Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha lenne kb 60 E...

Mit tennél, ha lenne kb 60 E ft-od? Félretennéd nyaralásra vagy egy családtagnak adnád aki anyagilag bajban van?

Figyelt kérdés

Sikerült összespórolni 60 E ft-t. Ha továbbra is ilyen ügyesek leszünk, 1 hónap múlva meglesz a 100-120 ezer ft. Ebből elmehetnénk valahova nyaralni.

De!

Egyik családtagom elég rosszul áll anyagilag. Ha tudná kezelni a pénzét, neki is maradna havi 20-30 E ft-ja, rezsin és kaján kívűl.

Szórja a pénzt, mintha égetné a kezét. Nem egyszer segítettünk neki, jelenleg kb 90-100 E ft-t adtunk neki.

Nem számítunk rá, hogy megadja, pedig 4-5 hónap alatt megtudná, ha akarná.


2012. máj. 3. 12:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már a rokonaim akarják megmondani, hogy mire költöm a keservesen összespórolt kis pénzemet, és azt, hogy kinek adjam?Előbb fizesse vissza a tartozását. Milyen jól jönne az a pénz a nyaralásotokhoz.
2012. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Menj nyaralni a pénzedből! Te dolgoztál meg érte, a kedves rokon meg tanuljon meg spórolni. Attól, hogy adsz neki 100 ezret ugyanúgy elherdálja, sőt máskor is jönni fog, hogy adj neki. Ne legyél segélyszervezet, visszaadni úgy sem fogja, inkább fejőstehénnek fog nézni.

Neked fontos a pihenés, ha tavaly sem voltál, akkor idén menj el, ha ez a szíved vágya.

2012. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Minek adnád neki??? Azért, hogy ő elmehessen nyaralni??? Gondolj már bele nyár van szerinted ő mit csinálna azzal a pénzzel ha úgy se értelmes dologra fordítaná. Ne vedd el a te családodtól. Nálunk is van ilyen rokon igaz még tőlünk nem kért pénzt, de csak egyszer merné megtenni. Én spórolok meg beérem a kevéssel is ő meg éttermezni jár közben a rezsi meg nincs kifizetve.

Szóval menjetek nyaralni és nem legyen közben lelkiismeret furdalásod. Érezd jól magad a családoddal abból a pénzből amiért megdolgoztál.

2012. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Én az évben diákmunkával és angol tanítással megspórolt pénzemet eredetileg nyaralásra akartam elkölteni, de most úgy döntöttem teljesítem régi vágyam és megtanulok olaszul. Tehát tanárhoz fogok járni nyáron.

Én nagy valószínűséggel senkinek sem adnék pénzt. Irigységnek hangzik, de nem az. Ha már tényleg nagy szüksége van rá, teszem azt, elárvereznék a feje fölött a házat, vagy nincs pénze ételre, akkor MEGFONTOLNÁM, hogy adjak e neki, természetesen írásos szerződéssel és fizesse is vissza. Tekintve, hogy nem vagyok jótékonysági intézmény. De akinek a saját hibájából nincs megspórolt pénze, annak úgy kell. Én nem fogom a vágyaim, a hobbijaim feláldozni csak azért, mert valaki a famíliában nem képes vigyázni a pénzére. Az ilyeneknek amúgy sem szabad adni, mert akkor csak az jön le nekik, hogy nem is kell spórolni, úgy is ott az a hülye rokon, akitől majd tarhálunk. Tanulják csak meg a pénzspórolás fortélyait, nem olyan bonyolult az. Csak annak szabad pénzt adni, aki vissza is fizeti, illetőleg a saját hibáján kívül került olyan helyzetbe, hogy kérjen. Bár zárójelben megjegyzem, az én pofámról lesülne a bőr, ha egy rokontól kéne pénzt kérnem. Egyszer kértem kölcsön nővéremtől 30ezer forintot, azt is úgy, hogy egy hétig forgolódtam az ágyamban, hogy milyen gáz, hogy kérnem kell tőle, aztán végre rászántam magam. Másfél hét múlva megadtam neki mindent. Remélem soha többé nem kerülök ilyen helyzetbe, pedig csak 30ezer forintról volt szó, te pedig a duplájáról beszélsz.

2012. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Menjetek nyaralni!

Ő baja, hogy nem tudja beosztani.

2012. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
én sem adnék neki. bár könnyen beszélek, öcsémék is folyton sz.ban vannak, de nem tudok nekik én sem segíteni, amikor segítettem, sosem adták vissza, pedig nekünk is jól jönne. Menjetek nyaralni!
2012. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Menjetek nyaralni. Ha nem tudja beosztani a pénzt, akkor úgyis felesleges, mert nem húzhatjátok ki minden hónapban a kakiból.
2012. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Most találkoztam a fent említett családtaggal. Épp jött ki a Sparból. 2 teli szatyor volt nála. Mikor elköszönt, kiesett a blokk a szatyrából. Nem akartam kutakodni, meg semmi közöm hozzá, de megnéztem a blokk végösszegét... 13 ezer ft..

A többi családtagnak meg elsírja, hogy alig van 20 ezer ft-ja, és abból a lakbért is ki kell fizetnie ami 15 ezer.


Na mindegy, nem fogunk pénzt adni neki. De mi leszünk a legszemetebb emberek a világon.

2012. máj. 3. 14:49
 19/32 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen mások véleménye, azt gondolnak amit akarnak. Adjanak ők pénzt. Ti is tudjátok, hogy nem ti vagytok a szemetek, ha ők nem látják be, az magánprobléma. Rátok van már így is akaszkodva.
2012. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Nem ti lesztek a legszemetebb emberek. Hidd el, sokkal nagyobb szemétség mások jóhiszeműségét kihasználni és mások kontójára költekezni. Szóval aki ilyennel vádol, az hülye.
2012. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!