Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudok még segíteni az apámon?...

Tudok még segíteni az apámon? Röviden: 55 éves 12 éves kora óta dohányzik (napi 3 doboz),16 éves kora óta- saját bevallása szerint-alkoholista

Figyelt kérdés
(napi 0.5-1 liter tömény+10-15 sör) és nem akar semmiről sem lemondani, bár tudatában van a függőségének, többdiplomás ember. Nagyjából ennyi!
2011. aug. 3. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Te sajnos nem fogsz tudni. :(
2011. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igazából ha nem is akarja letenni ezeket, senki se tehet semmit. :(
2011. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de tudod milyen így élni(ha nem is élünk már együtt ténylegesen)?
2011. aug. 3. 15:14
 4/14 anonim ***** válasza:
Tudom, borzasztó, az én apám is hosszú évekig ivott, volt, hogy anyukámat is megütötte, de ő magától letette később. A cigit is letudta tenni 10 év után, nagyon erős ember, irigylem az akaraterejét. Szerintem ezen múlik minden. :( Meg persze mellette álltunk, rengeteg közös programot csináltunk, stb, csak hogy ne 'arra' gondoljon.
2011. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Timó320 válasza:

Sajna ez nem a diplomák számától függ. Ha egy pici hajlandóságot is mutatna: pszichológus és addiktológus erős családi támogatás mellett.......Az az ,ami talán ér valamit.

Ha a gyerek támogatja sz embert az komoly segítség, de önmagában nem elég. Keress neki egy jó elvonót. Szerintem nem lehetetlen abbahagyni.

2011. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tetris ***** válasza:

Aki ilyen szintű szenvedélybeteg, azon nem lehet segíteni. Leszokni csak úgy tudna, ha ő maga is akarná azt. De aki ilyen régóta iszik, és dohányzik, az szerintem már nem fog leszokni. A szomorú ebben az, hogy az egészségét már biztosan alaposan tönkretette.

Nem tehetsz semmit, legfeljebb elmondhatod, hogy szereted, és még szükséged lenne rá, úgyhogy vigyázhatna jobban magára. Ennél többet nemigen lehet már tenni.

Legyen előtted az ő példája intő jel, hogy milyen ártalmas a dohányzás és az ivászat. Legalább ennyi haszna legyen a dolognak, hogy te ilyeneket soha nem fogsz csinálni.

2011. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha van akaraterő, bármi megtörténhet. Nagyapám 8 éves korától kezdve 60 évig dohányzott és ivott, mint a gödény (az később kezdődött, 20-as éveiben). Majd jött egy kisebb agyvérzés, amitől annyira berezelt, hogy soha többet nem nyúlt egyikhez se. 96 évesen hunyt el, végelgyengülésben, semmi egyéb baja nem volt, makk egészséges volt. Szóval van ilyen is. :)
2011. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már gyerek, 30 éves elmúltam. Milliószor elmondtam neki a fent említett dolgokat. 2 éve nem beszéltem vele, de most felvette velem a kapcsolatot újra. Hiányoznak neki a gyerekei(a testvérem hallani sem akar róla), de változtatni nem akar/tud. Akkor ez sakk matt, de még nekem is nehéz elfogadni.
2011. aug. 3. 15:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy addig, míg nem változtat ezen az állapoton, addig nem vagy hajlandó szóba állni vele. Ennyire önző nem lehet, gondolhatna rátok. Tudom, ez így erős, de te sem beszéltél vele 2 évig, szóval hátha..
2011. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

És a fő jelmondata(másokra): "Aki hülye haljon meg"

No comment.

2011. aug. 3. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!