Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy esne ha van egy milliomos...

Hogy esne ha van egy milliomos a családban és nem segített egy fikarcnyit sem munkát találni?

Figyelt kérdés
nagybátyámnak jól menő vállalkozása van, milliomos. én munkát keresek már jó pár éve, közben voltak kisebb melók, de nem komoly egyik sem. mindig volt kifogása miért nem segít. mert nem tudsz nyelvet stb... azóta az angol nyelv vizsgám is megvan. neki sok céggel és üzletemberrel kapcsolata van, de még egy kis irodai asszisztensi melóra sem segített bekerülni. Nektek hogy esne? Tudom nem az ő dolga a munkaszerzés, de manapság nagyon nehéz és ha a családban jól megy valakinek gondoltam ez nem lehet nagy gond, de meg sem próbálta. 23L
2012. máj. 15. 10:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%
Rosszul.
2012. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem kilincselek rokonok felé semmi ügyben.Tudod igaz a mondás,hogy "az üzletben nincs testvér,nincs rokon"


Ha egy rokon önszántából,minden könyörgés,kérés ellenére elém állna,és munkát ajánlana, akkor oké, elfogadom.De nem kérek segítséget,hanem magam oldanám meg.

2012. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerjük a nagybátyádat, de talán nem híve az urambátyám világnak. Ezért nem a rokoni-baráti kapcsolatait tolja. Talán. Ha így van, akkor ez egy plusz pont a nagybátyádnak.

Vagy az is lehet, hogy nem teljesen legális tevékenységet folytat, és nem akar belevonni. Ez esetben nagy mínusz pont neki, de nem azért mert neked nem segít.

2012. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

2-es válaszolóval érek egyet, eszem ágában sem lenne kuncsorogni


Gondolom azért nem kellesz neki mert sokkal jobb munkaerő kell neki, vagy mert nincs hely és azért senkit nem fog kirúgni mert neked nincs munkád


De egyébként ha annyira nála akarnál dolgozni akkor jelentkezz ugyan úgy mint bárki más

2012. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban jársz, ha nem számítasz rá, csak a gond lesz, meg lesz mit a fejedhez csapkodni. A második nagyon jól leírta, én is tapasztaltam már családon belül a vállalkozásban, hogy munkában, pénzben nem érdemes össze szűrni a levet.
2012. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Olvassátok el figyelmesen! Nem hozzá akartam menni hanem sok céggel áll kapcsolatba és gondoltam oda tudna segíteni elmenni!
2012. máj. 15. 10:38
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Én hasonló helyzetben vagyok,csak a saját apámmal.Tele van lóvéval ,több vállalkozása van,évente többször nyaral,sielni jár és soha nem segitett semmiben.Nem vagyunk rossz viszonyban,inkább olyan semmilyen a kapcsolatunk.Pedig én mindent megpróbáltam.Most született gyerekem,azt hittem majd vele más lesz.Sajnos nem.

Szerintem nem egyedi sem az én ,sem a te eseted.Gyakran hallom másoktól is,hogy a saját családjára sem számithatott valaki.

2012. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor felvételizz a sok céghez akivel kapcsolatban áll , ne várd az, hogy betoljon egy irodába
2012. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Nekem égne a bőr a képemen, ha valami rokonomat kellene ajánlgatni az üzlettársaknak, hogy vegye már őt fel az éppen üres helyre. Szerintem max., annyit lehetne elvárni a nagybátyádtól, hogy értesítsen, ha tud arról, hogy valahol valamilyen pozícióba embert keresnek, de hogy segítsen bejutni...azt nem sokan vállalnák. Gondolj bele, ez annak is kellemetlen, akit kérnek, hogy vegyen fel, mert hogy utasítsa el udvariasan. Mellesleg ha nekem lenne vállalkozásom, én érdem szerint venném fel azt, aki majd nekem dolgozik, és semmiképp nem azt, akit ajánlanak, mert az jutna eszembe rögtön, hogy biztos van vele valami baj, ha magától nem tud elhelyezkedni.
2012. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Írod,hogy nem hozzá mennél dolgozni hanem az egyik céghez akikkel kapcsolatban van,

Akkor mi a gond?

Beadod a céghez a jelentkezési lapodat.HA hívnak elmész interjúra,és bebizonyítod,hogy te vagy a legalkalmasabb ember akit fel kell hogy vegyenek.Miért kell ehhez a nagybácsi??

2012. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!