Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám rendszeresen megcsalja...

Anyám Lánya kérdése:

Anyám rendszeresen megcsalja apámat, amiről apa nem tud. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. lázadó típus. a suliban is rossz a magatartásom. (ezt leszámítva elég jó tanuló)..rájöttem, hogy anyám csalja apámat már hónapok óta. volt is pár húzásom anyám fickója ellen. régen anya a cégénél dolgozott, és ott ismerkedhettek meg. sokat látom anyát sms-ezni, meg órákig telefonálgatni. nem egyszer csentem el a telóját, de mindent kitöröl belőle..:|

egyszer anyám után mentem egy ilyen találkozójára, nem vette észre, hogy követem. egy kávézóban voltak. láttam a pasija kocsiját. ott ültek egészen estig, apa németbe dolgozott. nekünk aztmondta, hogy a barátnőjénél van..az egyik haverom ott dolgozott a kávézó konyháján, felhívtam, és mondtam neki, hogy hozzon egy nagy kést a parkolóba. hozta is persze beavattam a dologba. kiszurtam a csávó kocsikerekét. mind a négyet. anyámnak elmondtam. ő tagadta, hogy ott lett volna, de én képeket is csináltam..anyámmal most nem beszélek, de elhatároztam, hogy kicsinálom őket. a csávónak fenyegető sms-eket írok, meg ilyenek. ráküldtem pár barátomat, hogy ijesszenek rá(...) anyának hetente fel kell jönnie a suliba a magatartásom miatt. nem szoktam cigizni, de hogy jó nagy bajba kerüljek rágyujtottam az iskola területén az ügyeletes tanár előtt. visszapofázok minden tanárnak. anya már ki van, de még nem teljesen. a kandurját is kicsinálom.

van valami ötletetek?


2012. ápr. 20. 21:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

És még annyit:


"Minek ment férjhez..minek szült meg minket.."


Ez egy kétségbeesett kiskamasz érthető toporzékolása..csak tudod: az élet nem fekete/fehér, mindig előre látható, kiszámítható folyamat. Azért ment férjhez, mert szerette apádat - és ugyanezért hozott benneteket is a világra. Az érzelmeink, kapcsolataink azonban változnak, alakulnak: hol kiüresednek, hol pedig feltöltődnek. Lehet, hogy a szüleidéi ellaposodtak, el is tűntek. Ha pedig így van, képes volnál anyádat arra "kötelezni" - egy buta, kisgyerekes zsarolással és toporzékolással, - hogy üres látszatok közt élje le innentől az életét, csak mert ti vagytok???!!! Biztosan szeret benneteket és sosem hagyna el - ezt tudd, de a többit, a SAJÁT életét, légyszíves, bízd rá. Ne félj, ha felnősz, majd megtudod te is, milyen éktelen butaságot ordítottál ki magadból azzal a kérdéseddel ("minek ment férjhez..?") Lesz majd ilyen helyzet a te életedben is: esetleg menekülni akarsz majd egy csődtömegből - és aztán eléd áll a gyereked, hogy érzelmileg megzsaroljon. Tudom, ezt ma még képtelen vagy átgondolni - de akkor legalább ne csinálj hülyeségeket. Hagyd a továbblépést rájuk. Tanulj.

2012. ápr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
igazatok van néhány dologban. kicsit lenyugodtam már, és anyával is beszélni fogok. csak nagyon nehéz ez az időszak. viselkedni fogok az iskolában is. ígyis a cigis dolog miatt kaptam egy jegyzőkönyvet meg egy tagintézmény vezetőit. nem pimaszkodom majd a nevelőkkel sem. de én hatalmasat csalódtam anyámban. nem várom, hogy értsetek meg, mert az ilyet szerintem csak az érti, aki már volt hasonló helyzetben. ezeket az érzéseket senkinek sem kívánom..:|apa nem tud az egészről. egy hónapban kétszer ha hazajön. (németországba dolgozik
2012. ápr. 21. 16:30
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

11/12-es vagyok:

Na kicsim. (Engedd meg ezt a megszólítást..matuzsálem:-) vagyok hozzád képest. Kösz.)

Olvastam a kommentedet: érezhető, hogy lenyugodtál - és tudod, ez már jó, mert arra utal valahol, hogy a válaszainkkal...segítettünk. Én is kiírtam már magamból azt a szigorúságot - vagy "szigorú szeretetet", így pontosabb, - amivel első megközelítésben válaszoltam.


A kommentedből, ebből az utolsóból, látom: nagyon is értelmes vagy, ha nem forrong benned az indulat. Okosan, jól írsz. Minden fájdalmad, csalódásod, minden érzésed érthető. Dehogynem tudom átérezni a helyzeted! Serdülő lányka vagy, korodnál fogva lázadó, de még így is ígéretes személyiség. Az iskolai "tombolásodat" is tegyük félre: megértem azt is - de kérlek, folytasd másként. Ha egyetlen mód van rá: ne a tanáraiddal konfrontálódj (jó, hogy belátod magad is, a kommented alapján, hogy nem járható út ez. Magadnak ártanál. Neked most stabilitás kell, és ha a családodban épp hiányzik, legyen aabban a környezetben - az iskolában - ahol sok időt töltesz, és ahol sok-sok sikerélmény érhet. Kérlek, dolgozz ezen, mert megvan hozzá minden képességed).


Kényes korban ért az a felismerés, hogy édesanyád - ezek szerint - boldogtalan ember. Tudod, a legtöbb nő - és hallgass meg, mert Te is az vagy! - rengeteget őrlődik és szenved, mielőtt "külső kapcsolatot" elfogadna..és azt is vívódással éli meg, hiszen..családanya. Ne ítéld őt el "élből". Tudom, hogy sokat kérek, de mostmár látom: tőled kérhetek. Ne csak úgy gondolkodj erről a kapcsolatról, mint egy gyerek, aki úgy érzi, elveszti a talajt, a biztonságot - mert lehet: nem maradnak együtt az egyformán szeretett szülei. Gondolkodj picit úgy is, mint egy fiatal...nő. Magasra teszem ezzel azt a bizonyos lécet, mert hiszen nincs még párkapcsolati tapasztalatod - de hogy intelligens vagy, azt tisztán látom és erre appellálok.


Kérlek, hogy ne tégy semmit, ami "indulati" (pedig ismétlem: értelek). Ha az édesanyáddal eddig meleg kapcsolatod volt, kölcsönös volt a szeretet, most próbálj még közelebb lenni hozzá. Tartok tőle, hogy tele van ő bizonytalansággal, "bűntudattal". Tudod, hogyha "csak" arról van szó, hogy a szüleid kapcsolata alapjában nem rossz, (e kegyetlen az élet, a megélhetés-keresési kényszer), és ez a kapcsolat most az édesapád távolléte miatt megrendülni látszik, akkor - ha majd ő ismét itt lesz - valószínűleg helyreáll a "régi rend". Ha pedig arról, hogy évek óta rossz volt már a házasságuk és ez a különélés felszínre hozta ezt - akkor lehet, hogy minden új alapokra helyeződik. Én csak arra kérlek, légy türelemmel (még hogyha nehéz is) - és bízd rájuk a dolgot. Bárhogy is alakuljon, a szüleid maradnak - szeretni fognak téged. És gondolj arra is: az élet tényleg bonyolult..rettenetesen az. Még azt is megkockáztatom: nem tudhatod, édesapád hű volt-e mindig, és hű-e most. Szóval: a saját kapcsolatukat csak ők ismerhetik, láthatják igazán egész folyamatában, a házasságkötéstől máig. Ennek megfelelően, hadd rendezzék el ők.


Ne haragudj, ha hosszú voltam: féltéssel, megértéssel és szeretettel írtam ezt. Állj helyt az iskolában: szerezd meg azt az elismerést, ami téged illet. Légy erős, okos, sikeres, akármi történjék is. E.

2012. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

utolsó, köszönöm a válaszodat. elgondolkoztatott.!

engem hatalmas sokk kén ért, amikor megtudtam, hogy anyának szeretője van. boldog, harmonikus párkapcsolatban éltek/élnek apával. igaz mostanában apa a munkája miatt keveset van itthon, de azt az időt együtt töltik. látszólag szeretik egymást, állandóan puszilgatják, csókolgatják egymást. a szerelmük részben azért is volt különleges-és mindig tetszett, ha elmesélték-,hogy apa úgymond megszöktette anyát, mert a nagyszülőknek rossz viszonyuk volt egymással, és félredobva a családot apa és anya megszöktek 17 évvel ezelőtt. kislánykoromban mindig apa volt a herceg-amilyet én is akartam nagy koromra.:)-és anya a csodálatos toronyba zárt hercegnő-amilyen akartam lenni....

bármit is tett anya, én ennek ellenére is szeretem, csak csalódtam egy számomra nagyon fontos emberben. apát pedig sajnálom. tudom, hogy szereti anyát. de azt nem tudom, hogy anya is úgy érez e apa iránt. de apán látom, hogy minden egyes csóknál újra, és újra beleszeret anyába.

ezeket a gyerekes húzásokat hagyom...megpróbálom felnőtt módjára megoldani a gondokat, mégha nem is az én dolgom lenne, de kötelességemnek érzem.

a válaszod tényleg nagyon hasznos volt. és köszönöm neked, hogy próbálsz megérteni, ez nekem sokat jelent.:)

2012. ápr. 21. 22:22
 15/23 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted amit tettél de nem éri meg magad tönkretenni anyád miatt. Szólj apádnak.
2012. ápr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ismét bizonyítottad, hogy kitűnő kis ember vagy már most is, és felnőttként is az leszel. Látod..az a nagybetűs, fránya Élet gondolt egyet, és - a maga módján - átfestette azt a gyönyörű képet, amit a szüleid kapcsolatáról "szeretgettél" magadban. Kemény dolog ez most - de arra talán jó(?) lesz, hogy "bemutatkozzék" neked: "Íme, ilyen vagyok..én, az Élet. Erre a jövőben is számíts". Törés ért, csalódás - de jó anyagból vagy te, kicsi lány. Nem széthullani fogsz, hanem igenis: megedződni. Őket, kettőjüket (a szüleidre gondolok) pedig szeresd, úgy, ahogy vannak. Emberek ők is: változékonyak, törékenyek, tanácstalanok, hajlamosak a tévedésre (mindannyian azok vagyunk!) - de akkor is TI vagytok a legfőbb kincseik. Próbára bocsátotta őket az a bizonyos Élet - remélem, kiállják.

Neked meg szurkolok majd ezerszázzal. Erős vagy, okos vagy és szeretetre méltó. Építsd fel magad - az iskolában, a tanulásban - olyan naggyá, hogy bármi jön, soha ne tudjon kétvállra fektetni. Ha gondod lenne, írj. Vigyázz magadra.E.

2012. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

beszéltem anyával, normális ember módjára. hajlandó értünk feladni a kapcsolatát. szerintem még most nem szólok apának. hagyom anyát, hogy bizonyíthasson nekünk. ha tényleg úgy lesz, ahogyan megígérte, akkor nem lesz válás, sem családi csetepaté. végül is meg lehet érteni anyát. apa mióta külföldön dolgozik-és ez által keveset jár haza-,azóta kicsit 'felborult' az életünk. anyának adok még egy esélyt, mert tudom, hogy szeret minket, és csak egy botlás volt ez a másik férfi. köszönöm mindenki kommentjét, még azokét is, akik klinikai esetnek gondoltak. megértem. elborult az agyam. és külön köszönöm az utolsó személy kommentjeit, valóban sokat segítettek.!:)

örökhálám.<3 :))

2012. ápr. 22. 12:34
 18/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Nagy vagy, Kicsi Lány. Büszke vagyok rád ismeretlenül is. Mostmár nem is féltelek annyira: ember(ke) vagy a talpadon, és ha ilyen maradsz, nem bír el veled semmi. De ne is bírjon ám!!!:-) Legyen szép életed, sikeres, gazdag pályád, bármit is választasz majd. Tudod, - az "irgum-burgum" ellenére - még az indulataid ereje is tetszett(mert kérlek, ne feledd: "a langyosakat kiköpi az Isten"..) - de az különösen, ahogyan - kiüvöltve őket a net-világba - átalakultál higgadt és érett fiatallá, aki felnőttes emberséggel gondolkodik a legjobb megoldáson. Találjátok meg együtt..kapaszkodjatok össze, ha lehet...álljatok ellen ennek a forgószélnek. A legjobbakat nektek, tiszta szívből: E. (én is nő vagyok - és nem épp tegnap óta "kóstolgatjuk" egymást: az Élet meg én.)

2012. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
igazán köszönök mindent, és neked is a legjobbakat ebben a nehéz Életben.:)
2012. ápr. 22. 14:14
 20/23 anonim ***** válasza:
58%

De jó hogy beszéltél vele!!

Látod, szeret titeket...talán nagyon egyedül volt..mint nő.

lehet h csak egy kis kaland volt, nem komoly. Nehéz neki is a férje nélkül, ő is csak egy gyarló ember mint mindannyian. De látod: szeret titeket! Jó, hoyg szóltál neki!!

2012. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!