Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog egy kapcsolat elején rákérdezni a házasságra gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés

Öcsémmel némi vitába keveredtünk e kérdés kapcsán.


Szerintem a kapcsolat elején,még az ismerkedési szakaszban jó ezekre a dolgokra rákérdezni,szerinte ez baromság ez majd kialakul.


Társkeresőn ismerkedtem és igaz nagyon sokan megriadtak amikor a kötelező kérdések után rákérdeztem hogy szeretne e házasodni illetve szeretne e gyerekeket,megfogalmazodott bennem hogy talán tényleg igaza van öcsinek és csak a szerencsének köszönhetem hogy találtam párt.18 évesen fogtam neki a "férjkeresésnek".

Mennyire általános dolog az hogy még a találkozó előtt letisztázódnak ezek a fontos kérdések?


2012. máj. 3. 10:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem normális de sokan beijednek a kérdéstől
2012. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
30%

Úgyis házasodni akar mindenki előbb utóbb, és gyereket is akar, mert ez a természetes.

Szerintem igaza van öcsédnek, majd kialakul, hogy mikor és hogyan, a fő, hogy szeressék egymást a felek, és jól kijöjjenek.

Az, meg, hogy "férjkeresés", hát nem is tudom...

Nem a legszebb kifejezés!

Ennél már csak a "férjet fogni" a rosszabb.

2012. máj. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem is közvetlenül a bemutatkozásnál, de igen, jó ezeket a kérdéseket (is) tisztázni. Persze kortól is függ, hogy érdemes-e firtatni. Egy húsz év alatti, vagy alig sokkal idősebb pasit (esetleg) elriaszthat, ha már az ismerkedés elején a családalapítási terveiről faggatják. Egy érettebb férfinek már lehetnek erről elképzelései, és nem jön zavarba, ha szóbakerül.
2012. máj. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

Hát, én ennél kicsit később mennék bele ilyesmibe, inkább személyesen, mikor már ismerjük egymást.

De mindenképp az elkötelezés és összeköltözés előtt.


De nem rögtön indításnak, ez nekem is kicsit fura így. :)


26/L

2012. máj. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem általános, mert igazából nem szerencsés (még ha logikus is lenne szerintem, mert minek lopjuk más idejét feleslegesen?). De a férfiak jó része eleve nem könnyen köteleződik el, de ha még az első találkozás előtt azzal nyitsz, hogy házasság és gyerekek, akkor menekülnek.
2012. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
14%

Én máshogy közelíteném meg a dolgot.

Nem rákérdeznék, mert azt félreérthetik a férfiak.


Megírnám, hogy majd egyszer szeretnék gyönyörű fehér ruhában az oltár előtt állni a szerelmemmel, és majd a körülményektől függően gyereket is szeretnék.

Aztán erre csak reagál, hogy ő már volt nős és nem akar mégegyszer házasodni. Ebből is le lehet szűrni dolgokat.

2012. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Aki irta hogy a férjkeresés csúnya kifejezés annak irom hogy ugy értettem hogy nem futó kalandokat kerestem,kerestem azt a férfit akivel családot alapithatnék.


Nem találkoztam olyan férfival aki a kérdésekre nemmel válaszolt.Igen volt aki megriadt és többet nem is irt,nem tudom mit gondolhatott,nem kérdeztem rá.

2012. máj. 3. 10:29
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
Én a kapcsolat elején még nem. Ez úgyis adja magát. Ha már úgy érzed, kezd komolyra fordulni, akkor lehet ilyenekről elbeszélgetni (általánosságban csak, mert lehet, hogy megijed a másik fél!). Csak hogy ő hogy áll a témához.
2012. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nagyon rossz ötlet az elején belemenni az ilyen kérdésekbe. Egy férfi sem rajong az olyan nőkért, akik férjet akarnak maguknak és nem társat. Az értelmes, érzékeny férfiaknak nem az a célja, hogy feleséget találjon magának, hanem egy olyan nőt, akivel leélheti az életét, aki a partnere és társa tud lenni. Nagyon bántó, ha egy férfit "tenyészcsődörnek" tekintesz, akitől azt várod, hogy gyerekeket csináljon neked.

Te nem sértődnél meg azon, ha nem önmagad miattad szeretne valaki, hanem azért mert "feleségnek való" vagy?

2012. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
ez így nagyon furcsa. személyes találkozáson belefér, ha amúgy is szimpatikusak vagytok egymásnak, lehet úgy terelni a beszélgetést, de csak így látatlanba, neten, boldog-boldogtalantól kérdezgetni, mikor még nem is tudod valójában tetszik-e... igenis fura, és elhiszem, hogy sokan érdekesen néznek rád emiatt. nem azt mondom, hogy hónapoknak kell eltelni mire megkérdezed, de azért egy pár randin legyetek már túl... arról nem is beszélve, hogy még csak 18 vagy. erre a korosztályra meg aztán hatványozottan igaz
2012. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!