Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a barátomra...

Normális, ha a barátomra apámként is nézek és nélküle semminek nem érzem magam?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 1 éve együtt élek egy 43 éves férfivel. Nem a pénzéért vagyok vele, mielőtt még bárki ezt gondolná, mert saját magamat tartom el. Nagyon szeretem őt, de amellett, hogy férfiként vonz, nagyon ragaszkodom hozzá, oltalmat nyújt. Kicsit olyan, mintha betöltené az apaszerepet (tudom, ez betegesen hangzik), de úgy értem, hogy tapasztalt férfi, tanít, egyengeti az utamat. Néha olyan, mintha az apám lenne, ha hülyeséget csinálok, tanácsokat ad, próbál védeni. Én jól érzem így magam, de mióta egyetemre járok, ha valaki megtudja, hogy milyen életem van, azt gondolja, hogy egy beteges, illetve érdekkapcsolatban vagyok benne és furán néznek rám emiatt. Ezért nem szívesen mesélek az életemről, mert mások ezt nem igazán értik meg.

Néha úgy érzem, hogy ha ő nem lenne, lelkileg összeomlanék, mert az egyetlen ember, akire számíthatok és megérti minden gondolatomat. Tehát annyira függök tőle, hogy ha belegondolok, hogy mi lenne, ha egyedül hagyna, nem tudom, hogy élném túl. Nyilván nem anyagi értelemben, hanem érzelmileg, mert 18 éves koromtól teljesen önálló vagyok, de nélküle nagyon elveszettnek érzem magam.

Szerintetek normális egyáltalán ez a kapcsolat, vagy valami baj van velem?


2012. máj. 11. 13:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem csöves a párod akkor ez bizony érdek kapcsolat,gondolom lakása,kocsija,karierje van,neked viszont gyenge a kapcsolatod a szűkebb családdal így a biztonság érdekében inkább magán ágyasa vagy egy apádnak is beillő személynek.Ha komoly kapcsolat lenne egy negyvenes férfi már réges régen házasságot ajánlott volna.
2012. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

az apakomplexus minden jellemző tünetét produkálod, azért néznek rád furán az egyetemen, mert ezt ők is látják. de legalább őszinte vagy magaddal. azért választottad őt, mert félsz a felnőtté válástól. ő nagyobb, idősebb, tapasztaltabb, ilyen értelemben apáskodik feletted. mellette gyerek maradhatsz és nem kell szembenézned a felnőtt lét nehézségeivel: pl önállóan hozz döntést, felelősséget vállalj a tetteidért, boldogulj egymagad, megállj a saját lábadon. te ezeket mind nem lépted meg, átengeded neki a döntés jogát, ő irányítja az életed. ezért is érzed nélküle semminek magadat. nagyon nem egészséges dolog ez. milyen a viszonyod az édesapáddal?


UI: ezzel nem a barátodat akartam pocskondiázni, ő valójában csak felvette azt a szerepet, amit te elvártál tőle és mivel jóval idősebb nálad, neki nem esett nehezére átvenni az irányítást...

2012. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem lógok rajta folyton, ő elfoglalt egész nap, én meg bemegyek az óráimra, aztán megyek dolgozni, csak este érek haza. Megvan a saját külön életem, de hétvégén sok időt együtt töltünk és sokat beszélgetünk.
2012. máj. 11. 13:36
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én irtam az elején hogy ilyen kapcsolatom van,én 22 ő 38 volt. Hidjétek el,összeomlás és összeomlás között is van különbség,az amit szerintem ő érez,és amit én is éreztem nem az a ragaszkodás,mint ami egy "normális" szerelmi viszonyban vn,ez sokkal tö annál. Valami féle önleépitő függőség...És igen,szerintem nekem is apakomplexusom van.
2012. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 zuzuki ***** válasza:
0%
Hatos.... Kedves hatos(kicsi Cylonom)azért ezt nem kell ennyire leegyszerűsíteni!Az,hogy téged korlátozott valaki,az nem azt jelenti,hogy egy idősebb pali korlátokat állít,sőt!Nagyon sok csaj lett mellettem nő(és sajnos),sok csajszi mellett lettem én megalkuvó,mert vártam,mert hittem és egyszerűen néha csak azért,mert tudtam,hogy hosszútávon nem fog működni,de mind a ketten profitáltunk a kapcsolatból!Én dugtam ő élvezte és ráadásul iskolába is járattam... Nagyjából ennyi...
2012. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy apakomplexusos tüneteim vannak, de nem igazán tudnám kiölni magamból az érzést. Nem csak idősebb férfiakhoz vonzódtam eddigi életem során, kevésszer fordult velem elő ilyen, inkább a korosztályomban keresgéltem, vagy pár évvel idősebbeket. De nála most olyat érzek, amit eddig még nem, bár a 20 évemmel nem vagyok egy nagyon tapasztalt felnőtt nő, de pont olyan korszakomat élem, amikor ő nagyon nagy hatást tud gyakorolni az életemre.
2012. máj. 11. 14:02
 17/21 A kérdező kommentje:
Azért a "beteg az agyad" válasz elég sértő és primitív volt, már ne haragudj. Én ilyet sosem mernék egy ismeretlennek írni, nagyon rosszindulatú lehet a személyiséged. Akkor lennék beteg elméjű, ha állatokat kínoznék, embert ölnék, vagy másoknak ártanék, de ez a megfogalmazás nagyon durva, nem vérig sértést kértem, csak normális hangnemű véleménynyilvánítást, még ha az negatív is.
2012. máj. 11. 14:24
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmi önállóság sem árt. Az rendben van, hogy elfogadjuk mások segítségét, de ne legyünk már életképtelenek egyedül.
2012. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért kötődsz hozzá ennyire,mert úgy érzed,hogy ő "nevelt föl" és valamilyen szinten tényleg apaként nézel rá.
2012. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%
29évesen volt 44 éves barátom.Tetszett hogy érett,stb,de amikor vége lett,és barátok maradtunk,akkor jöttem rá,hogy ő tulajdonképp nekem barátnak kell,nem társnak:) Utána velem egy korú barátom lett,és ezt tartom normálisnak.
2012. máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!