Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog egy kapcsolat elején rákérdezni a házasságra gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés

Öcsémmel némi vitába keveredtünk e kérdés kapcsán.


Szerintem a kapcsolat elején,még az ismerkedési szakaszban jó ezekre a dolgokra rákérdezni,szerinte ez baromság ez majd kialakul.


Társkeresőn ismerkedtem és igaz nagyon sokan megriadtak amikor a kötelező kérdések után rákérdeztem hogy szeretne e házasodni illetve szeretne e gyerekeket,megfogalmazodott bennem hogy talán tényleg igaza van öcsinek és csak a szerencsének köszönhetem hogy találtam párt.18 évesen fogtam neki a "férjkeresésnek".

Mennyire általános dolog az hogy még a találkozó előtt letisztázódnak ezek a fontos kérdések?


2012. máj. 3. 10:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy normális! Megfelelő keretek közt. azzal semmi gond, ha leírja valaki, hogy család centrikus, szeretne egyszer anya/apa lenni. Ez egy érett normális értékrendű embernek nem lehet ijesztő. Legfeljebb leírja, hogy Ő ezeket később szeretné, mert karriert szeretne előbb...stb.

Én is a neten ismerkedtem meg a Párommal, 10 hónapja együtt élünk a 16 hónapból, amióta együtt vagyunk. Én már az első randin kifejtettem, hogy mindenképpen szeretnék gyermeket pár éven belül. És házasságpárti vagyok.

Azt mondta ezzel fogtam meg, mert a korombéli lányok többségének még a bulizás a mindenük.

Szerintem nagyon is hasznos az Életcélokat a legelején kifejteni.


23N

2012. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
31%

Megértem, hogy megijednek, mikor még pár levelet váltottatok csak, és rögtön ezzel jön valaki, akkor mit vársz?

Te fordított esetben nem mondanád, hogy mégis, mit akar ez?


Igaza van az öcsédnek...

2012. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Te fordított esetben nem mondanád, hogy mégis, mit akar ez?


Őszintén szólva nem lepődtem volna meg,bár az igaz hogy senki nem tette fel ezt a kérdést nekem.Valószinű mint ahogy irjátok ezt a téma később szokott szóba jönni,na ezt én nem vártam ki.


Amikor a páromnak feltettem a kérdést ő nem lepődött meg,válaszolt,ő nem találta ezt furcsának.

2012. máj. 3. 10:49
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

Még nem próbáltam neten ismerkedni és úgy tűnik nem is fogok már, így kisebb rálátásom van arra, hogy egy társkereső oldalon miről szoktak beszélgetni első körben, viszont én pár találkozás után is erősnek érezném nekiszegezni a kérdést, hogy akkor hány gyereket szeretne és mikor akar házasodni. Persze jó ezeket előre tisztázni és nem rabolni egymás idejét, ha mások az elképzelések, de ezt pár találkozás után senki nem tudja megítélni. Mi van, ha nem riad meg a kérdéstől és egyértelműen leszögezi, hogy x éven belül szeretne házasodni, gyereket, de végtére még nem is ismeritek egymást? Addig szerintem teljesen felesleges ilyenekről beszélni amíg nem ismerem meg a másikat. Szóval valahol szerintem van egy pont, amikor még nem laktok együtt, de nem csak ismerkedtek. Akkor érdemes ezekre kitérni. Mondjuk egy pár hónapos kapcsolatban már szerintem adja magát, akár mint beszédtéma is, hogy hogyan képzelitek el a jövőtöket. Addig meg max. arról lehet beszélni, hogy ki mit gondol egyénileg. De ugye a házasodás, gyerek vállalás pont olyan amihez két olyan ember kell, akik együtt képzelik el a jövőjüket. Az első randin meg nem hiszem, hogy rögtön a közös ház alapjairól társalogtok, szóval ez is ráér.

Mondjuk én személy szerint elég riadtan reagálnék rá, ha valaki rögtön ilyeneket kérdezne tőlem, pedig nő vagyok. Valószínűleg elgondolkoznék rajta, hogy az illető nem lehet 100as, vagy annyira elkeseredetten akarja a fent említett dolgokat, hogy akár 0 ismeretséggel is képes lenne belevágni. Most ezt nem azért mondom, hogy bárkit is megbántsak aki nem egy véleményen van velem, csak leírtam ahogy én gondolkoznék.

Minden esetre sok szerencsét ha még keresgélsz és sok boldogságot, ha már megtaláltad! :)

2012. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon is jó dolog erre az elején rákérdezni. Persze nem úgy, hogy mikor akarsz elvenni, rögtön a bemutatkozás után, hanem kicsit beszélgetni, majd általánosságban rákérdezni: "Mit gondolsz a házasságról?" "Nagyon szeretem a gyerekeket, családcentrikus vagyok, te hogy állsz velük?" még mielőtt bármi komolyba bonyolódnátok. Én el sem tudom képzelni az életem házasság, és elsősorban gyerekek nélkül, így minek pazarolnánk egymás idejét, ha a másik utálja a kicsiket, és soha nem is akar. Lehet meglepődni, de mikor az első komoly barátom lett (15 évesen, majdnem 5 évig tartott) a 3.(!) randin szóba hoztam a témát általánosságokban, és az akkori 17 éves fiú nem ijedt meg a kérdéstől, innentől kezdve kicsit nevetséges, ha egy felnőtt férfi megijed. A mostani páromnál is az elején kitértünk rá, hogy mindketten nagyon családcentrikusak vagyunk, és így lett teljes az összhang. Nem működőképes az a kapcsolat, ahol a jövőképek nem egyeznek.
2012. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Fiatal anyuka szerettem volna lenni,ehhez tudnom kellet hogy van-e esély házasságra gyermekvállalásra pár éven belül.

Nem vetettem el magam,jártunk,összeköltöztünk együtt éltünk 2évet és csak utánna házasodtunk.

Nem akartam beleszeretni egy olyan férfibe akivel nem ugyanazt akarjuk,igy próbáltam védeni magam a csalódástól.

2012. máj. 3. 11:15
 17/27 anonim ***** válasza:
59%

Na látom jól le lettem pontozva, mert nem az a véleményem, mint a kedves kérdezőnek.

Akkor igen, persze neked van igazad, még a leges-legelején meg kell ezt kérdezni és aki nem ezt írja/nem így gondolja az inkompetens a témában. Csak nem értem, hogy akkor ez miért kérdés, ha tudjuk, hogy ez az egyetlen helyes megközelítés.

2012. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell mindjárt a kérdezőt gyanusitani a lepontozással mikor bárki pontozhat?

nem én pontoztam!

2012. máj. 3. 11:56
 19/27 anonim ***** válasza:
71%
17-es válaszoló. Ne aggódj! Én is le lettem pontozva csak azért, mert nem értek egyet a többiekkel és a másik oldalról is megpróbálom megvilágítani a dolgokat. Ha jó statisztikát akarsz, akkor ITT véletlenül se mondd el a véleményedet! Olvasd el az első 3-4 választ és azt válaszold, mind a többiek, különben szankcionálva leszel! Itt nem a hasznosság alapján pontoznak.
2012. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerintem általánosságban jó megtudni, hogy mi a véleménye a házasságról és a gyermekvállalásról. De utána tisztázni kell, hogy ezt nem azért kérdezed, mert te őrülten férjhez akarsz menni és azonnal gyereket akarsz. Aztán mikor megismered a családi hátterét, ismerősi körét és szokásait, érdeklődési körét, akkor abból már leszűrheted, hogy mi a véleménye ezekről. Pl vannak szélsőségek, sok olyan férfi van,akinek elváltak a szülei és abszolút házasságellenes, de van olyan, aki pont ez miatt szeretne saját családot!
2012. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!