Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya szürcsöl és csámcsog....

Anya szürcsöl és csámcsog. Hogyan tudassam vele tapintatosan, hogy ezt nem így kell?

Figyelt kérdés

Édesanyám egy nagyon odaadó, kedves, a gyerekeiért mindent megtevő ember, tényleg nagyon kevés rosszat lehetne elmondani róla -ha én egyáltalán jogosult vagyok ilyesmire, ugyanis hálás vagyok hogy felnevelt.

Mióta más körökben mozgok rájöttem, hogy kezdenek idegesítőek lenni az itthoni kis dolgok: például édesanyám szegény nem tudja úgy meginni a kávéját hogy minden egyes kortyot ne 2 cmről szürcsöljön be, pedig ha megemelné a csészét minden gond nélkül lehetne inni. Ha vendégségbe megyünk igyekszik kicsit visszafogni magát, de nem megy szegénykémnek, így az üdítőt két méterről hallhatóan "gurítja le" a torkán, komolyan, minden korty hallszik ahogy csúszik le. Az evésnél is néha csámcsog szegénykém.

Nagyon érzékeny ember, így ha ezt megmondanám neki biztosan megsértődne és megint legbutábbnak érezné magát az egyetemet végzettek között (mint ahogy ezt pontosan ezekkel a szavakkal vágta a fejünkhöz, mikor egy viccen nevettünk és ő nem értette szegény). Tehát az egyetlen megoldás az lenne, ha valahogy RÁVEZETNÉM, mert szerintem ő nem veszi észre magát. Valami filmet vagy videót kellene becsempészni valahova, ahol erről beszélnek, vagy nem is tudom. Adjatok tanácsot, mert nem szeretném megsérteni a számomra legkedvesebbet!

21/L


2011. júl. 2. 10:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Akkor ne tedd. Ő is elviselte a dolgaidat, míg felnevelt, te is elnézheted neki. Mindenkinek megvannak a maga rigolyái, szokásai.
2011. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem fogadd el olyannak amilyen. Vannak szokások amin felnőttkorban már nagyon nehéz változtatni.
2011. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igazad van. Én amúgyis hamarosan elköltözök, csak féltem szegénykét, hogy kinézik. Mert még sok olyan helyzet adódik (kirándulás apa munkatársaival, esküvők stb) ahol jobb lenne ha nem lenne ilyen feltűnő, mert tényleg lenézik. :(
2011. júl. 2. 10:33
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Azért szürcsöli mert forró és ha neki így esik jól akkor ez legyen a legnagyobb gond.

Egyébként ha közölni szeretnéd vele akkor csak egyszerűen mond meg neki hogy: anya nem illik szürcsölni próbáld meg a szádhoz emelni a csészét úgy egyszerűbb meginni a kv-t de én nem szólok bele csak úgy mondom ha neked szürcsölve kényelmes.Mondjuk nem nagyon értem h milyen a kapcsolatotok ha ilyen egyszerű problémát nem mersz neki megmondani.Én itthon így mondanám: Ne szürcsöljé má hee....:)

2011. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenkor már nem nagyon lehet megváltoztatni. Nekem sem sikerült, pedig az én anyum akkorákat tüsszent, hogy szerintem 2 emelettel feljebb is hallani.
2011. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Akik meg lenézik, azokkal nem tartanám a kapcsolatot, sőt, nem is érdekelnének.
2011. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Mindenben közvetlenek vagyunk, de a kritikát nehezen fogadja még akkoris ha az kedvesen van közölve. Ez annak köszönhető, hogy önértékelési problémái vannak, mindig minden helyzetben butának érzi magát (pedig édesapámnál kedvesebb ember nincs, nagyon tiszteli anyukámat)


Lényeg a lényeg: direkt nem mondhatom el, mert a legutóbbi kis figyelmeztetésnél is nagyon megsértődött és napokig sírt. Ezért a direkt módot elkerülném. Inkább valami olyan módszer kellene, amit során ő maga jön rá.

2011. júl. 2. 10:38
 8/24 anonim ***** válasza:

Hát tüsszenteni hallkabban nem lehet, ahogy jön... visszafogni zsepivel meg nem a legjobb...

Nem értem ilyet h nem lehet egy anyának elmondani, én eltudnám, úgysem sértődne meg, nagyon jó a viszonyunk, ő is rám szól, én is rá ha vmi nem tetszik.

2011. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért az tényleg érdekes, hogy ennyit nem tudtok otthon megbeszélni sértődés nélkül... mErt ha még egy 70-80 éves idős emeberről lenen szó,de gondolom anuykád 50 környékén lehet, aztán meg miért ne lehetne ezen változtatnia?

Ha meg forró a kávé, hagyni kell egy picit hűlni és máris nem kell messziről beszürcsölve inni. Mert nem azér tmondom, itthon nekem is mindegy szinte, ki hogyan eszik/iszik vagy ad ki bármi más zajt, de vendégségben, idegen emberek között vannak bizonyos illemszabályok, ott nem lehet csak úgy csiálni a kis otthoni dolgokat.

2011. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne változtatni egy embernek a rossz szokásain. lehet hogy ő már észre sem veszi magán. szerintem nyugodtan mond meg neki, hogy zavar a szürcsölése..stb. ha kedvesen mondod nemhiszem hogy megsértődik.
2011. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!