Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válaszoljak ezekre a...

Mit válaszoljak ezekre a megjegyzésekre?

Figyelt kérdés
A szülőfalumtól 70 km-re lakom, immár 10 éve. Itt dolgozom, van saját lakásom, férjhez még nem mentem, de van valakim. A baj az, hogy édesapám néhány éve meghalt, anyu meg egyedül él. Én amikor tudom, meglátogatom. De már előre ideges vagyok, mikor megyek hozzá, ugyanis az egész falutól kapom a megjegyzéseket, hogy milyen vagyok, itt hagytam őt egyedül. És hozzák a példákat, hogy bezzeg xy hazaköltözött, mikor valamelyik szülője egyedül maradt. A baj hogy anyám eddig nem így gondolta, te már kezdi átvenni a többiek hozzáállását. Tényleg ez lenne a kötelességem? Fel kellene adnom mindent, vagy ingázni mindennap 140 km-t? Mert szerintem nem. De nem tudok mit válaszolni ezekre a megjegyzésekre. Ötletek?
2012. máj. 6. 14:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Várjál már, mindenről irsz csak a lényegről nem és nekem fura hogy enélkül az információ nélkül itt mindenki ontja a közhelyeket feléd.


Milyen állapotban van anyukád? Öneellátásra képes? Akkor éld az életed.

Nem képes már rá? Akkor kutya kötelességed neki segiteni.

Közeledik az az időszak mikor már nem lesz rá képes? Kezd el szervezni hogy melletted lehessen.

2012. máj. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
4%
Szard le anyadat minek mész hozzá én nem megyek elégg elcseszte az életemet anélkül is az agyatlan bugyuta
2012. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Azon kívül, hogy egyedül van az égvilágon semmi egészségügyi problémája sincs. Hála Istennek! És szerintem egyáltalán nincs közel az az idő, amikor ellátásra szorul. Ha olyanok a génjei mint a felmenőinknek, akkor úgy 20 év múlva szorul majd ellátásra. Most 62 éves.
2012. máj. 6. 15:25
 14/17 A kérdező kommentje:

"Szard le anyadat minek mész hozzá én nem megyek elégg elcseszte az életemet anélkül is az agyatlan bugyuta"


Sajnálom, hogy ilyen életed van. Én jó viszonyban voltam vele mindig, és abban is akarok maradni. És soha nem volt agyatlan bugyuta. Úgyhogy bocs, de nem voltál számomra hasznos.

2012. máj. 6. 15:26
 15/17 anonim ***** válasza:

Ezt te látod, te döntésed.

Ha nem lenne képes önellátásra akkor jogos lenne a megfedés, igy nem.

Az hogy lelkileg hogyan viseli az egyedüllétet és a hiányodat azt már nektek kettötöknek kell kezelnetek, természetesen a lehetőségeitekhez igazodva.


Néha a szomszédok igenis többet látnak és tudnak mit te, ne könyvelj el előre minden véleményt a helyiektől biztosan rosszindulatúnak.

Lehetnek dolgok amikkel nem mer, nem akar fárasztani.

Nyugodtan kérdezgesd ki mit szeretne, mi a vágya, hogy képzeli, vannak e anyagi, fizikai nehézségei, stb, simán lehet ott olyan dolog amit nem mond neked.

2012. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha magatehetetlen vagy komoly beteg lenne akkor igazuk lenne,de az hogy szimplán idős nem lehet ok arra hogy ezért te feladd a sikeres életedet.

Biztos hogy mögöttes szándék vezeti a falubelieket,gyakran nehezen emésztik meg ha valaki boldogulni tud a világban,ráadásul nem is a kis összeszokott közösségükön belül.Sima falusi irigység,minden kisebb faluban megvan.Nem szabad vele foglalkozni.Ha a szülő felügyeletre szorul azt meg kell oldani de arra is létezhet sok más megoldás mint az hogy akkor visszaköltözködni a faluba.

2012. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

azt hiszem ide passzol:

[link]

:D

2012. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!