Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért panaszkodtok? Azok a...

Miért panaszkodtok? Azok a nők miért panaszkodnak, akik olyan emberhez mentek férjhez, aki otthon nem csinál semmit, nem foglalkozik a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Tehát nem segít be mosogatásba, főzésbe, takarításba, stb. Nektek ez a normális? Hogy dolgoztok jó esetben 8 órát és otthon folytatjátok?
2009. jún. 23. 11:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
Hehehe. Én még nem is panaszkodtam a férjemre. És miért? Mert ha bajom van vele akkor neki mondom el. Tehát nem egyszer volt már, hogy közölte ezt és ezt meg kéne csinálni. Ilyenkor csak azt mondom, nem béna tehát megcsinálhatja és nem a gondolatával kell foglalkoznia. Mivel amit mond az zavarja és megcsinálja. Kivéve akkor teszem meg neki, ha nincs jól. Amúgy meg szuper házassába élek. Igaz nem minden olyan mint a rózsaszín álom, de minek? Az a jó ha nem az unalomba fordul az élet.
2009. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Igen a tegnapi kérdező érdekes "vitát" nyitott.

Szerintem azok pontoznak le akik elkényeztették a férjüket.Vagy így van közös téma a barátnőkkel és sajnálni könnyebb magát mint változtatni.

2009. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Én nő vagyok és félreértés ne essék, se lusta nem vagyok, sem nyafogós. Kiszolgálás? Én mosok és vasalok, mert én azt tudok, a férjem meg megszereli az autót, mert azt meg ő tudja. Nem az a gond, hogy megteszi valaki a feladatát, hanem az, hogy mennyibe nézik azt a munkát, amit elvégzett. Szoktatás? Nekem evidens volt, mikor megházasodtunk és összeköltöztünk, hogy vasalva rakom el a holmikat, de ha kicsit meggyűrődött a szekrényben, hát még átvasalom mielőtt felveszi. meg főtt kajával várom haza. Ez nem "szoktatás" kérdése, hanem családcentrikusságé. DE! Ha én - akár éjszakába nyúlóan vasalok, vagy bármi egyéb munkát csinálok, - akkor elvárnám, hogy meg legyen az becsülve. Jólesne, ha pár napig látszatja lenne. De sokszor nincs.

Meg azért az is jól esne, ha azt mondaná egyszer: jaj kincsem, ha te felkeltél korábban mert pl. kertészkedsz, akkor már én is kelek, megyek veled, gyorsabban haladunk... na ez nincs. És ez nem szoktatás kérdése, mert az elején igenis volt. Együtt dolgoztunk. Most meg felkel nyolckor, és megdícsér, hogy de ügyesen rendberaktam a salátaágyást...

És tudod miből alakult ez így ki? Abból, hogy párszor fáradt volt, hagytam, pihenjen, majd én megcsinálom, ami plusz feladat van... aztán fokozatosan rám tolódott.

Akkor most mi lett volna a helyes? Ha "állatkodom" és nemt törődöm vele, hogy épp fáradt és hajtom, hogy dolgozzon?

Szóval azért nem mindent "választ" egy nő. Max. lelkiismeretből, rendszeretetből megcsinálja.

2009. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak:De miért hagyod rá, ha zavar ez téged?
2009. jún. 23. 15:36
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

14:05

Tényleg nem akarok beleszólni, de a férjed naponta szereli az autót? Mert ha jól látom, akkor a házimunkát nagyjából te végzed, és az autó megszerelése messze nincs arányban a te munkáddal. Ha jól látom, ez téged azért valamennyire zavar: miért nem beszéled meg vele, hogy ez így neked nem jó?

2009. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!