Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha lenne kb 60 E...

Mit tennél, ha lenne kb 60 E ft-od? Félretennéd nyaralásra vagy egy családtagnak adnád aki anyagilag bajban van?

Figyelt kérdés

Sikerült összespórolni 60 E ft-t. Ha továbbra is ilyen ügyesek leszünk, 1 hónap múlva meglesz a 100-120 ezer ft. Ebből elmehetnénk valahova nyaralni.

De!

Egyik családtagom elég rosszul áll anyagilag. Ha tudná kezelni a pénzét, neki is maradna havi 20-30 E ft-ja, rezsin és kaján kívűl.

Szórja a pénzt, mintha égetné a kezét. Nem egyszer segítettünk neki, jelenleg kb 90-100 E ft-t adtunk neki.

Nem számítunk rá, hogy megadja, pedig 4-5 hónap alatt megtudná, ha akarná.


2012. máj. 3. 12:15
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Tavaly sem voltunk nyaralni, mert nem volt miből.
2012. máj. 3. 12:16
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudná kezelni a pénzét,neki is maradna. Annyit tudsz neki segíteni, hogy tanácsot adsz neki, hogyan tehetné félre a pénzét szerintem. Többet úgysem kapnátok meg a pénzt, mint ahogy eddig sem adta vissza.

Menjetek inkább el nyaralni.


Szóval én nem segítenék! Bőven elég segítség volt a 90-100E is...Mennék nyaralni!

2012. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Az nem segítség, ha pénzt adtok neki, ha nem tudja kezelni.
2012. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Bibliában is benne van, nem halat kell adni, hanem halászni kell megtanítani az embert! Ergo: NYARALÁS!!!
2012. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk ugyanez a helyzet anyosekkal, de meguntuk.

Mi nyaralni megyunk es a fiunknak rakosgatjuk be a szamlajara, hogy szep osszeg kerekedjen mire egyetemre megy.

2012. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám a családtagnak, mert ahogy írod, csak kidobná azt is. Ha segíteni akarsz rajta, akkor tanítsd meg hogyan ossza be a pénzét!
2012. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rokonod szórja a pénzt akkor magára vessen. Nekem is van ilyen rokonom, neki is csak adom a pénzt adom aztán jön kunyerálni. Ha tavaly nem voltatok nyaralni akkor szerintem menjetek el az idén, szerintem ennyi kikapcsolódást megérdemelnétek.
2012. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Nem olvastam a Bibliát.. :$


Többször elmondta az illetőnek a család, hogyan tudna úgy élni, hogy minden ki legyen fizetve, maradjon neki kajára is, és esetleg félre is tudjon rakni. De neki ez nem megy.


Egy ismerősömtől kérdeztem, hogy szerinte milyen nyaralást lehetne kihozni, max 120 E ft-ból. Az egyik családtagom visszahallotta, és lepirított, hogy it képzelünk magunkról: Xy-nak anyagi gondjai vannak, mi meg nyaralást tervezünk?!

2012. máj. 3. 12:25
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Bolondok lennétek ha adnátok neki.Tanulja meg beosztani.Menjetek csak el nyaralni és érezzétek jól magatokat.
2012. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne adjatok neki. Menjetek nyugodtan nyaralni.

És ha ezt is odaadnátok?? Minden hónapba ott fog állni nálatok, mert úgyis kap pénzt, ti meg adtok neki. Össze be, ha nem nem akkor sajnos így járt, nem segíthettek mindig, meg gondolom ha fordítva lenne, nektek kellene segítség, felétek se bagózna...

Ha meg mások ennyire bele akarnak szólni, adjanak ők pénzt neki.

2012. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!