Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a 16 éves lányoto...

Elengednétek a 16 éves lányotokat 2 hétre külföldre?

Figyelt kérdés

A szomszéd srác (24 éves) a nyáron munka ügyben 2 hétre kimegy Olaszországba. Elég jóban vannak a lányommal, barátok-haverok. Aztán kitalálták, hogy a lányom is vele mehetne. Mert a srácnak amúgy sem lesz igazából sok dolga. Napi egy-két óra munka és sokat utaznának Olaszországon belül. Félig meddig olyan nyaralás szerűség lenne.

Elengednétek?


2012. ápr. 20. 13:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
25%
Kizárt, 16 évesen még túl fiatal és túl naiv.
2012. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
17%
20-as vagyok. Gratulálok lepontozócskáknak, majd gondoljanak rám, ha valami probléma lesz a gyerekükkel, mert naivan elengedték egy "idegennel" külföldre.
2012. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:
72%

Gondolkozzatok már egy kicsit...


Vegyük számba azokat a dolgokat amiért egyesek nem engednék el a lányt.

Sokakban biztos felmerül, hogy majd prostitúcióra lesz kényszerítve. Na persze! Épp a szomszéd lányt akinek még a családját is régóta ismeri fogja erre kényszeríteni, mikor ezrével rohangálnak az utcán olyan csitrik akik önként is kimennek. Logikus!

Megerőszakolja. Ez is nagyon logikusnak tűnik, hogy épp a szomszéd lánnyal csináljon ilyet, azért hogy biztos kiderüljön a dolog.

Simán ráhajt és megpróbálja ledumálni a bugyiját. Ez előfordulhat, de van egy olyan rossz hírem, hogy ezért nem kell elmenni Olaszországig.


Komolyan nem értem a dolgot. Adott egy ember aki a szülő normálisnak és felelősségteljesnek tart és régóta ismeri. Akinek 24 éves korára van egy import vállalkozása, abból kiindulva, hogy azt eltudja irányítgatni érett gondolkodású.

Mi bajotok vele? Miért kell a leírás alapján egy olyan emberről is a legrosszabb feltételezni akit inkább példaként kellene mutogatni a mai fiataloknak?

Az mennyivel lenne jobb, hogy a lány korabeli fiukkal töltené az idejét? Elárulom nektek, hogy épp a 16-18 éves fiuknak jár állandóan az agyuk a sexen, az iváson a drogozáson és a hülyeségeken nem egy 24 éves vállalkozónak.


Ha tényleg jó véleménnyel vagyok a srácról én igenis elengedném! Lásson világot, érezze csak jól magát és inkább ilyen emberekkel ismerkedjen mint a korabeli életcél nélküli idiótákkal (mert a mai srácok 95% ilyen:().

2012. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
74%
23-as válaszoló véleményét teljes mértékben osztom. Arról nem beszélve, hogy az ember a szomszédját sok esetben jobban ismeri, mint egy rokonát.
2012. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
67%

Te jo eg mindenfele hulyeseget osszehordtok itt, eroszakos bunozo, terhesseg meg ilyen baromsagok...

Komolyan mondom, ez nevetseges.

Teljesen egyetertek a 23. Valaszoloval, vegre valaki nem hord mindenfele ostoba hulyeseget ossze...

En 15(!) evesen jartam kinnt Spanyolorszagban 2,5 hetet, tok egyedul, mert a spanyol baratomhoz mentem, akiket anyamek meg eloben sem lattak. Naluk laktam es meg sem eroszakoltak, oltek meg, de meg terhes sem lettem.

Nem hinnem hogy egy normalis 24 eves vallalkozore nem lehetne rabizni egy 16 eves lanyt anelkul hogy barmi tortenne vele.

2012. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
30%

A leírtak alapján nem engedném el.

De barátnőkkel - ha ismerem őket rendesen - minden gond nélkül elengedném.

2012. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
39%

az sok mindentől függne, pl. milyen az a srác?, lányom mennyire felelősségteljes?, nincs-e köztük több mint barátság..stb.?!

de szerintem több van köztük mint barátság...

2012. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
41%

Nem.

Gondolom, te a 16 éves lány vagy, és meg akarod nézni mennyi esélyed van anyukádnál.

Figyelj, ez a sztori több helyen is elég gáz:

- a srác sokkal idősebb nálad (könnyen ki tud játszani téged és manipulálni tud, mert sokkal több az élettapasztalata)

- az, hogy barátodnak/haverodnak tartod a srácot, nem jelent semmit, tizenévesen én is mindenkit havernak tartottam, akivel jól el tudtam dumálni (ez nem jelent semmit, a rossz szándékú emberek gyakran mutatják magukat rendesnek)

- Olaszországba kur.vának szoktak kicsalni ennyi idős lányokat, általában 20-as, 30-as éveikben járó férfiak (pont, mint a szomszédod)

- a vállalkozó státusz sem valami bizalomgerjesztő, lehet, hogy nem csak élelmiszerrel kereskedik a csávó (nyilván senki nem dicsekszik a lányfuttató hálózatával, főleg neked nem, hiszen te a beetendő áldozat vagy)

- napi egy-két óra munka miatt senki nem megy ki külföldre - ha viszont komolyan üzleti partnereket keres, akkor azt egész nap hajtani kell, hogy összejöjjön valami normális, nem fog ráérni veled "nyaralni"

- nem feltétlenül van igazuk azoknak, akik azt írják, hogy úgyse a szomszéd lányt fogja beszervezni kur.vának - egyrészt a szomszédok manapság alig ismerik egymást, másrészt simán mondhatja utólag azt, hogy elszökött/elveszett a lány, ő nem tud róla semmit... illetve, ha bérlő, nem is biztos, hogy az igazi nevén ismeritek őt

- ha nem is akar kur.vának eladni, elképzelhető, hogy erőszakoskodni fog veled - ekkor pedig nagyon nehezen fogod bebizonyítani, hogy valójában te nem akartad a dolgot (hiszen önként mentél vele külföldre... senki nem hinne neked).


Elhiszem, hogy most menőnek tűnik 24 éves fószerrel külföldre menni nyaralni, de nagyon sok veszélye van. Menjél inkább a barátnőiddel a Balatonra, vagy az unokatesóiddal a strandra, vagy bármi, ami a korodhoz illik! Remélem nem lesz semmi bajod, rengeteg olyan lány van, aki így, önhibáján kívül lett prostituált/megerőszakolt áldozat, és a későbbiekben már nem lehetett segíteni rajta, ezek a szegény nők örökre lelki nyomorékok maradnak (pedig ők is csak hittek valakinek, aki szimpi volt és havernak gondolták).

2012. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
38%

23-24-es, ti rendesek vagytok, csak nagyon naivak!

Honnan tudjátok, hogy tényleg importvállalkozása van a srácnak?

Ezt bárki mondhatja magáról! Nyilván senki nem fog azzal dicsekedni, hogy lányokat futtat olaszban, az összes ilyen alaknak van egy jól csengő, sokak számára szimpatikus fedősztorija.

Egy komoly vállalkozó üzleti útra nem fog elvinni egy kamaszlányt. Ott az üzlettel kell foglalkoznia, ha komolyan gondolja, nem ér rá a lánnyal törődni. Ennek a sztorinak nagyon-nagyon kamu szaga van.

2012. jún. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
55%
Én elengedném. Nekem is volt egy ilyen nagyon jó barátom, 15 éves koromtól 18-ig folyton együtt lógtunk, ő 5 évvel volt nálam idősebb. Semmi nem volt köztünk, ha akartuk volna, lehetett volna, de a barátságunk alatt jöttek mentek a kapcsolatok mindkettőnk életében, azonban ez a mi barátságunkat nem befolyásolta sosem. Később ennek a kapcsolatnak a távolság vetett véget, az ország másik végébe költözött, néha váltunk pár levelet, de sajnos nem tudunk találkozni. Ezt csak azért írtam le, mert sok válaszból az jött le, hogy attól tartanak, hogy a fiú csak meg akarja fektetni a csajszit. Ha meg akarná, azért nem vinné el Olaszországba, csak áthívná a szomszédba. A kérdező kommentjeiből az jött le, hogy ismeri annyira a szomszédékat, hogy bízzon bennük, gondolom nem 2 hónapja költöztek melléjük, és csak "rendesnek tűnnek". Ha a lányod elég megfontolt és nem szeleburdi (márpedig gondolom érettebb gondolkodású, ha ennyire megértik egymást a 24 éves férfival), akkor engedd el szerintem.
2012. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!