Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog egy kapcsolat elején rákérdezni a házasságra gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés

Öcsémmel némi vitába keveredtünk e kérdés kapcsán.


Szerintem a kapcsolat elején,még az ismerkedési szakaszban jó ezekre a dolgokra rákérdezni,szerinte ez baromság ez majd kialakul.


Társkeresőn ismerkedtem és igaz nagyon sokan megriadtak amikor a kötelező kérdések után rákérdeztem hogy szeretne e házasodni illetve szeretne e gyerekeket,megfogalmazodott bennem hogy talán tényleg igaza van öcsinek és csak a szerencsének köszönhetem hogy találtam párt.18 évesen fogtam neki a "férjkeresésnek".

Mennyire általános dolog az hogy még a találkozó előtt letisztázódnak ezek a fontos kérdések?


2012. máj. 3. 10:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
68%

Én is le lettem pontozva, mert szerintem is korai ezzel indítani.

De engem nem érdekel, mindenkinek a saját élete, lehetőségei... Csinálja úgy, ahogy gondolja, akarja.

És ki tudja, lehet, pont olyan emberrel akad össze (mint a Kérdező is), akinek tetszik az "in medias res" hozzáállás. Nekem nem tetszene, ez más kérdés. Nem vagyunk egyformák.

És nem, én nem pontozom le azt, akinek más a véleménye, mint az enyém...

2012. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem mikor házasodunk össze vagy mikor gyártunk gyereket.Annyit hogy mit gondol a házasságról és szeretne-e gyerekeket.Aki azt irta soha nem akar gyereket azzal esélyem sem lett volna és jobb hogy kiderült a tali előtt,mert ha találkozunk jól kijövünk és csak utánna derül ki akkor szenvedtem volna mint a kutya.Igy járt a barátnőm,szereti a párját,szakitani nem tud még de tisztán látszik hogy nincs közös jővőjük.
2012. máj. 3. 13:56
 23/27 anonim ***** válasza:
18%
Abban egyet értek veled, hogy felnőtt emberek esetében, akik már szeretnének megállapodni valaki mellett, még a kezdeti szakaszban tisztázni kell, de amit te csinálsz, ez tényleg túlzás. A pasi úgy érezheti, hogy számodra ő csak matéria a férjhezmenéshez és a gyerekcsináláshoz. Szerintem ezt az első fél év környékén kell tisztázni, mire túl vagyunk az első őrült lángoláson és előkerülnek a realitások.
2012. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező !


A szerelem nem így működik, ahogyan te leírod. Csak abba az emberbe szeretsz bele, aki megfelel az elvárásaidnak? Az életedet nem élheted le ilyen logikai keretek közé szorítva, mert ennek eljön majd még a böjtje. A szerelem spontán dolog és nem a mi terveink szerint történik minden az életben. Annak, aki nem ad jó választ a kérdésedre már nem is adsz esélyt? Pedig lehet, hogy közülük kerülne ki életed nagy szerelme. És az is nagyon könnyen elképzelhető, hogy ha összejössz egy olyan emberrel, aki most a te logikádba beleillik, néhány év múlva éppen azért nem fog tetszeni, mert csak az anyát és háziasszonyt látja benned.

Ennél sokkal nyitottabbnak kéne lenned és nem elutasítani és esélyt sem adni azoknak, akik nem "jó" választ adnak!

2012. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én mindig leszögeztem az elején, hogy mit akarok. Kérdéseimre a válasz a talán igen és a nem mellé tűzve a "majd alakul" volt, de én olyan 2-3 hónap együttlét után kérdeztem rá. Addig nem fontos erről szót ejteni.
2012. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
74%

szerintem ezt egy levélben megkérdezni nettó baromság.

hiszen mi van, ha csak úgy rámond valamit?


ezt élőben kell, de nem is az első randin, hanem mondjuk a 10.en, ahol már komolyabbnak néz ki a dolog.

érdekes, én is társkeresőztem régen, sosem tettem fel ilyen konkrétan a kérdést, de a sokadik randin valahogy szóba jött. már ha eljutottunk odáig. ha meg nem, akkor nem fárasztottuk egymást feleslegesen komoly kérdésekkel, max volt egy jó esténk, ahol dumáltunk, röhögtünk, söröztünk.

azért beteges dolog ennyire rettegni a csalódástól. ez az életvelejárója, én is sok békát megcsókoltam, mire az utolsóról kiderült, hogy ő az én szívem királya :D


kicsit úgy tűnik, mintha valami menetrendhez kötnéd az életedet. nem érdemes ennyire görcsösen csinálni. én ott találtam meg életem párját, ahol nem is gondoltam volna.

2012. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
tapasztalatból mondom nem! Volt egy barátom, aki az elején ezzel indított, meg a kapcsolatunk alatt is, hogy így akar úgy akar gyereket meg stb. közben kiderült biszex... gondolhatod mi lett a történet vége, azóta is hányok tőle
2012. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!