Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a hülye? Jogosan...

Én vagyok a hülye? Jogosan akadtam ki vagy nem?

Figyelt kérdés

Egyetemre járó, szülővárosomtól távol élő fiatal vagyok. Ma beszéltem a szüleimmel telefonon, és mondtam nekik, hogy ágynak döntött egy ronda megfázás, de minden oké, teázom, vettem be c-vitamint, aszpirint és torokszopogatót is. Az édesanyám megígértette velem, hogyha holnap nem leszek jobban, elmegyek az itteni SZTK-ba. Erre felhív most, hogy beszélt az itteni ügyelettel, és menjek el MOST oda, mert meg fognak vizsgálni. Nagyon mérges lettem, mert


1. izzadt vagyok, pizsamában fekszem, és orvoshoz így nem megyek el, de mire összekészülnék, vagy fél 10 lenne, mire elindulhatok.


2. nem érzem jól magam és semmi kedvem most hulla fáradtan, fájó torokkal kinn kóricálni a hideg utcán.


3. felnőtt ember vagyok (22), el tudom látni magamat, és ha rosszabbul lettem volna, holnap úgyis meglátogatom az SZTK-t és íratok komolyabb gyógyszert. Nagyon felháborított, hogy ennyi idősen még mindig így felpörögnek, ha egy laza betegséget elkapok, miközben teljesen jól tudok gondoskodni magamról. Plusz még az estémet is átszervezik (konkrétan aludni akartam, egy jó forró fürdő után, nem pedig a hidegben mászkálni ügyeletre).


Jogosan akadtam ki? Eléggé bűntudatom lett. Igazából tudom, hogy nyers voltam, mikor ezt telefonon így szó szerint elmagyaráztam anyámnak. Szeretnék tőlük bocsánatot kérni, de nem tudom, hogy hogy, és egyáltalán szükséges-e? Mert azért tényleg felidegesítettek. És vajon elmenjek az ügyeletre? Miután telefonon már név meg minden szerint bejelentettek oda, szóval furán jönne ki ha nem mennék pedig semmi kedvem sincsen. Ráadásul ez csak egy csúnyább megfázás, mindenki elkap évente egy-két alkalommal ilyet.


2012. ápr. 23. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Abban igazad van, hogy anyukádnak nem kellett volna a nevedben intézkedni, de őt is meglehet érteni, hisz a gyereke vagy és aggódik érted.


Helyedben én felhívnám az ügyeletet és mondanám nekik, hogy ma már nem mész be, de holnap felkeresed őket.

2012. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
holnap nem lesznek bent. pont ez idegesít, hogy én rögtön ugráljak éjszaka az ügyeletre mert máskor nem is érnek rá...
2012. ápr. 23. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Hyd fel Anyukádat (aki csak jót akart ez biztos), és mondd el neki, h ha holnap reggel is lázas vagy, majd elmész, ne izguljon. Jajj, ezek az Anyák, olyan édesek és olyan kis idegesítőek tudnak néha lenni... :-) Jobbulást kívánok!
2012. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

jaj szegény .....

jogosan akadtál ki :D jó hogy nem hívtak hozzád mentőt :D

2012. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lázasan eleve nem mászkálunk... úgyhogy az ügyeletet felejtsd el. Viszont kikeresheted a számukat és hívd fel őket, mondd le az időpontot/bejegyzést, nehogy valakit azért ne fogadjanak, mert téged várnak. Bár ügyeleten nem is hallottam még időpontkérésről meg előzetes egyeztetésről...

Természetesen igazad van.

Jobbulást

2012. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem lehetsz annyira beteg, hogy ügyeletre kelljen menned.

Ha igazán beteg lennél, akkor nem interneteznél este 9-kor.

2012. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!