Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadtatni...

Hogyan tudnám elfogadtatni anyósommal a helyzetet? Vagy legalább rávenni, hogy ne legyen ilyen bunkó nagymamámmal?

Figyelt kérdés

Amikor felköltöztem Pestre munka miatt, nagymamám adott nekem 3 milliót, hogy legyen önrészem hitelhez. Vettem is egy lakást. Ennek lassan 5 éve. Nagymamám sajnos nagyon rossz állapotban van, ezért mivel én itthon vagyok a lányommal GYED-en felköltözött hozzánk. Nagyon jól elvagyunk, a sok séta jót tett nagymamámnak. Én pedig sokat tanultam tőle a főzés terén, aminek a férjem nagyon örül :-)


A gond anyóssal van. Szerinte a férjem tartja el a nagymamámat, és már a szemébe is mondta, hogy minek élősködik a fián.


Hogyan tudnám leállítani?


2012. ápr. 22. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott helyben kellett volna megmondanod, hogy a nagymamád akkor is gond nélkül lakhatna nálad, ha soha nem adott volna neked pénzt, csak szeretetet, de így meg főleg maradhat akár száz évig is. Ne merje még egyszer piszkálni. Majd ha a férjedet zavarja, ő szólhat, de anyós nem. Aztán sértődjön.
2012. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól megmondanám a magamét drága anyósnak! Megkérdezném: "Ti mennyit is adtatok a fiatok után a közös életünkbe? Mert a nagyi 3 milliót. A legkevesebb, hogy cserébe gondját viseljük."

A férjemnek is megmondanám, tegye helyre anyós, mert ha én teszem, abban nem lesz köszönet!

2012. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha legközelebb is szidja a mamádat , juttasd az eszébe , hogy a kicsi fia a Te nagyid által adott pénz jóvoltából lakik ebben a lakásban , ergo ,örüljön hogy ilyen vagy , mert öregségére még Ő is rátok szorulhat és akkor ....
2012. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyóst meg se kell hallgatni. És igazuk van az előző válaszadóknak: tudtára kell adni, hoyg a nagyid nélkül a fia 3 millióval nagyobb kölcsönt kéne törlesszen.
2012. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)


Az jó ötlet, hogy felhívom a figyelmét hogy ő is szorulhat még ránk, esetleg az unokájára. Hátha magába száll kicsit.


Várom még az ötleteket, véleményeket :-)))

2012. ápr. 22. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb ez a minimum hogy eltartjátok a nagyit meg segítetek neki mivel kaptál tőle pénzt lakásra ez a minimum. Az anyósod meg ne pattogjon örüljön hogy ilyen jól elvagytok és nincs nagy gondotok.

Én nálam is az a helyzet nagy apám velünk él mert egyedül már nem lehet hagyni és azért elég messze lakik ő ahhoz hogy minden nap rá tudjunk nézni mi van vele. Így eladtuk a házát annak az árából vettünk egy nagyobb házat plusz az én szüleim is bele adtak mivel a másik nagyszüleimtől örököltek egy házat azt is sikerült eladnunk. Így összejött hitel nélkül egy nagy kétszintes családi ház ahol külön kislakás van a nagyapámnak. A nagyapám elég aktív még itthon rendszeresen főz ránk mert szakács volt cserébe meg mi otthont adtunk neki és eltartjuk a kis nyugdíjának egy részét bele adja a közösbe hogy fűtése meg villanya legyen a maradékot meg félre teszi nehezebb időkre. A barátnőm bírja nagyapám stílusát én is örülök hogy velünk lakik, nem zaklat minket feleslegesen a kertben is elvan kint ott pihenget meg csinálgat ezt azt. Az anyósom az nekem is itt pattogott hogy milyen dolog már az hogy öregapám velünk él meg hogy ő főz a barátnőm helyett időnként de én leállítottam őt azzal hogy ne foglalkozzon a dolgunkkal elvagyunk boldogak vagyunk, megvan szinte mindenünk és spórolni is tudunk, ebben a siralmas világban.

2012. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen megmondod neki, hogy ha az ajtóra majd a maga neve lesz kiírva, akkor majd meghallgatom a véleményét. Addig ha nem tettszik a rendszer, nem kell jönni.

Bírom mikor azért mert valaki idős, akkor már szó szerint sz....ba se kell nézni??? Örülök, hogy vannak még ilyen emberek mint te, akik becsülik az idős hozzátartozójukat! Minden elismerésem a tiétek, remélem ez a sok pozitív válasz kárpótol anyós beszólásaiért.

2012. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

inkább örülne az anyós, h látja rajtad, h nem hagyod cserben a beteg családtagjaidat.

kérdezd meg, h neki nem esne-e jól, ha majd öreg és beteg lesz, hogy ápolod?


ha elfértek a lakásban, és a férjed is szereti a nagyit, akkor az anyósnak kuss a neve.

2012. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!