Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen "anyagias...

Csak én vagyok ilyen "anyagias" vagy más sem nézné jó szemmel, ha a párja a fizetése nagy részét a szüleinek adná?

Figyelt kérdés
A párom is lázad már ez ellen, de akkor jön a sírás, hogy éhen fognak halni... Már számtalanszor mondta nekik, hogy mindketten menjenek dolgozni (az apja csak otthon tv-zik egész nap), de mindig van valami kifogásuk. Jó ideig támogattam, hogy segítse őket, de lassacskán elfogy a türelmem. Nem tudom mit tehetnénk, hogy megváltozzon a helyzet.
2012. máj. 11. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez a helyzet, teljesen megértelek. Én is szeretnék már valami megoldást rá.Vagyis én tudnék, csak senkit nem akarok megbántani, s kezdem már azt érezni, hogy én vagyok az utolsó a listán. Mindig az lesz az első, hogy a szülei megéljenek, mégha ők nem is tesznek semmit érte.
2012. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, a fizetésetek nagy részének kettőtökének kellene lennie. Nem is értem, valakinek hogy van képe lehúzni a saját fiát... bár belegondolva, ha apám nem tartaná el anyámat, ő is képes lenne lehúzni minket. (Ál-)rokkant, állandóan sír, hogy nemsokára elveszik a rokkantságiját, már sorra mutogattam neki a jobbnál jobb osztrák állásokat, de ő nem fog németül tanulni már meg nem fog 100km-t utazgatni. Hiába, akinek büdös a munka, azzal nem lehet mit kezdeni.

Állj a sarkadra, és mond meg a párodnak, hogy befejezi a szeretetszolgálatot, amit csinál, vagy fel is út, le is út. Akit ennyire ki tudnak használni, az nem fogja sokra vinni soha az életben. Néha muszáj egy kicsit önzőnek lenni. Próbáljátok támogatni a szülőket, de csak minimális mértékben. amennyit a ti anyagi helyzetetek megenged.

2012. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
mondok neked valamit,ez nem normális dolog! még az sem lenne az,ha a fizetésed nagy részét magára költené,de hogy a szüleinek... elhiszem hogy nem akarsz senkit megbántani,de mindennek van határa! ha te nem lennél,a szülei miből élnének meg? keresnének valaki mást,aki eltartja őket? ezen sürgősen változtatnod kell.. ha meg tudod csinálni,akkor nemhogy kipróbálnád,hogy hónap végén azt mondod,hogy felmondtál a munkahelyeden. kíváncsi lennék,hogy akkor mit lépnének :-)
2012. máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is beszélve arról, hogy mi meg nem tudunk egyről a kettőre haladni emiatt.
2012. máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt párom is támogatta a szüleit, sőt még a testvérét is, mert 35 évesen sem volt kedve dolgozni, ő nem megy el a tesco-ba árut pakolni, stb.

Hiába mondtam egy idő után a páromnak, hogy ez nem normális dolog, mindig csak veszekedés volt belőle. :(

2012. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is azzal van a gond, ha valaki támogatja a szüleit, mert tegye,ha van rá módja. De amikor a saját jövőjét emiatt nem tudja tervezni, mert nincs miből, az a szomorú.
2012. máj. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 evans ***** válasza:
65%
rövid egyszerű és lényeges válaszom: a pénz mindenkinek pénz!!!
2012. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!