Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőnk lesz, be kell diktáln...

Esküvőnk lesz, be kell diktálni a babánk (majdani) vezetéknevét, hogy legyen?

Figyelt kérdés

én nagyon szeretném, ha a gyerek is megkapná mindkettőnk vezetéknevét. Én is kötőjelesen veszem fel a párom nevét. Azt mondtam Neki is, hogy oké, hogy én az Ő felesége leszek, és felveszem az Ő nevét is, de a gyerekeink közösek lesznek, és ezért is jó lenne, ha mind kettőnk nevét megkapná(k)...


a másik, hogy párom neve 'hagyományos', pl. mint a Szabó, az enyém ritkább, kb. 10-12 ilyen nevű van az országban.


Szeretném, ha az én nevem is megkapnák a gyerekek, ez olyan nagy gond?


Szerintetek tényleg teljesíthetetlen kérés?


2012. ápr. 21. 18:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
én is kötőjelesen veszem fel, szóval ugyan azt szeretném a gyerek(ek)nek, mint ami nekem lesz az esküvő után
2012. ápr. 22. 10:00
 12/12 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy te már egy kompromisszumot kötöttél azzal, hogy mégis megváltoztatod a nevedet, ne jöjjön már ilyen "falusi öregasszony kifogással", hogy ilyet még nem hallott.
2012. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!