Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőnk lesz, be kell diktáln...

Esküvőnk lesz, be kell diktálni a babánk (majdani) vezetéknevét, hogy legyen?

Figyelt kérdés

én nagyon szeretném, ha a gyerek is megkapná mindkettőnk vezetéknevét. Én is kötőjelesen veszem fel a párom nevét. Azt mondtam Neki is, hogy oké, hogy én az Ő felesége leszek, és felveszem az Ő nevét is, de a gyerekeink közösek lesznek, és ezért is jó lenne, ha mind kettőnk nevét megkapná(k)...


a másik, hogy párom neve 'hagyományos', pl. mint a Szabó, az enyém ritkább, kb. 10-12 ilyen nevű van az országban.


Szeretném, ha az én nevem is megkapnák a gyerekek, ez olyan nagy gond?


Szerintetek tényleg teljesíthetetlen kérés?


2012. ápr. 21. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Szóval az a gond, hogy a férjed nem úgy szeretné, ahogy te. Megkérdezted, hogy miért?
2012. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem az a gond, hanem, hogy nem akar kompromisszumot.


én a nevemet sem szerettem volna megváltoztatni (nem az ő neve miatt, tőlem lehetne Vörösmarty is a másik neve, sose akartam). Ő szerette volna, belementem, mert ha neki ez örömet okoz, nekem meg nem kerül semmibe, akkor miért ne?



Azért nem szeretné, mert ilyet Ő még nem hallott...

2012. ápr. 21. 18:16
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Akkor a gyereketek is Szabó-Krucifix Anasztázia lesz.
2012. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Akkor közöld vele, hogy nálunk még a férjem is kötőjelesen lett átnevezve, meg én is, meg a gyerekeink is úgy lesznek. Bocs, de nehogy már ezen vesszetek össze! Legrosszabb esetben sorsoljátok ki, melyik verzió legyen!
2012. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Úgy legyen, ahogy ti ketten megegyeztek.


Az egész életeteket együtt szeretnétek leélni, ez nem fog menni kompromisszumok nélkül. Mondjuk legyen ahogy te akarod, de a keresztnevet ő választja. Vagy fordítva.

2012. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

pont gondolkoztam ezen én is. Nekünk annyiban nehezebb a helyzet h külföldön élünk. Ahol az én nevemmel eléggé meggyűlik az emberek baja, mert ű is van benne. A barátom meg Takács, ezt is nehezen mondják ki. de én nem szeretnék csak Takács lenni, mert eddig ritka nevem volt most fura lenne h rohangál még 1000 ilyen nevű a világon.

Régen Takácsné akartam lenni, az itt lehetetlen. De ha meg mellé tenném az én nevem is kötőjellel akkor meg duplán szívnék mert két vezetéknevem lenni amelyikből egyiket sem tudják itt kiejteni. Még gondolkozom.... :D

2012. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Ez már csak úgy szokott lenni, hogy a gyerek az apja nevét viseli. Én is néztem volna értetlenül, ha hasonló kérés merül fel.
2012. ápr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

igen, én is azt szeretném, hogy "Szabó-Kucifrix" lenne :)


most mondom, én nem pontoztam le senkit! (láttam az utolsónál a 0%-ot, ezért írom)

2012. ápr. 21. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:

A baba csak akkor kaphatja mindkettőtök nevét, ha vagy egyikőtök sem változtat nevet, vagy legalább egyikőtök kötőjeleset választ. Tehát ha párod Kovács, te meg Szabó Annából Kovács Anna leszel, akkor nem lehet Szabó-Kovács a gyerek, de ha Szabó-Kovács Anna leszel, akkor igen.


A párodat nem értem, megkapja az ő nevét is, akkor mi a gond? Nem azt írtad, hogy csak a te nevedet adnád...

2012. ápr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan ugyanilyen a névfelállás nálunk is. Szintén van vagy 10 ember a világon az én vezetéknevemmel, a férjemé pedig eléggé gyakori.


Mondtam, hogy a saját nevemhez ragaszkodom, ezen túl bármilyen megoldás érdekel. Mondta, hogy ő kötőjelesen azért nem szeretné felvenni, mert akkor egyrészt sok papírcsere, másrészt sokat kell aláírnia és úgy bitang hosszú lenne.

Végül maradtunk saját néven, a gyereknek pedig kötőjelesen diktáltuk be. Ha majd meglesz a gyerek és neki esetleg ez nem tetszik, akkor 18 éves korában úgy változtathatja meg, ahogy szeretné.

Egyébként nálunk még abban is benne lett volna a férjem, hogy csak az én nevemet kapja a gyerek, de azért maradtunk a kötőjeles verzió mellett, mert neki már van egy lánya és így a névben is lenne utalás arra, hogy (fél)testvérek lesznek.

2012. ápr. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!