Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már kisebb vagy komolyabb...

Volt már kisebb vagy komolyabb autóbalesetetek? Mi történt? És hogyan dolgoztátok fel lelkileg?

Figyelt kérdés
Velem kétszer fordult elő, bár szerencsére sérülésünk nem lett. De hasonló helyzetben mindig rám tör a félelem.
2009. jún. 23. 08:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkalommal a parkolóból akartam hátrafelé átmenni egy másik /Húsbolt/ parkolóba egy mellékutcában. Körülnéztem, sehol senki. Mire átértem /néhány másodperc lehetett/ egy idős hölgy ült a kocsim bal hátsó sarkánál bottal a kezében és jajgatott. Felkaptam /volna/, de nehéz volt, így segített egy férfi járókelő. Hívtam a mentőket, a Rendőrséget. A hölgy combnyaktörtént szenvedett, meg is kellett operálni. Hárman termettünk ott azonnal, de senki nem látta mi történt. Érzésem szerint a hölgy /76 éves volt/ a kocsihoz érve elgyengülhetett és éppen abban kapaszkodott meg, majd letottyant a kocsi mellé. Vallomásában engem kifejezetten védett, nem hibáztatott. Ennek ellenére 80 ezer forint bírságot szabtak ki rám és nagyon megszivattak a rendőrségen és megfélemlítettek. A hölgy persze 8 napon túl gyógyult és egy éven át hivogattam, az állapotát folyamatosan figyelemmel kísértem. Ezt a büntetést kettő hónap mőúlva már nem kaptam volna meg egy újabb jogszabály értelmében. Érthető, hogy a rendőrségnek sürgős volt az ügy!
2009. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Kivilágítatlan stop táblás kereszteződésből kanyarodtunk ki, amikor hipp-hopp ott termett egy autó. Szerintünk nem volt kivilágítva, szerintük igen. Mire feleszméltünk már ott voltak a polgárőrök és mivel a másik autó sofőrje lefejelte a kormányt és felrepedt az álla, így hívtak mentőt, rendőrt. A rendőröket a másik autó sofőrje "Helló Petikém" felkiáltással üdvözölte. Onnantól kezdve, hogy ellátták a sérülését a másik sofőrnek egyfolytában evett, ivott. Alkoholszondát csinált a rendőr, ám azt nem mutatta meg nekünk, hanem egyből eldobta és eltaposta (aki nem tudná, ezt szigorúan tilos, ugyanis veszélyes hulladékként kell kezelni). Közben odaértek a szüleim, akik felkeltették a rendőrkapitányt, hogy nem szakszerű az intézkedés, természetesen a kapitány is lepacsizott a másik autó sofőrjével, közölte, hogy ilyen kicsi balesetnél nem csinálnak igazságügyi vizsgálatot, hogy égett-e a fényszórója, a sofőröket bevitték vérvételre, aminek az eredményét a mai napig nem tudjuk.

A rendőrségi határozat szerint a párom a vétkes, 20eFt pénzbírság és 2 hónapra bevonták a jogosítványát. Ez utóbbit kérvényeztük, hogy engedjék el, elengedték.

Rá pár évre a húgom összejött egy helyi polgárőrrel, aki évek után is tisztán emlékezett a történetre, miszerint tényleg volt valami a másik sofőrben (pia és/vagy drog) és tényleg nem égett a fényszórója, vagyis esélyünk sem volt észrevenni, hogy jön.

Mi megúsztuk kisebb zúzódásokkal, én a mai napig nem ülök bal hátulra (oda csapódott be az autó).

2009. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
a páromnak volt 2éve az M0-on. Hátulról neki ment egy teherautó és "belelökte" az előtte lévő teherautóba. Komoly baja nem lett, az orra szétnyílt, amit nem varrtak össze, így most van egy kb 5centi hosszú és fél centi széles "kráter" neki. Nagyon megijedt, azóta parázik a nagy autóktól, busztól, teherautóktól stb. Nagyon hamar újra vezetett egyébként azzal nem volt gond. De 1hétig ki volt készülve és állandóan sírt. A kocsi totálkáros lett, a hátulja teljesen felnyomódott az első üléshez. A mentős azt mondta az volt a szerencséje, hogy nem volt bekötve az öve, mert ha az leszorítja az üléshez a hátulról jövő ütéstől szétmegy a gerince. Senki nem hitte el, hogy élve szállt ki az autóból. Nagy szerencséje volt, de folyamatosan arra gondolt, ha hátul ül a gyerek, akkor azonnal szörnyethal.
2009. jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi ejjel mentunk volna valahova (barati tarsasag) nem volt olyan hideg, megis csuszott az ut, egy gyenge kanyart 160-al vett be a sofor es megcsusztunk, mellettunk volt egy arok, az dobott egyet az auton es 3-szor atpordult az auto,majd a szantas kozeen alt meg. A felismerhetetlensegig osszetort, mindeki meguszta,kiveve en,akinek osszvagdosta az uveg a arcat. Nem vettem eszre mindaddig mi ki nem masztunk a roncsbol es elkezdtunk az ut fele setalni es ereztem, h vmi csikalja a borom, a ver volt. Szerencsere szepen begyogyultak a hegek, csak a halantekomnal latszik. Ennek mar 6 eve, de ha nem en vezetek a mai napig raszolok mindenkire,aki szaguldozik,h lassabban menjen,mert felek.
2009. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Várok még...
2009. jún. 23. 10:16
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon kicsi voltam, talán 2-3 éves. Apám nekihajtott egy villanyoszlopnak, ami kettétört, de iszonyatos szerencsére nem ránk, hanem előre zuhant... (A részleteket anyukám elbeszéléséből tudom, hálistennek nem emlékszem sok mindenre.)

Apámnak semmi baja nem lett, anyukámnak csomó zúzódása lett, nekem meg eltört az orrom. Mi a hátsó ülésen ültünk.

2009. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt még komolyabb balesetem hál'istennek, de egy párszor már koccantunk. a legjobban az maradt meg bennem, amikor kisgyerek voltam, éppen a nagyszüleimtől tartottunk haza az egész családdal. a főúton hirtelen lefékezett egy autó, a mögötte levő még meg tudott állni, mi a harmadikak voltunk és épp csak összeértünk a második autóval. aztán hirtelen belénk jött egy kis busz, abba meg a mögötte levő másik ugyanolyan busz. jó kis tömegkarambol lett, jöttek a mentők, rendőrök mindenki, az autónk totálkáros lett, de csak engem vittek be agyrázkódással a kórházba. mondjuk elég rossz volt, mert csak anyukám tudott velem jönni és ő meg szerette volna, ha felvesszük a nagymamámat, így szegényekhez a mentőautóval állítottunk be.. :)

lényeg a lényeg akkoriban nem féltem, ma egyre inkább, mindig szorongatom a mobilom, ha gyorsan megyünk, ha történne valami még fel tudjam hívni a szeretteim... kicsit beteges, de nagyon félek néha, hogy meghalok és nem lesz időm elbúcsúzni..

2009. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

........ versenyeztünk,a közúton mint mindig.

Kb 30km es szakasz volt a táv.

A cél előtt voltunk olyan 2km-rel. olyan 100merrel voltam a srác előtt mikor beszorultam egy kamion mögé, nem előztem mert a kanyar is jobra ívelt gyengén és szembe is egy kemion jött.

Haverom olyan 170es tempóval húzott el mellettem a másik kocsiba.

Abba a pillanatba csak fékcsikorgást hallottam, meg azt hogy az előttem lévő kamion félig az árokba szalad.

Azt hittem hogy a haverom szörnyet halt a balesetbe.

Kiugrottam a kocsiból.

Az út mellett egy lápos, mocsaras terület volt ez volt a szrencse. Odamentünk, kb100-120m-re volt az úttól, a kocsi alig volt összetörve.

Szerencsére a srácnak se lett nagy baja csak a légzsák ütötte meg a fejét. Nagyon nagy szerencséje volt a srácnak hogy ezt ennyivel megúszta.

De azért a rendszámokat még gyorsan visszapakoltuk a kocsikra. Kicsit meghurcloltak a rendőrök utána mert tanuk voltak rá hogy vagy 200as tempóval mentünk el mellettük, de bizonyítani nem tudták.

Akkor a srác 19éves volt én meg 17...... még a jogsinkat se vették el. 18/F.

2009. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Piroson mentem át a zebrán. Aztán egy nyarat lábadoztam...Nekem nem maradt vissza semmi félelem, v rossz érzés:) Mai napig sem értem miért. Pedig elég rosszul néztem ki a baleset után...
2009. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
10.43-as! Remélem tanultatok belőle.
2009. jún. 23. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!