Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az olyan családró...

Mit gondolsz az olyan családról, ahová rendszeresen jár takarítónő?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 12:23
1 2 3 4
 11/34 Kései Sirató ***** válasza:
89%

Nem akarnak koszban élni.

Ha a egy családban a férfi is és a nő is teljes munkaidőben dolgozik, ráadásul egy csomó idő elmegy a munkahelyre utazással, akkor alig marad idő gyereknevelésre, bevásárlásra, főzésre, minden másra. Ha valakinek fontosabb a gyereke és a kevéske szabad idejét inkább a gyerekre fordítja, mint a takarításra az nagyon jól teszi.

Természetesen olyan ismerősöm is va

Olyan ismerősöm is van, aki nagyon idős és nagyon beteg. Rendszeresen jár hozzá takarító is és ápoló is.

2012. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon kellemes állapot, de azért rossz lenne kerülgetni valakit. A tiszta lakást élvezném.
2012. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk véletlenül alakult úgy hogy lett takarítónőnk. A párom munkásai közül egy nagyon rossz körülmények között él. Úgy döntöttünk adunk neki itt nálunk kinti kerti munkát, hogy legyen egy kis mellékese. Aztán megkérdezte, hogy a barátnőjének nem-e tudunk munkát adni? akkor gondoltunk rá, hogy legyen ő a takarítónőnk. 280 nm2 a ház, úgy hogy el kell a segítség. Minden nap adunk nekik még pluszban kaját,néha ruhát, tartós fogyasztási cikkeket. Ők nem éheznek, nekünk meg segítség. Mindenki boldog:)
2012. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy valószínűleg nincs ideje senkinek a családban már a takarításra, mert vagy sok egyéb dolga van /munka,főzés,gyerekért rohanni stb.../, vagy olyan nagy a ház, hogy nem lehet győzni sokszor a takarítását. Na meg persze azt is, hogy megengedheti magának a család.


Bár nem tudom, régebben hozzánk is járt egy ideig takarítónő hetente össz-vissz 1000-3000 Ft-ot kért attól függően, hogy mennyi volt a munka, szóval szerintem kibírható. Persze végig otthon voltunk vele, néha hozta a gyerekét, még volt is akkor játszótárs. :))

2012. máj. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Volt időszak, amikor nekünk is volt.

Szerintem mindenkinek a saját magánügye, szóval semmit nem gondolok az olyan családokról, max. azt, hogy jó nekik, mert nekünk is könnyebb volt, mikor hetente egyszer megcsinálta valaki a nagytakarítást, és nem munka után, holt fáradtan kellett még ezzel is foglalkozni, vagy a kevés szabadidőt rááldozni. Ugyanakkor túléljük azt is, hogy most nincs takarítónő, nem esik le a karikagyűrű az ujjunkról.

Összefoglalva: semmi köze senkinek hozzá, hogy jár-e, és miért valahova takarítónő. Én nem ítélem meg/el őket, az biztos.

2012. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
92%

Azt, hogy jól teszi, miért ne. Viszont nekem egy bajom van, hogy nem szeretem, ha más takarit ki helyettem, mert azt szeretem élvezni,amit én csinálok, amig birom.

Viszont sok filmet láttam, amely nyugaton játszódik(valódi)hogy a babysitter, és közben házvezetõnõ elszereti a férjet, van amikor tragikusan is végzõdik. Szóval nagyon meg kell gondolni, hogy kit enged be az ember.

2012. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű hogy gazdagok és sok munkával tudják csak fent tartani a magas életszínvonalat amelyben élnek és így nincs idejük takarítani.

Én is ismerek egy nagyon jó módú családot , nekik is alig van idejük.Van sok pénz de nincs idő elkölteni.

2012. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtehetném, én is hívnék. Mire végzek, kezdhetem előlről. Ebben nagyban közreműködik a 15 hós lányom :o)
2012. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk is van, bár szerencsére ő szeret a lányunkkal is lenni, így plusz pénzért elmegy érte az oviba, ha úgy adódik vagy játszótérre, stb.


57 éves a hölgy és megbízható. 4 éve van nálunk. Nekem vállalkozásom van, a párom katona. Jelenleg is Afganisztánban van.

Minden évben kap a hölgy prémiumot és születésnapjára, ünnepekre ajándékot. De előfordult már, hogy + pénzt adtunk neki, mert nem tudtuk, mire van szüksége. Pénz pedig mindig jól jön.

Nekünk olyan, mint egy családtag, egy nagyi. Egyébként én árvaként nőttem fel, tehát jó, hogy van, aki segít és tanulhatok tőle.


Arra viszont mindig ügyelek, hogy az óvodai programokra én is eltudja menni. Anyák napján is ott volt most a hölgy. Kapott ő is ajándékot.

2012. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
96%

Bár hozzánk is járhatna, meg szüleimhez + nagyszüleimhez.

Nem azért, mert lusta vagyok.

De ha már takarítónőre futja, akkor 100%, hogy nincsenek pénzügyi gondjaink....

szép kis álom :)

2012. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!