Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet tapintatosan...

Hogy lehet tapintatosan megkérni anyóst, hogy ne ajándékozzon, vagy legalább ne ilyeneket?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon jó fej anyósom van, aki egyszer egyik ünnepre vett nekem egy felsőt. Nem tetszett, de hát ilyen nem mondok neki, megdícsértem, örültem neki, és megköszöntem. Na ezen felbuzdulva, már nem csak alkalomra vesz nekem ilyesmit.


Áldott jó asszony, de borzalmas ízlése van. Az egyik az, hogy nem szeretek ruhát kapni, mert zavar, ha "belenyúlnak" a szekrényembe. Nincs túl sok ruhám, de nagyon megválogatom, hogy jól tudjam őket kombinálni, színárnyalatra, fazonra stb. meg nekem az anyaga is fontos, mert könnyen megizzadok, és vannak olyan anyagok, amikben borzasztó úgy lenni.


Na, amiket én kapok, mind borzasztó műszálas, tűldíszített darabok. Én ezeket nem veszem fel. Sehova. Nem is lenne mivel. Képtelen vagyok rá, annyira borzasztóan távol áll tőlem, meg még viseletre sem kellemes az anyaga miatt...


Viszont illene felvennem legalább néha, hadd lássa, de nem bírom, nem jók. Rakosgathatnám a végtelenségig a szekrénybe, de szegény miért adjon ki rá akármennyit, bár a piacon veszi, ha nem erre másra költené el, mert élvezi a vásárolgatást, de sok kicsi sokra megy. ő örül, hogy nekem végre vehet ilyeneket, de én meg nem. Rendesen félek, hogy megint hoz valamit. Mit mondjak neki? Nekem jobb lenne, mert nem kellene görcsölnöm, hogy basszus megint egy ronda felső, aminek örülne, ha látná rajtam, de nem bírom, neki meg nem kellene fizetni érte.


Biztos lesz, aki szerint sznob hülye vagyok és inkább örüljek neki, de ez kb. olyan nekem, mintha valaki élvezné a finom nemes borokat, és akkor beállítana hozzá, hogy tessék itt egy két literes műanyagflakonos hörpintős, igyuk meg, ugye ízlik?


2010. febr. 17. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Anyósom ugyanilyen, újabban köt (!) nekem pulcsikat.

Szépen megköszönöm, és gondosan elrakom a szekrénybe.

Ő jobban örül, hogy örömet okozhat, nem lennék soha olyan tapló, hogy megbántsam. Ha meg egyszer-egyszer fel kell venni azt a pulcsit - hát abba sem fogok belehalni :))

2010. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

szerintem beszéld meg vele, ha akar, menjetek együtt vmit vásárolni, és szálljon bele.

Ez járható út?

Vagy mondd azt, hogy te mindennél jobban szeretnél csokoládét. vagy bármi mást, amivel nem tud nagyot hibázni

2010. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia !!!

Képzeld én azt találtam ki ( szintén nem akartam megbántani az illetőt) hogy allergiás vagyok a műszálra és csak ezt meg azt hordhatok. Meg is mutattam a kiütéseket ( egyébként tényleg allergiás vagyok csak nem erre ))) Meg legyen úgy hogy menjetek együtt vásárolni, merthogy te is szeretnéd a mamát meglepni valamivel. Ott majd irányíthatod :)))

2010. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! szerintem menjetek el együtt vásárolni egyszer, hogy lássa, milyen dolgokat veszel magadnak. vagy ha ez nem hat, akkor kérd meg a férjedet, hogy mondja neki mondjuk egy közelgő szülinap előtt, hogy Te mennyire szeretnéd az a blúzt/szoknyát/nadrágot, amit ebbenésebben a kirakatban láttatok, vagy mennyire szereted ezt vagy azt a fajta édességet, de ő nem ad ki rá pénzt...akkor tuti azt fogja venni :)
2010. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

SZIA!

ÉN EZT A DOLGOT TISZTÁZTAM A MENYEMMEL,MERT ÉN IS JÁRTAM ÚGY AHOGY TE,VETTEM NEKI IS,AZ UNOKÁIMNAK IS RUHÁKAT,DE SAJNOS NEM AZ IZLÉSÉNEK MEGFELELŐT.AMIKOR LÁTTAM,HOGY NEM HORDJA,ÉS A GYEREKEKEN SEM LÁTTAM AZ ÁLTALAM VETT RUHÁT,LEÜLTEM VELE MEGBESZÉLTEM,HOGY INKÁBB A RUHÁKRA VALÓ PÉNZT ADOM ODA NEKI ÉS VÁLASSZANAK AZ IZLÉSÜKNEK MEGFELELŐT.AZT ÍROD JÓ FEJ AZ ANYÓSOD,AKKOR MAGYARÁZD EL NEKI,HOGY MÁS AZ Ő IZLÉSE,ÉS MÁS A TIED.BISZTOSAN MEG FOGJA ÉRTENI,ÉS NEM FOG HARAGUDNI.SOK SIKERT KÍVÁNOK NEKED!!!!

2010. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem is akart kötni, de pont nem tudtam választani a fonal színeiből, ami volt neki. Igazából láttam milyet kötött a férjemnek és az egész egy nagy téglalap, két hosszú keskeny téglalappal, ami az ujja. Hát azért én szeretem, ha egy pulcsi áll is valahogy.


Na ez a csokis jó ötlet!


Kicsit túlpörög mindent, a lakásunkba is hozott már olyan dolgokat. Megtudja, hogy valami tetszik, és rögtön elkezd guberálni lomtalanításkor "olyat" persze semmi köze hozzá én meg rendesen meghökkenek mikor meglátom, de hát nem mondhatom neki, hogy én ezt nem teszem a be a lakásba, mert borzalmas.

Egyszer a férjem felpakolt egy pár dolgot mikor hazajött és visszavitte neki, mert annyira nem tetszett neki, azóta nem is hoz ilyeneket, csak nagyon ritkán, de hát a ruhákat nekem kellene lerendezni viszont én nem akarom megbántani, de olyan rondák.. Az egyik melegítő stílusú, rikító színű, csíkos is, kapucnis is, fém lapcskák vannak rajta és nagy nyomott minta és óriási kivágás. Mindezt úgy, hogy visszafogottan nőies elegáns ruhákba járok jóideje, a munkám miatt is, meg így érzem jól magam. :(

2010. febr. 17. 15:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a mamám de meg kell mondani finoman pl: "Óh már úgy szégyelem magamat hogy rámkölti minden pénzét.Ne tessék ilyen sok pénzt rám pazarólni" ez mindig bejön de nem akkor lehet az hogy jaj de jól jönne egy kávéföző de ha végleg reménytelen menj el vele vásárólni ha van rá idöd vagy hangsúlyozd az egyik ruha tárad darabját hogy ez a kedvenced sok szerencsét !
2010. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mond,hogy már annyi göncöd van,hogy lassan ki fogod öket dobálni mert nem fér sehová.Akkor leáll a vásárlással.
2010. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó ötleteket írtok! Magamtól semmi értelmes nem jutott eszembe, csak azon kattogtam, hogy nekem ez nem kell, de akármit mondok hálátlannak tűnök majd.
2010. febr. 17. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy abban, hogy nem tudod sértődésmentesen elmagyarázni, mennyire különbözik az ízlésetek, próbálj kicsit cseles lenni. Mondd el neki, hogy ruhákkal el vagy látva bőven, viszont szeretnéd a párodat meglepni (karácsony, szülinap,névnap, évforduló stb) alkalmából, valami igazán emlékezetes dologgal. Legyen a szövetségesed, segítsen neked ebben úgy, hogy amit eddig a te ajándék ruháidra költött, "beleadja" az ajándék-kasszába. Praktikusan a következő karácsonyt kéne kijelölni, mert az biztosan az év vége.:-))) Így sértődés sincs, a pénz sem vész el, aztán a fenyőfa alatt megköszönheted majd neki is, hogy hozzájárult az ünnep öröméhez.
2010. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!