Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan adagoljam be a...

Ezt hogyan adagoljam be a családomnak?

Figyelt kérdés

1 éve élek párkapcsolatban,lassan szeretnénk összeköltözni. Igen ám,de még nem mutattam be őt a szüleimnek,ami már igen csak esedékes lenne. Az oka: a párom 14 évvel idősebb nálam. A szüleim és a testvéreim soha nem voltak túl jó véleménnyel a hasonló kapcsolatokról,ha ilyesmit láttak,halottak,olvastak valahol,soha nem állták meg,hogy a véleményüket elmondják. Úgy gondolják,hogy a fiatal lány csak a pénzért van a férfival,az idősebb férfi pedig kapuzárási pánikban szenved és csak szexre kell neki a lány és hogy csak kihasználja. Az a véleményük,hogy igaz szerelem nem alakulhat ki nagy korkülönbségű emberek között. Igazából nem a véleményük zavar,azzal nem törődök,mert tudom,mi igazán szeretjük egymást. Csak tartok a reakciójuktól,attól,hogyan fogadnák a választottamat. Ezért halogattam a bemutatását eddig is,és ők amúgy is úgy tudják,hogy csak fél éve találkozgatunk,a korát meg még nem is mertem elárulni. Szerintetek megenyhülhetnek még ha megtudják,milyen jó ember a párom?

25/N


2012. febr. 25. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha előbb elmondod a korát, akkor mielőtt megérkezne hozzátok kialakulna bennük egy előítélet, ami nem engedné, hogy igazán nyitottak legyenek felé. Mond el, hogy mennyire szereted és szeretnéd, ha elfogadnák a döntésedet és az érzelmeidet. De ne lássák rajtad az aggodalmat, mert attól támadhatóvá válsz.

Sok sikert és sok boldogságot!

2012. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel értek egyet. Gondolom, meséltél már a párodról, és remélhetőleg csak a jó dolgokat. Emeld ki a családodnak azokat a dolgokat, amiket szeretsz benne, azokat az eseteket, amikor melletted állt - gondolom, vannak ilyenek, hiszen máskülönben nem akarnál vele összeköltözni. Egyébként ha nem néz ki nagyon öregesen, én nem is mondanám a korát, amíg valaki kifejezetten rá nem kérdez. Ha nem kifejezetten rosszindulatú a családod (márpedig miért lenne), remélhetőleg el fogják őt fogadni, ha látják, mennyire szeret téged és milyen jól megvagytok. Elvégre nem vagy már 17 éves, el tudod dönteni, mi a jó neked.

Sok sikert, sok boldogságot!

2012. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok,köszönöm. Nem,nem rossz indulatú a családom,de ezzel a dologgal,mármint a nagy korkülönbséggel kapcsolatban vannak előítéleteik. Persze hogy csak jót mondok róla,rosszat nem is igen tudnék,csak mikor anyukám kijelentette,hogy alig várja,hogy megismerje azt a fiatalembert,kissé kellemetlenül éreztem magam. Kicsit úgy érzem,mintha becsapnám őket azzal,hogy még nem mondtam el a korát. Szerencsére nem látszik 39 évesnek a párom. Az egyetem alatt készült képeit elnézve nem is öregedett sokat,de az azért látszik,hogy már nem 20 éves.
2012. febr. 25. 23:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ő bemutatott már a családjának?


Szerintem próbáld meg a lehető leglazábban bemutatni őt és a legtermészetesebben.Kibírsz pár órát,aztán úgyis összeköltözöl vele és nem lesz gáz.(kivéve, ha most együtt élsz a szüleiddel,mert akkor hallgathatod a bemutatás utáni napokban,hetekben, hogy "te jó ég ne csináld lányom" bláblá)

2012. febr. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondok, ne add fel.


Köztünk 23 év van a férjemmel. Amikor összejöttünk, ne tudd meg, mit kaptunk... Utána meg, amikor már együtt éltünk, és jöttek a gondok (pl: munkahely elvesztése, betegség, ilyesmik), akkor jöttek azok, hogy "na most fogtok szétmenni". Amikor teherbe estem, akkor jött az a rész, hogy "na most fog elhagyni, csak eddig kellettél neki". Hát, nem így lett. A második babánkat várjuk, már össze is házasodtunk, de vannak, akik nem bírják elfogadni, hogy nekünk jó.


Nem kell velük foglalkozni, aki igazán szeret, el fogja fogadni a boldogságodat :)

2012. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam ugyanez volt a helyzet, 18 évvel idősebb a párom, anyukám már ismerte mivel a munkahelyemen ismertem meg, ahol ő volt a "kisfőnök." Amikor bevallottam neki, az volt a reakciója hogy "remélem nem tervezel hosszú távra". Szóval megvolt a véleménye. Most már az első kisbabánkat várjuk és az egész család megbékélt vele, mert látják hogy jó ember. Szóval kitartás! Ha esetleg mégis rossz véleménnyel lennének róla, ez még változhat!
2012. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!