Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a 3 éves...

Hogy mondjam el a 3 éves öcsémnek, hogy meghalt a nagypapája? Minden egyes nap nyaggat, hogy mikor jön már mikor megyünk mi oda, már 5 hónapja. Hogy magyarázzam el neki, ha még nem találkozott a halál fogalmával?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 15:56
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Szülők kizárva,apum dolgozik ő ilyenekkel nem foglalkozik.Anyum gyászol és sírás nélkül nem tudna róla mesélni.Nekem kell.
2012. febr. 14. 15:58
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a papa már nagyon öreg, és beteg volt. Elaludt végleg. Most a jóistennél van, és boldog. Onnan figyel és vigyáz rád!

Valahogy íg magyarázták el nekem. Négy voltam mikor a papám meghalt. Ő velünk lakott, úgyhogy elég hamar feltűnt a hiánya. vastagbélrákja volt, már hazahozták, hogy nem tudják meggyógyítani és inkább itthon lenne. Minden nap jött az orvos és adagolta neki a morfiumot. Egyik reggel nem kelt fel :(

2012. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
Mondd el neki, hogy a nagypapája nem jöhet többet, mert ő már máshol van. Ő fent van az agyalokkal és vigyáz rá fentről. Elment, de fentről látja, hogy mit csinál, ott lesz vele, ha baj van. Sajnos másképp nem tudod, még nagyon kicsi. Részvétem! Jobb tanácsot nem tudok adni, mi huszon évesek voltunk, mikor a mamánk elment.
2012. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
18%

Normálisak vagytok??? Miért nem lehetett akkor elmondani neki, mikor történt? Mitől féltetek? 3 évesen nem viseli meg ez különösebben, mert nem fogja fel, mi a halál, és a nagypapa, még ha gyakran látogattátok is, nem az édesanya. És akit is a kisgyerek nem lát gyakran, az nem is fontos neki annyira. Ha már 5 hónapja nem látta, ha most mondod neki, hogy meghal, mit fog fel belőle?

Nem értem az ilyen embereket, mit kell ekkora feneket keríteni a dolgoknak. Én 13, a húgom alig 6 éves volt, mikor a nagypapánkat elvesztettük. Mi sírtunk, ő még annyi idősen sem tudta felfogni, mi történik, a temetést is végigunta, egyedül azért sírt, mert az édesanyánk is sírt, és nem értette, miért sír az anyukája. (az ő édesapja volt a papa)

2012. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Sajnálom,köszönöm a választ.

De itt az a baj,hogy utoljára piknikezni voltunk hárman,jó kedvű volt sütöttünk,fogócskáztunk.NEM volt beteg 1 percig sem:(

Az ő fejében az él,hogy ha eljön akkor elmegyünk végre biciklizni.Napról napra várja a biciklizést a nagypapával:/

Viszem oviba és ott is mindig elfut a nagypapánk irányába..

2012. febr. 14. 16:04
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy többet már nem mehettek együtt, mert nagypapa az angyalokkal van. Még nem érti, de azért jó ha lehető legszebben van neki elmondva. :( Részvétem! 14L
2012. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Igen,normálisak vagyunk.Már próbáltam elmondani neki,de azt mondta "nem igaz,csak aludni akarsz küldni,de én megvárom" utána órákon át sírt,nem tudtuk megnyugtatni.

Volt egy kisebb idő,amikor elfelejtette de újra feljött és csak pár napja három éves...most kb 2.5 éves gyereknek te mit mondtál volna?Ő nem 6 éves.

2012. febr. 14. 16:07
 8/32 A kérdező kommentje:

Nem ismertek valami nagyon szép történetet?Ami hosszabb,meseszerűbb?

Nagyon jól emlékszik mindenre,szeretném hogy jól adjam elő neki.

A másik meg,temetőt érdemes megmutatni neki?

2012. febr. 14. 16:09
 9/32 anonim ***** válasza:
98%

*Tudod a papa már nagyon öreg, és beteg volt. Elaludt végleg. Most a jóistennél van, és boldog. Onnan figyel és vigyáz rád!


Nagyjából így, DE!!!!

NEM A TE DOLGOD!!!!

A SZÜLEID DOLGA, BÁRMIT ÍRSZ!!!

Anyukád tökéletes lesz, akkor is, ha sír. A gyerek nem hülye, csak gyerek. Lehet sírni előtte. Ha nem sírsz, akkor is tudja, hogy baj van, viszont még rosszabb, mert tudja, hogy átvered.

Az meg inkább nem kommentálnám, hogy a melóra fogjátok. Frászt... kellemetlen a téma, könnyebb elsumákolni. Apukád szégyellheti magát. Az ember ne csináljon gyereket, ha csak a munkára bír koncentrálni, és nincs 5 perce a gyerekére, hogy közölje, meghalt a nagyapja.

Vajon mit szól majd, ha a majdani unokájával elfelejtitek közölni, hogy ő meghalt??


Igaza van annak, aki szerint nem normális dolog fél évig titkolni az ilyesmit.

Úgyhogy a szüleid térjenek magukhoz, és beszéljenek róla.


Megjegyzem: elhiszem, hogy anyukád gyászol és sír, de FELNŐTT EMBER, fel kell tudni dolgozni a halált, mert ez az élet rendje. Az öregek elmennek. Örüljetek neki, hogy szenvedés és betegség nélkül tudott elmenni, szépen, méltósággal. Ha anyukád erre képtelen, forduljon pszichológushoz, mert a lelki görcseit eltanuljátok tőle, és az nektek sem jó.

2012. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%
A nagypapa meghalt, ezért nem mehetsz hozzá. Mit kell túlragozni? én se értem.
2012. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!