Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a barátomra...

Normális, ha a barátomra apámként is nézek és nélküle semminek nem érzem magam?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 1 éve együtt élek egy 43 éves férfivel. Nem a pénzéért vagyok vele, mielőtt még bárki ezt gondolná, mert saját magamat tartom el. Nagyon szeretem őt, de amellett, hogy férfiként vonz, nagyon ragaszkodom hozzá, oltalmat nyújt. Kicsit olyan, mintha betöltené az apaszerepet (tudom, ez betegesen hangzik), de úgy értem, hogy tapasztalt férfi, tanít, egyengeti az utamat. Néha olyan, mintha az apám lenne, ha hülyeséget csinálok, tanácsokat ad, próbál védeni. Én jól érzem így magam, de mióta egyetemre járok, ha valaki megtudja, hogy milyen életem van, azt gondolja, hogy egy beteges, illetve érdekkapcsolatban vagyok benne és furán néznek rám emiatt. Ezért nem szívesen mesélek az életemről, mert mások ezt nem igazán értik meg.

Néha úgy érzem, hogy ha ő nem lenne, lelkileg összeomlanék, mert az egyetlen ember, akire számíthatok és megérti minden gondolatomat. Tehát annyira függök tőle, hogy ha belegondolok, hogy mi lenne, ha egyedül hagyna, nem tudom, hogy élném túl. Nyilván nem anyagi értelemben, hanem érzelmileg, mert 18 éves koromtól teljesen önálló vagyok, de nélküle nagyon elveszettnek érzem magam.

Szerintetek normális egyáltalán ez a kapcsolat, vagy valami baj van velem?


2012. máj. 11. 13:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Apakomplexusos vagy. De hidd el ennek nem lesz jó vége. Már most túlzottan kötődsz hozzá. Mi lesz ha 20-30 év mulva meghal te meg ottmaradsz 30-40 évesen, magányosan az életed felénél?
2012. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Mondom ezt ugy hogy egy ugyanilyen kapcsolatban élek. Éltem.22 voltam amikor megismertem,ő 38. Ugyanezt éreztem amit itt leirtál,csak én nem tudtam soha igy megfogalmazni,de ahogy olvastama soraidat teljesen magamra ismertem. ha egy jó tanácsot elfogadsz,probald valahogy kicsit függetleniteni tőle,mert ha valami beüt (márpedig sajnos elég valoszinű hogy beüt) akkor nagyon össze fogsz törni...én már csak tudom.Nem meg az agyára még a tulzott ragaszkodásod?
2012. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Esetleg a korkülönbség furcsa, de az érzés nem, én is Így vagyok a párommal. Szereted és kész.
2012. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
nem normális. nőjj fel és lépj ki az árnyékából.
2012. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 zuzuki ***** válasza:
90%
Érdekes,mert én 39 éves,ereje teljében lévő ember vagyok,de nem... Nem szeretném a valaki tőlem függene,ráadásul ennyire.Nem hiszem,hogy ez jó dolog,bár igazán ellenérvet sem tudok felhozni.... Az bizonyos,hogy a szakítás után(és lebegjen állandóan a szemed előtt) bölcsebb leszel,feltéve ha jó emberrel hozott össze a szerencse,vagy sors.Egy arabbal,vagy zsidó emberrel,esetleg egy csokival lehet együtt élni,akkor szerintem egy középkorú is belefér....
2012. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia én tíz évet voltam egy ilyen pasi mellett, gyereket is szültem neki. MOst 29 éves vagyok, és már elegem lett az alárendelt szerepből, így harminc felé már azt várnám el, hogy egyenrangúként kezeljenek, nem pedig azt, hogy az utamat egyengessék, és abba is beleszóljanak, mit hogyan csinálok, mert őszerinte úgy jobb...

Kiléptem, mert nem voltam boldog, és most itt vagyok kicsi óvodás gyerekkel, egyedülálló anyukaként. Nem egyszerű...

Szerintem keress egy korban jobban hozzád illőt, aki nem oltalmat nyújt, hanem az egyenrengú TÁRSad.

2012. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Ebben a helyzetben ez a normális. Ez olyan, mintha egy 40 kilós lány azt kérdezné, normális-e hogy egy 99 kis barátnője mellett ő olyan kis törékenynek is picinek hiszi magát.

Valamilyen szinten egyébként minden nő a párját érzi a "másik felének" de nálad ez kiegészül azzal, hogy te épphogy felnőttél, ő pedig már lassan idősödik, azaz valóban a kapcsolatotokban ő a meghatározóbb, a "mentor", lelki értelemben.


Az, hogy ez jó-e egy lánynak vagy sem, egyéni szubjektív döntés, ritka, de vannak akik egy életet leélnek így, mert nekik így jó. Más meg azt szereti, ha a párja fiatalabb, mert mellette ő is fiatalabbnak érzi magát (pl. amikor a 40-es nők huszonéves srácokkal járnak). Neked kell tudnod, megfelel-e ez az életforma neked. Ha igen, tojd le a külvilágot. Ám ha vacillálsz, meg agyalsz rajta, idővel el fog hatalmasodni az érzés, hogy ő több nálad, felsőbb rendű, mert idősebb és bölcsebb, és óv és oltalmaz, mint egy kismadarat, az viszont már az önbecsülésedre mehet rá.

2012. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Aki szerint nem normális, még nem volt szerelmes? Mert ha valaki az, annál normális, hogy úgy érzi, összeomlana, ha nem lenne a párja. Majd egy idő után alábbhagy ez az érzés, de szerintem nincs baj.
2012. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy érzem h összeomlanék a párom nélkül de én nem apámként nézek rá hanem társként és legjobb barátként. Az nem normális ebben az egészben h a szerelme iránt úgy is érez mintha az apja lenne. eg h a párja is úgy viselkedik vele, de gondolom ilyen korkülönbséggel ez nem meglepő de semmiképp nem normális egy kapcsolatban
2012. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 zuzuki ***** válasza:
86%
Igen csajok....szóval ez a függés... Ez még nekem is terhes gondolat!Nem szabad egy másik embertől ennyire függeni,mert ok.,amíg együtt nyomjátok,de ha ne adj Isten szakítotok,vagy elhalálozik az illető,akkor aztán elveszíted fürdésnél a szappant.Kicsusszant a kezedből,nem ok...
2012. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!