Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősünk rendszeres...

Az egyik ismerősünk rendszeresen "ideadja" a gyerekét hogy szórakoztassam. Tűrjem?

Figyelt kérdés
Közel laknak, a kisfiú 6 éves, szerintem hiperaktív, szörnyen fárasztó, mindig szórakoztatni kell, nem lehet 3 percnél tovább lekötni valamivel. Azt csinálják, hogy erre jönnek biciklivel, és ha véletlenül kint vagyunk az udvaron, akkor elkezd könyörögni hogy "Átjöheteeeek? Naaaa, légyszi, légysziiiii" És nem akarom az anyját megsérteni, hogy nincs hozzá semmi kedvem, de ezt eljátsszák kb 2 hetente. És akkor átjön, az anyja hazamegy, de megkérdezi hogy mikor jöjjön. Nem akarom azt mondani hogy 10 perc is sok belőle, így azt mondom hogy majd valamikor, és vágok egy fejet. Erre azt szokta mondani hogy 1 óra múlva? Grrr, idegbajt kapok tőle...
2012. ápr. 28. 21:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ő tuti nem pesztrálná az én gyerekem, de ez a kisfiú annyira elkényeztetett hogy mindig az van amit ő akar. Ki be szaladozik a lakásól, múltkor a kutyám hátára akart ülni, pedig rászóltam hogy ne, be is csuktam a kutyát, erre kiengedte. Bebújt a szekrényembe, keres-kutat. Csak a jó viszony miatt tűröm el ezt, de az őrületbe kerget.

Szóval nem tudom hogy lehetne erről leszoktatni, hogy át akarjon jönni. Lenne más dolgom is mint a gyerekkel játszani, de ezt nem mondhatom meg...

2012. ápr. 28. 21:20
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég lett volna már az elején valami kifogással lepattintani őket.Amúgy miért nem lehet nekik nemet mondani?Ki ő?
2012. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatnád?Az őszinteség az egyenes út.Ha odamennek,megmondod hogy most nem érsz rá,mert ezer a dolgod,stb.Nem kötelező neked vigyázni rá,azért mert jó viszonyban vagytok.Ez megismétlődik párszor,aztán lehet hogy maguktól is vágni fogják a témát.
2012. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán pont azért szeret átjárni hozzátok a gyerek, mert engeded neki, hogy a feje tetejére fordítsa a házat, otthon meg gondolom rászólnak.

Én tuti nem hagynám, hogy egy 6 éves az orromnál fogva vezessen.

Te vagy a felnőtt, ha kell, emeld fel a hangod.

2012. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Néma gyereknek anyja se...
2012. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát a férje villanyszerelő. De amúgy mindenhez ért. És gyakran van hogy segít a házunk körül. De pénzért, szóval nem ingyen, csak mivel a munkák miatt jóban vagyunk (a férjjel meg a nővel nincs baj) valahogy "haveri" viszony van közöttünk. Volt hogy az apa eljött valamit csinálni, és 1 óra múlva jött az anya is, és hozta a gyereket. Akkor is itt hagyta. Az apa dolgozott, a gyerek meg itt rohangált, én meg utána, az anya meg hazament. Megértem hogy azért csinálják mert nekik is sokkkk a gyerek, meg kell egy kis pihenés tőle, de na....
2012. ápr. 28. 21:28
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Küldd haza, ha nem tud viselkedni és mondd meg mi történt. Többször nem engedi át, hogy ne égesse be.
2012. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Na igen, az biztos hogy otthon ilyet nem tehet. Egyszer ott voltam valamiért, és nem tányéron evett, erre az anyja leordította a fejét. De olyan stílusban....


Meg ezzel a "Légysziii légysziiii" dologgal is mindig 1-1 idegszálamat teszi tönkre. De mikor ezt mondja valahogy mindig beengedem, és ezt tudja is...De tuti a szülei is azért csinálják hogy elhozzák erre, mert egyszer sem mondják azt hogy "Fiam most nem mehetsz be, ne csináld" stb.

2012. ápr. 28. 21:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nem baráti alapon van.Ha ingyen csinálná meg a férje a villanyt,akkor nekem beleférne egy pár óra a gyerekkel,de így...ez szerintem elég gáz.Beszéld meg a nővel,hogy ne éljen vissza a jóindulatoddal.Attól,mert egyszer vigyáztál rá,még ne használjon bébiszitternek.
2012. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
10perc után vidd haza a kis krapekot, hogy nem bírsz vele, mert nem fogad szót. Ezt megcsinálod 2x, harmadszor már nem fogják átvinni neked.
2012. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!