Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (kicsit hosszú, többi lent)

Figyelt kérdés

29 éves férjes asszony vagyok. Világ életemben külön éltem a szüleimtől és az öcsémtől, nagyszülők neveltek fel. 5 éve mindkét nagyszülőmet elvesztettem. A lakásban, ahol éltünk apám örökölte 100%-ban. Én itt maradtam, majd ideköltözött a férjem is. Ketten együtt saját pénzünkből az évek alatt szépen felújítottuk, az utolsó bögréig mindent mi vettünk (hűtő, mosógép, tűzhely..tényleg mindent). Majd az öcsém, aki soha nem jött ki igazából a szüleimmel fogta magát, és ideköltözött..mert az neki szerinte jár.. (apum mondta, hogy kettőnké lehet a lakás). A lakás elosztása: 22nm nappali és 2 db 8 nm-es háló). öcsém beköltözött az egyik hálóba, fizette a rezsi ráeső részét, már amikor volt munkája..ezen kívül csak a kupit csinálta, én meg takarítottam utána. Férjemmel belefogtunk a baba projektbe, hisz nemsokára 30-ak leszünk, most lehetőségünk is van, anyagilag is úgy állunk, hogy be tudunk vállalni egy gyereket. A másik háló lenne a gyerekszoba..erre pár hete közölte velünk öcsém, hogy ideköltözik a barátnője, ezért a leendő gyerekszoba is kell nekik, mi meg költözzünk ki a nappaliba..ha meg terhes vagyok így jártam, oldjuk meg a nappaliba...teljesen kiakadtunk a férjemmel! Most jól keres, ketten a barátnőjével megkeresik együtt a havi 450E Ft-t. Felvettettük, hogy akkor adjuk el a lakást, osztjuk a pénzt, én valamivel többet kapnék, hisz az egész lakást mi újítottuk fel és költözzünk külön..nem tetszett nekik, mert szerintük még így együtt lakunk, ők össze tudnak annyit spórolni, hogy ne kelljen később hitelt felvenni az új lakásra. Értelem szerűen abba sem mentek bele, hogy akár most azonnal kezükbe adjuk a lakás árának a felét, és költözzenek el..vagy ők adják oda nekünk, és mi költözünk...szóval patthelyzet..tehetetlen vagyok..a barátnőjét próbálom elfogadni, mert alapból aranyos, de tudom, hogy jórészt miatta van ez a helyzet..és tartok attól, hogy most már utána is én fogok takarítani, mert nem egy házias teremtés..abban meg tudtunk egyezni, hogy 2 évig lakunk így együtt, aztán szétköltözünk..de ezt az egészet baromi igazságtalannak tartom..Öcsém soha semmit sem tett értem, a nagyszüleimet, mikor betegek voltak és én ápoltam őket, le sem szarta..még a szüleimmel lakott felhalmozott majd 1,5M Ft adósságot, amiből persze a szüleim kihúzták..és a trehánysága egyszerűen határtalan...a lakást tárva nyitva hagyja, mert csak becsapja maga mögött az ajtót..nem egyszer keltem arra, hogy a szél lengeti az ajtót..a konyhában meg ott a laptop, mobil..bárki bejöhetett volna..a 2 éve vásárolt konyhaszekrényemet leszakította, mert rátehénkedett..annyit sem mondott fapapucs..amiből esznek a csajjal egyszerűen csak kiteszi a konyhába, hiába szólok, hogy nem vagyok a cselédje.. leszarja.. lassan poharam sincs, mert rendszeresen eltöri..de nem érdekli..egyszerűen egy ilyen emberrel lehetetlen élni..

Szüleim szerint én igazságtalan vagyok, hőbörgő...

Szerintetek egy ilyen helyzetben jogos a felháborodásom..valami megoldás????


2012. ápr. 20. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hat, nagyon gaz ez a helyzet...remelem, tu dmajd valaki tanacsot adni...:-(
2012. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy jogos a felháborodásod, így látatlanban is annyira sajnállak. :( Nem tudom sajnos mit kéne tenned, de mivel az apukád örökölt, szerintem csak ő intézkedhet hivatalosan.
2012. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

:(

Szüleim szerint ez egy van rendjén..apám szerint is..persze unokáért már nagyon nyúznak! De megmondtam, hogy semmi esetre sem szülök egy szobába! El sem férnénk..Soha meg sem fordult a fejemben, hogy 30 felett kell majd szülnöm :(((

2012. ápr. 20. 10:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Jesszus, nem irigylésre méltó a helyzeted. Öcséd egy igazi tapló, bár ez a kijelentés nem megoldás a problémádra. Nem ez a legjobb megoldás, de albérlet nem opció?
2012. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ép ésszel meg akarod uszni ezt az egészet,akkor keress egy ügyvédet,és valahogy oldjátok meg. Nem két év mulva,nem 10,most!!Ez igy nagyon nem pálya hogy még nekik is te legyél a cselédjuk,aztan majd még a babát is lásd el...Ne nézd hogy a tesód,most a baba és a férjed a fontos.Siman elé tudnanak koltozni,de nem olondultak meg,nem fognak amég ingyen cselédjuk van...mellesleg mindek nekik két szoba???? Amugy az is lehet hogy mire megszületik a baba egy kis idő után besokallnának a gyerek visitástol,főleg ha "kifogtok" egy hasfájós babyt,és elmennek maguktol,de az még sok idő,addig kihullik a hajad...
2012. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az tuti hogy nem takaritanék utánna.
2012. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy apukád mit mondott, ki az a "kettőnké" akié a lakás lehet? A párodra és rád, vagy az öcsédre és rád gondolt?

Mondjuk nem értem a szüleidet sem, hogy a fenébe nem értik meg hogy ez így nem fair?

Csak velük ( elsősorban apukáddal) tudsz beszélni, mivel hivatalosan övé lakás, ő dönti el hogy ki élhet ott és ki nem. Csak el lehet neki magyarázni ( ha szóban nem megy, akkor levélben) hogy mi a helyzet és miért bánt téged ez a helyzet. Az ügyvéd is lehet megoldás, csak az a gáz, hogy ebből oltári családi vita kerekedhet.

2012. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az öcsémé és az enyém a lakás..szóban...papíron apámé..

Én sem szívesen takarítok utána/utánuk, de nincs sok választásom..öcsém 4 éve itt lakik, de még életében nem takarított el maga után!! Nem vicc..régebben, mikor már nem bírtam elviselni a kupit a szobájában (volt hogy 15 poharat, 8 tányért ételmaradékkal, kb 2 púpozott hamutartót, 2-3 adagnyi koszos ruhát hoztam ki tőle..az ételmaradékok már másztak, az ágyában is hamutartó volt, az üdítő már megpenészesedett..stb), kitakarítottam nála..döbbenet, hogy egy ilyen pici szobában volt, hogy 3 db 100 L-s szemeteszsák megtelt!!! Őt nem érdekelte, pedig a kosztól sokszor beteg..én csak azért csináltam meg, mert oltári bűz volt bent, és sajnos megjelentek a csótányok miatta :(((

Mióta van ez a lány, azóta rend van, a csaj erre nagyon hárklis..

Megmondtam a lánynak, hogy megosztjuk a takarítani valókat, ebből nem fogok engedni, ha öcsém meg megint kupit hagy a konyhában, pofátlanul szólok a csajnak, hogy menjen ki is takarítsa el öcsém után a dolgokat..majd ők ezt leboxolják..

Tegnap teszteltem, hála az égnek nem vagyok terhes..

2012. ápr. 20. 13:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Az albérlet nem opció..nem teszem ki ebből a lakásból a lábam..már csak elvből sem..amúgy, ha itt hagynék mindent, és öcsémre hagynám a lakás költségeinek rendezését, kb 1 év alatt elárvereznék a lakást tartozás miatt..Ismerem, soha nem lesz nála első a számla!
2012. ápr. 20. 13:04
 10/10 lizzi77 ***** válasza:
Azt kellene elérni, hogy apukátok rátok írassa a lakást.Akkor lehetne a bírósághoz fordulni, és kérni a vagyonközösség(ez esetben tulajdon eladása)megszüntetését.Esetleg egy kis fenyegetés is szóba jöhet a szüleid felé, hogy addig nem lesz baba, amíg ez a helyzet...Tisztára pofátlanságnak tartom amúgy, hogy így rátelepedett a nyakatokra...nem lehetne "megvesztegetni" valamivel?,vagy összeülni, kiszámolni fillérre, hogy akkor négyen vagytok,mindenki egyformán tesz a rezsibe,plusz semmit nem takarítasz utánuk, ill.csak úgy, ha arra külön fizet.
2012. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!