Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, de a szüleim...

Terhes vagyok, de a szüleim utálják a páromat. Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt,másfél éve élek vele.


A szüleim nem szeretik (és ez még enyhe kifejezés),mert a kapcsolatunk első évében a párom még házas volt.A szüleim rájöttek,hogy együtt vagyok vele és nagy balhé lett belőle.

Meg anya szerint nem jó,hogy együtt vagyok vele,mert nem hozzám való.Apának alapból előítélete van a gazdagabbakkal,mert szerinte tisztességesen nem lehet normálisan meggazdagodni és a barátom elég tehetős és apa folyton "öltönyös hiénának" hívja.

Ráadásul az sem szólt a kapcsolatunk mellett,hogy volt egy olyan időszak,hogy hol együtt voltunk,hol nem...


Viszont terhes vagyok és nem akarom,hogy ez a helyzet így maradjon.Azt szeretném,hogy ne úgy tekintsenek a páromra,mint egy múló időszakra,aminek egyszer vége lesz,hanem úgy,mint egy családtagra.

Már többször beszéltem velük,hogy ne viselkedjenek már úgy,ahogy,ha ott vagyunk egy családi ebéden náluk,de hatástalan minden.



Mit csináljak,hogy ne legyenek ellenségesek vele és elfogadják?



2012. ápr. 21. 21:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Esküvőt csak a baba születése után szeretnénk.Én nagy nyári esküvőt akarok és mivel mindjárt itt van a nyár,ezért az jövőre marad.
2012. ápr. 22. 09:58
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy kívülállók sokszor racionálisabban meg tudnak ítélni egy bizonyos helyzetet, mint az, aki benne van. Te nyilván elfogult vagy a pároddal kapcsolatban. Mégis azt mondom, hogy nem ártana elgondolkoznod a szüleid véleményén. Én is nagyon utáltam, mikor a szüleim "huhogtak" a párommal kapcsolatban, de az idő végül őket igazolta. Azt tudom tanácsolni, hogy bizonyítsa be a párod nekik, hogy tényleg komolyan gondolja veled. Egy szülő se szereti nézni, ha a gyerekét kihasználják, illetve nem jól bánnak vele.
2012. ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2012. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Én 22 éves vagyok,Ő 36 éves.


Nem használ ki,nagyon jól bánik velem.Csak anyáék nem hajlandóak normálisan látni a dolgokat,leragadtak ott,hogy megcsalta velem a feleségét és azt hallgatom,hogy én is úgy végzem majd,mint az a nő.

2012. ápr. 22. 15:38
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

A szüleidnek igaza lesz. Ott maradsz majd egyedül egy gyerekkel,vagy eltűröd,hogy megcsal egy fiatalabb pipivel.

Megtapasztalod,milyen megcsalt feleségnek lenni. Már ha egyáltalán feleségül vesz.

2012. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én megértem a szüleid fenntartását.


Tisztességtelen tett volt csalni a feleséget, nincs garancia, hogy veled szemben jellemesebb lesz.


Sajnos amelyik pasiban nincs meg a gerincesség, az út közben nem fog magának növeszteni. Ennek még meg lesz a böjtje. De remélem nem lesz igazam.


Mást nem tudsz tenni, kiállsz magadért és vállalod, hogy ez van.


22/L

2012. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem kár már a múlton rágódni hisz jön a baba. Felesleges a mi lett volna ha...

Előfordulhat bármi, de anyukádéknak nem kellene ennyire belemászni a kapcsolatotokba. Ha nem jársz haza panaszkodni és pénzt kérni akkor hagyjanak élni.Mindenki a saját kárán tanul, attól hogy a fejedhez vágják rosszul választottál te még nem fogod otthagyni a párod. Mindenkinél vannak nehéz időszakok, nekünk is volt se veled se nélküled de rendbe hoztuk a dolgokat.

Én soha nem szakítanám meg a szüleimmel a kapcsolatot de ha ennyire nem fogadnák el a párom akkor lehet hogy feladnám a leckét hogyha ennyire nem képesek elviselni akkor én sem megyek.( nem valószínű hogy betartanám de hátha azt elérném hogy nem szidják) Vagy legalább tartsák meg a véleményüket. Meghallgattam megértettem de nem értek egyet, és ezt ők is fogadják el.

Amúgy igazuk van azoknak akik a házasságot javasolják. És a szüleid nem fogják elhinni hogy te jövő nyáron nagy lagzit akarsz hanem azt mondják majd hogy nem akar elvenni pedig itt a gyerek, stb..Szóval szerintem minél előbb menj hozzá akár 4 fős esküvő keretében mert még csak a teherbeesés után jönnek majd az igazi szidalmak.

Próbáld megkérni őket hogy legalább ne szidják őt.

2012. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig rosszul esett, ha az aktuális páromról nem volt túl pozitív a véleményük a szüleimnek, de így visszagondolva, kivétel nélkül mindig igazuk volt. Pedig akkor épp mindig azt hittem, hogy "jajj ezt ők nem érthetik".

Hidd el, a szüleid azért ilyenek, mert szeretnek és féltenek, és nem azért mert rosszindulatúak.

De mivel jön a baba, így nagyon nincs miről beszélni. A párodnak valahogyan bizonyítani kellene.

2012. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22 évesen még bőven képezned kellett volna magad, nyelveket tanulni, világot látni, kapcsolatokat kialakítani ahelyett, hogy gyereket szülsz egy 40 felé tartó, elvált pasasnak. Erről ezt gondolom, de ez már csak eső utáni köpönyeg, mert a gyerek már a hasadban van. Próbáld meg a legjobbat kihozni az egészből, próbálj a saját lábadra állni, hogy ne a pasasodtól függj, ha tőled is lelép: ha a gyerek bölcsiskorú lesz, tanulj, tanulj, tanulj...
2012. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező végül mi lett a sztori vége? Neked lett igazad vagy a szüleidnek.
2020. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!