Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet képes egy apa...

Hogy lehet képes egy apa tudomást sem venni a gyermekéről? És miért nem ítéli el őket senki?

Figyelt kérdés
Sajnos annyi helyen olvasok és hallok ilyet és mindenhol az apát védik, hogy biztos szemét volt a volt feleség és oka van annak, hogy nem keresi a gyermeket sem. De ha ez mégis az egyéni döntése volt, akkor hogy képes így élni az életét, miközben tudja, hogy valahol egy (vagy több) gyermek vágyna a szeretetére?
2012. máj. 11. 14:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Egy nőben ösztönösen benne a van a utódgondozás, az odaadás, az önzetlen szeretet, az első naptól, hogy tudja, hogy terhes.

Egy apában nincsenek apai ösztönök. születés után lassan alakul ki a kötődés, ami azon alapszik, hogy együtt laknak a bébivel, és megszokja, megszereti.

Ha egy apában nem alakul ki kötődés az évek során, vagy idő sincs arra, hogy kialakuljon, mert korán lelép, akkor abban nem lesz semmilyen vágy a gyerekei iránt.

Sok apa van, aki az első perctől kezdve játszik, fürdik, stb. a gyerekkel, és élvezi, de még ők sem érzik azt a szeretetet, amit az anyák. Csak egy mini-játszótárs a gyerek. Ez évekig így is marad.

2012. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Ahogy egy anya is képes rá. Nem nemtől függ, embertől, ösztöntől. Ez van. Attól, ha elítéli valaki, kinek lesz jobb? Aki elítéli az ezen rágja magát, akit elítéltek, azt pedig nem érinti. Az állatvilágban is van ilyen, és van olyan viselkedés.

Kérdező: Attól, hogy ezen idegesíted magad, jobb lesz bármelyik elhagyott gyereknek, vagy hazamegy bármelyik apa, vagy csak te érzed magad rosszabbul?

2012. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"Egy nőben ösztönösen benne a van a utódgondozás, az odaadás, az önzetlen szeretet, az első naptól, hogy tudja, hogy terhes."

Már amelyikben benne van. Amelyikben nincs, abban meg nincs. Szóval ez így téves.

2012. máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Tudod, ha tényleg olyan az apa személyisége, csak örülhet a gyerek, hogy nem ismeri. (agresszív, alkoholista, stb.)
2012. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem lesz jobb természetesen, csak egyik nap olvastam itt egy ilyen kérdést és megdöbbenve tapasztaltam, hogy mindenki az apát védte, pedig elhagyta a pár hónapos gyermekét és nem is kíváncsi rá. És nagyon ledöbbentett,hogy ismeretlenül is a nőt szidták, meg még a pici gyerkőcöt is, hogy el akarták venni a férfi függetlenségét. Teljesen abszurdnak tartottam és szomorúnak, hogy egyes férfiak mennyire ki tudják húzni magukat a felelősség alól.
2012. máj. 11. 15:38
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
13-assal egyetertek, 1.: nem mindegyik anyaban van benne 2.: valamelyik apaban jobban benne van mint nemelyik anyaban, szoval nem jo igy altalanositani.
2012. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

A körülményektől függ. 98%-ban elítélem az ilyen apákat.


A barátnőm volt párja a 2%-ban van benne: miután kijelentette 23 évesen, hogy még nem szeretne gyereket, a barátnőm mégis teherbe esett. Nem véletlenül. Nőként és anyaként is azt mondom, valahol megértem. Ha nem akarok gyereket, akkor nem akarok. Ha a nő,a kit szeretek ennek ellenére erre kényszerít, akkor mégis mire számít? És az ilyen esetek nagyon kis része derül csak ki....

2012. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
62%

"egyes férfiak mennyire ki tudják húzni magukat a felelősség alól."

Egyes nők is.

Nők, férfiak... Emberek.

2012. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit off lesz...

Van fèltesóm apum és anyum rèszèröl is.Apum nem tartja a kapcsolatot a fiàval,hogy mièrt?Sajnos ezt most sem tudom...

Pàromnak is van gyereke,elfogadtam.Elöbbi barátnöi szinte meg akarták tiltani,hogy tartsa a kapcsolatot a gyerekèvel...na ez is milyen màr.

2012. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Persze, de én azokra az esetekre értem a kérdést, amiknél mindkét fél akarta a gyermeket és aztán a férfi mégis lelépett és nyugodt lelkiismerettel éli tovább az életét.
2012. máj. 11. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!