Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy én csak jót akarok?

Figyelt kérdés
Az előbb láttam egy kérdést, az buzdított, hogy írjak. 3 hónapja nincs munkám, keresek, de eddig nem találtam, így a barátom tart el. Az albérlet, ahova költöztünk nagyon lepukkant állapotban volt, amikor beköltöztünk. Ez durván 8 hónapja volt. Szigetelni kellett, festeni, stb. Ezt mind én álltam anyagilag és a szüleim is besegítettek. A bútoroktól kezdve, minden az én és a szüleim pénzéből van. És akkor jött a kirúgás a munkahelyről. Most 1 fizetésből élünk. El lett magyarázva nekem, hogy nagyon, de nagyon spórolnunk kell most. Ami számomra egyértelmű volt. Aztán adódott egy olyan helyzet, hogy kértem pénzt a páromtól, tudtam, hogy van még 5000 ft-ja, kaját kellett volna vennem. Erre közli velem, hogy abból cigit vett magának, meg az apjának. Az apja soha semmiben nem segített, egy tányért nem adott a fiának, ráadásul nem is ő nevelte, lepasszolta a nagyszülőknek még 2 éves korában.(anyuka lelépett a gyerek születése után). Ez az eset már nem először fordul elő, hogy az utolsó pénzünkből cigit vesz apukának meg magának. De nekem le kellett szoknom a kávéról, igyak teát, mert az olcsóbb. Én úgy érzem van némi beleszólásom a dologba, mert a szüleim majd' 300 ezer forintot költöttek ránk, hogy segítsenek. És úgy érzem, hogy most ebben a helyzetben, nem kéne apukára, meg úgy egyáltalán ilyen baromságokra költeni az utolsó fillérünket. De ha ezt elmondom, süket fülekre találok. Egyáltalán igazam van? Hozzáteszem ősszel volt olyan, hogy az én fizetésemből éltünk, mert neki nem volt munkája.
2012. ápr. 26. 14:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jót meg azzal akarok, hogy szeretnék este főt kaját el érakni, nem valami szendvicset. De addig ezt nem tehetem meg, ha neki fontosabb a napi 2 doboz cigi, mint az, hogy mit zabál.
2012. ápr. 26. 14:26
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha együtt éltek, együtt kell megoldanotok a problémákat. Jelen esetben mindkettőtöknek meg kell húzni a nadrágszíjat. Napi két doboz cigi minimum egy ezres, azaz 30e Ft havonta. Komoly összeg. Egyébként meg nem egészséges, de hát ezt úgyis tudjátok.
2012. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
ne haragudj, de soha sem értettem az ilyen felfogásokat, mint amilyen a párodnak van...ha nekem nincs pénzem ételre, szegény vagyok, akkor leteszem a cigit! annak az árából már tudok ételt venni, sőt még félre is tudok tenni belőle. magyarázd ezt el a barátodnak, hátha megérti.
2012. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én ennél jobban már nem tudok spórolni. Pláne, hogy a pénzt ő kezeli, nekem csak vásárolni ad pénzt, ha megyek boltba, ad 5000-t, aztán abból próbálok takarékoskodni. A többi nála van, és 1 dobozzal magának vesz, 1-et meg az apjának. Úgyhogy igen, sok pénz megy el csak a cigire. Nekem nincs semmi függőségem, vagyis a napi 1 kávé volt, de azt sem veszek már.
2012. ápr. 26. 14:34
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Attól még az apja, bármennyire is rossz volt hozzá, nem mindenkinek ilyen könnyű elengedni a gyerekkorát.. Sokan ragaszkodnak azokhoz a szülőkhöz is akik nem érdemlik ki azt hogy anyának vagy apának szólítsák, mégis szeretik őket. Elhiszem, hogy te nem érzel így, te a meleg vacsorát látod, ő meg talán fél órát az apjával. Nyugodj meg és beszélj vele higgadtan. A feszültség még egy probléma megoldásánál sem segített! Szép délutánt!
2012. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hidd el már próbáltam! De nem figyel rám. Ezért is írtam már ide, mert már nem tudok mit kitalálni.
2012. ápr. 26. 14:34
 7/17 A kérdező kommentje:
Együtt dolgozik az apjával.
2012. ápr. 26. 14:35
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Itt a baj az hogy a párodnak fontosabb a cigi még akkor is ha az utolsó pár ezretek van erre a hónapra. Másrészt nem értem azokat az embereket akik azért vesznek apjuknak bármit amikor az apjuk jól tudja hogy a gyereke sz@rban van alig van pénze kajára és még tőlük kunyerál. Engem is elhagyott az apám azóta próbál felkeresni de én nem foglalkozok vele mert születésem óta semmi részért nem vette ki a nevelésembe sőt még abban sem segített amikor elköltöztem másik városba ahol munkahelyem van és a barátnőmmel élünk az örökölt házába amit azért jócskán fel kellett újítanunk. Most mindkettőnknek van munkája szerencsére egész jól elvagyunk de mi azért szeretnénk nyaralni is elmenni mert eddig a ház javítására meg szépítgetésére kellett a pénz most itt van nekünk a lehetőség, ebben a rossz világban hogy legalább még idén beleférjen ez mert kitudja meddig marad meg a munkahelyünk. Az én apám is folyton nálam kuncsorgott de elküldtem őt a francba ha ő egy szöggel sem volt képes kisegíteni akkor ne várja el tőlem hogy majd én fogok neki. Én így elküldtem. Nekünk télen volt húzós a helyzetünk márt nálam 1 hónap kényszerszabi volt kevés fizuval és akkor az utolsó 5 ftig mindent be kellett osztanunk én lemondtam a napi 1 üveg sörömről meg az 1 doboz cigimről maximum napi 2 szálat szívtam el ami még megmaradt. Én tettem arról hogy ne éhezzünk 1 percig sem és pont azért mert áldozatot hoztam a dolgokért. És megtagadtam apám kérését ami jogos volt mert ő SOHA nem segített nekem.
2012. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Előbb engedj meg egy pár kérdést légy szíves! Teljesen biztos vagy te abban, hogy vele kell élned? Vele akarsz élni? Egy olyan jövőt képzelsz el magadnak, amiben otthon vagy például a közös kisgyereketekkel és csak szendvicset adhatsz neki, mert az apjának meg a nagyapjának kell a pénz napi 2 doboz cigire?

Szerintem egy kapcsolatban a két fél kölcsönösen kell hogy számíthasson egymás támogatására, és ha a közös érdek úgy kívánja, akkor képesek legyünk lemondani kisebb-nagyobb dolgokról. De legalább kisebbekről mindenképp. Én is dohányzom, de amikor nehéz anyagi helyzetben voltunk, mindketten visszafogtuk magunkat és lejjebb adtunk az igényekből. Főleg ami az ilyen felesleges dolgokat illeti mint amilyen a cigaretta. Egyébként ő miről volt hajlandó leszokni amikor nem volt munkája? Elég gerinctelenség, hogy kihasználja a kiszolgáltatottságod és uralkodik rajtad. Bocs, de felfordul a gyomrom az élettársadtól. Nem fogsz tudni vele megértetni semmit szép szavakkal. Próbáld majd ki ugyanezt amit ő csinál, majd amikor neki nem lesz munkája. De szerintem abból sem fog leesni neki semmi, azt fogja leszűrni hogy mekkora egy szemét vagy.

2012. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Amit te leírtál és átéltél...na én pont ugyan ezt tenném. Egész életében szart a fiára magasról, mondom semmit nem adott neki. És amikor tudja, hogy anyagilag nincs a toppon, cigit vetet magának. De most mondd meg, mit csináljak? Mit mondhatnék még? Mert itt már a higgadtság nem segít. Eddig az voltam, de már kezd elegem lenni
2012. ápr. 26. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!