Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vészeljem túl?

Hogyan vészeljem túl?

Figyelt kérdés

Pár éve tart az a bizonyos "ennél nincsen lejjebb" korszak az életemben-volt halál, betegség, stb.


Egy éve elvesztettem a munkámat is. Alkalmi melók akadtak, de az egyszerűen nem volt elég ahhoz, hogy párommal albérletet tartsunk fenn-ő dolgozik, és nem is várhatom el tőle, hogy eltartson. Úgyhogy haza kell majd költöznöm jövő hónapban egy időre. Ez eddig nem is "nagy" gond, hanem: az öcsém. Otthon lakik, és egy elkényeztetett önző barom (tényleg bocs), aki csak kelléknek nézi a szüleit és engem is. Nemrégiben szereztek neki munkát-amit tessék-lássék elfogadott, rengeteget lóg, de közben jól keres, és persze semmit nem ad haza. De azt elvárja, hogy kiszolgálják, édesanyám munka után mosson-főzzön, rohangáljon neki nasikért a városba, elmosogasson utána.

Senkinek nem szokott ajándékot venni, anyáknapján egy

köszöntést nem mondott édesanyánknak. Ha otthon van, űthívja az ugyanolyan lumpen haverjait, dől a fűszag a lakásban. Rengeteg gáz ügye volt már, de mindig el lett nézve neki.



Édesanyám viszont elvárja tőlem, hogy én is kiszolgáljam a "testvérkémet", legutóbb otthon voltam, kitakarítottam, rendbe raktam a kertet (öcsém akkor is csak kiállt cigizni a teraszra és vonogatta a vállát), de egyszerűen nem voltam hajlandó a nagyképű, flegmára főzni...Erre rettentően le lettem hordva, utolsó, önző embernek.


Próbáltam már beszélni komolyabban erről édesanyámmal, de egyszerűen homokba dugja a fejét.


Természetesen nem azzal van a baj, hogy segítenem kell-ez természetes, sőt örömmel főzök, takarítom a lakást, így is sokkal tartozom, de egyszerűen nem bírom elviselni, hogy közben "kisöcsikém" fütyörészve lóbálja magát a lakásban, nem akarok a cselédje lenni.


Mit ajánlotok (nyugtatón kívül), hogyan lehet viselkedni egy ilyen emberrel, hogyan vészeljem át ezt az időszakot otthon?


Előre is köszönöm a válaszokat! Elnézést, ha indulatosan fogalmaztam.


2012. máj. 9. 17:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elírás: Hogyan vészeljem át?
2012. máj. 9. 17:18
 2/12 A kérdező kommentje:
Mintha megakadt volna egy lázadó, nem törődöm tini-korszakban. Ránézni sem bírok gyakran, egyszerűen nem érdekli, ha rászólnak.
2012. máj. 9. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Sehogy, ha anyukád még partner is ebben.

Esetleg keress neki egy lányt, aki örömmel lesz a másodrabszolgája és akkor elköltözik majd (ha anyád el nem marja mellőle...).

2012. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Aki írt privit, annak üzenném: hogy de igen öcsém kocsmázik is, füvezik is, azért egy 25 éves embert ne gyerekként kezeljenek már, volt már rendőrségi ügye is. Nem szoktam egyáltalán "kántálni" öcsémről a rosszat, egyszer próbáltam meg eddig felhozni a dolgot. Nem az fáj, hogy egy tányért kell elmosnom, hanem, hogy ő egyáltalán nem segít semmit, kihasználja a körülötte lévőket.


Azért köszönöm a megfeddést, hogy irigy vagyok...


Nem privátban válaszoltam, mert az eredeti nevemmel vagyok regisztrálva.

2012. máj. 9. 17:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen tényleg nem tudsz segíteni. Anyukád a hibás, és sajnos még nem jött rá, hogy ezzel maga alatt vágja a fát. (majd rájön, ne félj, akkor majd lesz sírás-rívás)


Annyit tehetsz, hogy baromi nagy intenzitással keresel állást. Meg persze annyit, hogy nem szolgálod ki, nem viszed neki ágyba a reggelit, nem szeded össze az eldobált cuccait és hasonlók. Anyukád úgy is megcsinálja.


Sok sikert!

2012. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én esetemet olvasnám. Undorító. Anyuci kicsi fia.


Közben egy bűnöző.


Nem tudsz tenni semmit. Nézz át rajta.

Látom te is kaptál kioktatást priviben. Nyugi, engem is lecsesztek anno.

2012. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért az komoly, hogy valakinek erről a testvéri irigység jut az eszébe és a kérdezőt támadja (privát üzenetre értem).


Szociopata ez, nem GYERMEK. Ezért sem tudsz mit tenni.

2012. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, aki a privátot írta, most lapít, nyilvánosan már nem merné felvállalni a véleményét.
2012. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez mintha az én tesóm lenne. Egy különbség van, nálunk senki se csípi ezt a viselkedést, és nem egyszer volt, hogy a család férfi tagjai összeverekedtek :( Az én tesóm már lassan középkorú, a nyugdíjas szüleimen élősködik, nem lehet kipaterolni, mert hiába vállal munkát kirúgatja magát, aztán addig sajnáltatja magát míg anya vissza nem engedi, mert sajnálja...


Annyit tudok javasolni, hogy folyamatosan nézz állást, hátha találsz, és javaslom az orbáncfű kapszulát, ebben nyugtató gyógynövények vannak, DM-ben lehet venni:

[link]


Amúgy komolyan ültesd le anyukádat beszélni. Mi leültettük másik testvéremmel, mikor még tűrte a dolgokat, és igaz mi lettünk először a gonoszak, de megértette, hogy hiába a fia, ha nem tesz semmit csak rosszat.

2012. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bence_ ***** válasza:

Szerintem édesanyátokkal te nem tudsz beszélni. Rád biztosan nem fog hallgatni. Csupán csak azért mert te egy "gyerek" vagy. Édesanyád kinek a szavára ad? Pap,pék,körzeti orvos? Ha ők mondanék akkor annak talán lenne foganatja. Testvéreddel meg minimalizáld a kapcsolatot. Otthon sajnos ki kell majd nyalnod a feneket, mert a család ezt várja el. De ez motiváljon, hogy de jó lesz innen vissza menni a barátomhoz:)

Légy magadra büszke, hogy te más vagy.

2012. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!