Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a kapcsolatunk?...

Miért ilyen a kapcsolatunk? Mit tehetnék? (Anya-lánya)

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és az anyám egyszerűen elviselhetetlen. Ezt nem tipikus "tiniként" mondom, 6 éve élünk így. Uralkodó típus, sosem fogadja el más véleményét. Ha észre veszi hogy neki nincs igaza, akkor máris kitalál valami kifogást. Magyarul- "csak azért is nekem van igazam!".. Mindenáron szidni akar, a napi feszültségét rajtam vezeti le. Ha valaki "kipakol" neki, az is az én hibám. Magának vesz sört, ruhákat, cipőket, kaját...stb., de ha nekem kell egy torna cipő, akkor elkezd ordibálni velem, hogy nekem minek, ott a régi (ami 3 mérettel kisebb a lábamnál) és úgy sincs rá pénz... Már sokan mondták, hogy ebből depresszió lesz. Az osztályfőnököm is próbált segíteni, de a helyzet még rosszabb lett. Már sokszor ütött is, volt amikor dagadt szájjal/szemmel kellett mennem suliba, és anyám azt mondta, hazudjam azt, hogy elestem. Amikor sírok, egyszerűen ott hagy, és levegőnek néz. Ha valami baj van, a válasz egyszerűen: Így jártál! Ez van! Már haza jönni sincs kedvem, mert tudom hogy belépek az ajtóm, és anyámnak az első dolga az hogy szidjon.. Már megpróbáltam beszélni vele, a tanáraim is, de a helyzet inkább romlott, mint javult volna. Egyedül a testvéremmel és az apukámmal (elváltak) tudom ezt megbeszélni, és ott tényleg vagyok valaki. Ők az egyetlen esélyeim.

Miért ilyen a kapcsolatunk anyával? És ha tudnék, mit tehetnék ez ellen, vagy ha nem, akkor valami "költözés", vagy nem tudom.. Kérem valaki segítsen!



2012. ápr. 19. 19:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyszer hívd fel az apádat és a testvéredet, hogy jöjjenek érted.
2012. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 ochomacho10 válasza:
Szia. Persze jogos,amiket írtál,anyukád tényleg durván bánik veled.De lehet azért is, mert te nem tiszteled eléggé vagy rosszul viselkedsz vele(pl.visszafeleselsz,hisztizel tornacipőért).Az anyukád tisztelni kell,hisz ő hozott a világra akkor is ha egy alkoholista. Viszont ahelyett,hogy itt több idegen ember véleményét kikéred, ülj le vele szembe és tisztázd vele.Mi ugysem tudjuk megoldani a problémáidat.Szerintem itt az ideje ,hogy tisztázd vele.
2012. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én próbálok rendesen beszélni vele, de sajnos semmit nem érek el vele, mert csak leordibálja a fejem. Még rosszabb esetet el se mernék képzelni, de azt hiszem még megtörténhet...

Amúgy nem vagyok szemtelen vele szemben, viszont ő még a kukámat is átnézi, nemhogy a beszélgeéseimet és az előzményeimet..stb.

2012. ápr. 25. 17:04
 14/14 ochomacho10 válasza:
Jó megértem,csak szerintem ne idd várd a megváltást ,hanem ülj le vele beszélni!!
2012. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!