Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a 16 éves lányoto...

Elengednétek a 16 éves lányotokat 2 hétre külföldre?

Figyelt kérdés

A szomszéd srác (24 éves) a nyáron munka ügyben 2 hétre kimegy Olaszországba. Elég jóban vannak a lányommal, barátok-haverok. Aztán kitalálták, hogy a lányom is vele mehetne. Mert a srácnak amúgy sem lesz igazából sok dolga. Napi egy-két óra munka és sokat utaznának Olaszországon belül. Félig meddig olyan nyaralás szerűség lenne.

Elengednétek?


2012. ápr. 20. 13:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ. Mennyire ismerem a szomszéd srácot, a lányom mennyire van vele jóban, mennyire megbízható a srác, és maga a lányom mennyire megbízható. Ha tudom, hogy okos, érett lányom van, aki nem csinál hülyeségeket és a srác sem hagyja ott az első adandó alkalommal amikor más dolga akad, akkor elengedném.
2012. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
36%
Semmiképpen nem.
2012. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
56%
Nem.Főleg nem a szomszéd 24 éves sráccal.Ki tudja mibe viszi bele.
2012. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%

igen..én s voltam...sőt 5 fiúval (unokabátyám és a haverjai) Angliában...nem csináltam semmi rosszat eszünkbe sem volt....sok mindent meg kellett néznünk :D

a meg mégis azon járna a fejük simán megcsinálják otthon is...nem kell ahhoz külföld...

2012. ápr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
59%

Így nem.

Én 17 évesen voltam 1 hónapot egy nyári egyetemen Angliában, de nem egy 24 éves szomszéd ügyelt rám, hanem felnőttek. Az ott megismert iskolatársaimmal elmehettem más városokbe is, kirándulni, de megvolt, hogy hova megyek, mikorra kell hazaérnem stb. A fiúk nem mehettek a lányok szobájába és fordítva, csak a nappaliban lehetett kettesben tartózkodni, ill. társasággal.

Én jól beszéltem angolul, a lányod tud-e olaszul? És a szomszéd srác? Mert Olaszországban kizárólag olaszul beszélnek, ezt jó, ha tudjátok. Tavaly voltam 10 napot, és 1 évnyi olasztanulás után (alapfok) is brutálisan kínlódtam. Még segítséget kérni sem tud, ha baj van!!!

És... mi van köztük? Mert akármi van, akármi nincs, biztosra veheted, hogy a srác próbálkozni fog. Nincs haverság egy 24 éves fiú és egy 16 éves lány között. Ne legyél naív. Valamelyikük többet akar, kérdés, melyikük. Jobbik eset lenne, ha a lányod akarná, de a srác nem, viszont akkor nem vinne magával egy koloncot a srác. Rosszabbik, ha a srác rámászik a lányodra, aki egyedül van egy idegen országban, csak mert elhitte a haverságot.

Harmadik eset, hogy mindketten akarják - de vajon ezzel egyetértesz-e? Terhesség, fertőzés... soroljam?

2012. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

"meg milyen munka az, ahol 2 hétig kell napi 1-2 órát dolgozni, és slussz?"


Vállalkozó. Különleges, drága élelmiszereket importál be az országba és adja el éttermeknek, boltoknak.

Azért megy ki, hogy ottani kistermelőket kutasson fel, hogy szállítsanak neki olívaolajat, bort, sajtot meg ott termelt dolgokat.


Felelősségteljes, normális srác. Nagyon régóta ismerem őt is meg a szüleit is.

2012. ápr. 20. 14:39
 17/38 anonim ***** válasza:
89%

Én csak magamból tudok kiindulni (meg amit korábban leírtam).

Ha a lányod olyan, mint én voltam 16 évesen, akkor nem engedném el.

Viszont olyan 20 éves lehettem, amikor nyári munkán megismerkedtem két 16 éves lánnyal (ők unokatestvérek voltak és egyébként azóta is nagyon jó barátnők vagyunk), ők teljesen mások voltak, ők mindig is a pár évvel idősebb korosztállyal barátkoztak (bátyjaik révén). Sokkal érettebbek voltak, mint én anno. Na, ha olyan lenne a lányod, mint ez a két lány, akkor elengedném a sráccal :)

2012. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
41%
Nem.
2012. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
68%
igen
2012. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy engedném! Valaki felsorolt érveket, hogy milyen a szomszéd srác, hogy felelősségteljes-e a lány. Hát baromira nem függene ezektől nálam! A szomszéd srác lehet, hogy rendesnek mutatja magát, de azért a szomszédot nem szoktuk olyan szinten ismerni, mint egy családtagot! Sok, rengeteg bűnöző kívülről normálisnak tűnik, hányszor hallunk olyat, hogy rendesnek nézett ki, mindig köszönt stb. Mégis balhés volt. A lány felelősség teljes beállítottsága sz..rt sem ér, ha szembekerül egy erősebb férfivel, aki akár erőszakkal is eléri, amit szeretne. Úgyhogy semmi szín alatt nem engednék el egy 16 éves lányt egy férfivel külföldre.
2012. ápr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!