Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? (Anya-lánya...

Kinek van igaza? (Anya-lánya vita)

Figyelt kérdés

Édesanyám hatalmas Forma 1 rajongó. Ezzel magában nincsen is gond, viszont mikor eljön az időmérők és futamok ideje teljesen bezsong. Olyankor semmi más program nincs számára, inkább fél napot főz előtte nagy stresszben és sitségben, csakhogy az a két óra legyen szabad. Még ezzel sincs gond, viszont azzal inkább, hogy még család sincs olyankor számára. Legutóbb például nem volt hajlandó elmoccanni a tévéképernyő elől és átjönni a nagyszobába amíg születésnaposként elfújom a gyertyát és felvágom a tortát. (rokonok voltak itt, és menni akartak, ezért kellett olyankor felvágni) Nagyon rosszul esett, hogy a saját gyermekének azt mondja, hogy menjetek vágjátok a tortát most nem érdekel. Ezt hangoztattam is, mire ő sértődött meg, hogy ez az egy hobbija van, ezt szeretné nyugodtan megnézni. Én nem is maga a hobbi ellen szóltam, isten ments, hanem az ellen, hogy a nincs isten se olyankor mikor futam van. 5 perc alatt nem történt volna semmi, ha kijön ő is hozzánk.

Ma ismét egy ilyen helyzet állt elő, a húgomnak 3 órakor indult a busza (ment vissza az kollégiumba), a Forma 1 pedig pont akkor kezdődött. Anya pedig azon idegeskedett, hogy nem megy a tévé, és akkor most ő megint interneten kell nézze stb. S mondtam neki, hogy állj meg, menjen el a húgom, s utána mind mész f1-ezni. Nem borul fel a világ ha Isten ments lemaradsz a rajtról. Erre ismét megsértődött és a múltkori érveket hozta fel.

Legyetek objektívak: kinek van igaza? Én már nem tudom eldönteni...


2012. ápr. 22. 16:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
42%
Amíg nem az életetekről van szó, ugyan hagy nézze már szegény a Forma-1-et:)
2012. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
Miért kellett a futam idejére vendégeket hívni? Ha tudjátok, hogy ilyen nagy fan, igazítsátok ahhoz a programotokat.
2012. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz kérdés. Ha egyébként mindenben helytáll, nem kellene ezért bántani. Mondjuk arra kíváncsi lennék, ha több műszakba dolgozna, s vasárnaponként is munka van, akkor mit tenne.


A szülinapi tortavágást nem tudtátok volna a Forma1 előttire vagy utánra tenni, hogy ne legyen belőle konfliktus?

2012. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

az a baj, h anyukád nem kompromisszumkész. tényleg ki lehetne hagyni pár percet az autók körözéséből, és kicsit foglalkozni a gyerekeivel.


valahogy próbálj meg beletörődni, mert úgy tűnik, ő nem enged a f1 nézésből...

2012. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eldönteni,mert az első szitura azt mondanám, hogy azt a tortát fel lehetett volna vágni előbb vagy később is, ha tudjátok hogy ilyen rajongó,de az viszont fura, hogy ott vannak a vendégek, ő meg egyedül elvonul tv-t nézni.

De ez a buszos dolog már kötöttebb.

Ugyanakkor most itt hiába mondjuk azt hogy neked van igazad,ettől anyukád nem fog változni.

2012. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok érdemben hozzászólni,mert nem csípem a Forma 1-et. De mivel a párom nagy fan,tényleg lehet rajongni érte.Bár szerintem a start,meg a cél az érdekes. Szerintem gáz,hogy nem veszi le a szemét a műsorról. Egyáltalán az is ciki,hogy tévézik míg vendégek vannak.
2012. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
54%

Need van igazad.

Anyukád súlyos függőségben szenved. Az én anyum pl. sorozatfüggő, de a szó legszorosabb értelmében. Kb. 5-6 féle sorozatot biztos néz és akkor nem lehet zavarni.

Bár annyira engem ez nem érdekel, mert külön élek a saját kis családommal.

De ha néha-néha épp sorozatnézés közben toppanunk be hozzájuk, akkor egy mukkot sem lehet szólni.

Emiatt párszor felhúztam magam, hogy hogyan határozhatja meg a tv műsor ennire az életét, de nem tudom kigyógyítani belőle.

Megoldás: vasárnap délben megyünk hozzájuk ebédre és mire kezdődne egy újabb sorozat, arra mi elhúzunk a saját otthonunkba.

2012. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

hát elég gáz de a fanatizmus ilyen ezzel nem tudsz mit tenni.

vannak olyan müvészlelkek akikhwz hiába szolsz hozzá hogy atomtámadás van az addig nem reagál mig be nem fejezte, mert egyszerüen nem is hall.és igen az lenne nagy gáz ha mondjuk kiköltöznél külföldre örökre és nem bucsuzik el a forma 1 miatt.

oké mindenkinek más a fontos én pl pont leszarom a szülinapomat,legszivesebben nem is tartanám dehát a rokonok...

2012. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
70%
nehéz eldönteni, de inkább neked van igazad. mert lehet mondani, hogy ok, tegyétek a tortafelvágást későbbre, vagy előbbre, de ez már azért túlzás. mit csinálna, ha műszakban dolgozna, pl? vagy ha ne adj isten megbetegszik,és kórházba kerül, ahol nem tudja nézni? vagy bármi ok miatt? a másik, hogy ha meg tudja nézni később neten, akkor miért nem mindegy neki, hogy öt percre elmozduljon a képernyő elől?
2012. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
31%

OK, hogy fanatikus, de ne legyen már a F1 fontosabb, mint a gyerekei. Az én anyukám akármilyen nagy rajongó lenne, akkor is kijönne elbúcsúzni tőlünk, ha megyünk valahova.

Mindenkinek más az értékrendje, de a sajátom szerint én teljes mértékben neked adok igazat.

2012. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!