Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked ez hogy esne? Hallgassak...

Neked ez hogy esne? Hallgassak tovább vagy netán szóljak?

Figyelt kérdés

A sógornőmről van szó.Van két kisfia akik hát hogy is mondjam kicsit neveletlenek.Ezzel nekem problémám nincs az ő felelőssége,de nekem is van egy lányom és ha eljönnek anyósékkal akkor mindig megy a hasonlitgatás anyós részéről és a sógornőm rajtam keresztül védi magát.Szóval nekem könnyű mert van segitségem,anyukám közel lakik(ő anyóssal lakik egy házban)Nekem könnyű mert a férjem segit a gyereknevelésben,az ő férje nem(ezt tudta az első gyerek után is akkor miért vállalt még egyet)Nekem könnyű mert lányom van a lányok jók a fiúk rosszak.

Elmondta hogy neki nincs ideje a gyerekekkel foglalkozni mert háztartást vezet és én ezt tudhatnám.Igen én is háztartást vezetek egyedül,nem anyós segitségével mégis nem neveletlen a lányom.

Miért olyan nehéz neki bevallani hogy elszúrta?miért jó neki rajtam kiélnie magát?Eddig hallgattam de kezd kiborulni a bili.Te kiosztanád?


2012. máj. 15. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

csak annyit mondanék, hogy minden gyerek a szüleire hasonlít, ahogy a szülők viselkednek otthon a gyerek is úgy fog


Nem állnék le vele vitatkozni, mert nincs értelme, az én sógornőmnek is két neveletlen fia van , nekem egy lányom, de meg se hallom amiket mond. De érdekes, amikor nincs itt az anyjuk meg apjuk akkor a két gyerek olyan mint egy angyal, én megtudom találni velük a közös hangot.

2012. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Én bizony ki! Méghozzá azzal kezdeném, hogy senki nem kötelezte, hogy szüljön gyereket, pláne nem kettőt.


Bírom az ilyen nőszemélyeket. Amúgy meg ő is az anyjával lakik, akkor miért nincs segítsége?

2012. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Állj ki magadért, persze. Ne durván, de ne hagyd, hogy szennyezze a lelked. Csak mondd meg neki, hogy ne hasonlítgassa magát hozzátok, mert nem jön ki jól belőle.



Fontos, hogy ne legyen ebből sértődés (őt se bántsd meg, ne rúgj bele, légy tárgyilagos), de téged se sértsen meg senki.

2012. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

A bátyámnak egy kislánya van, és kegyetlen rossz! A lányok semmivel sem jobbak, mint a fiúk, ez hülyeség. Amikor nincsenek itt a szülei, akkor tündérien viselkedik, de amikor itt vannak...


Amúgy szoktam gyerekeket táboroztatni (6-16 év közöttieket) és a fiúkkal sokkal könnyebb dolgozni, mint a lányokkal. És ezt nőként mondom.

2012. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az a legnagyobb baja hogy anyós elismeri azt hogy szépen neveljük a lányunk.

Semmi rosszat nem tettem ellene,nem szóltam meg a gyerekeit(egyedül én a családból)erre pont velem ilyen.

Mintha tőlem várná a felmentést arra hogy a gyerekei neveletlenek,mintha azt várná mondjam azt hogy neki sokkal nehezebb.

2012. máj. 15. 10:59
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nyugodtan oszd ki az anyós jelenlétében, amikor veled mentegeti magát. Megérdemli! Ha ő nem tud téged kihagyni a dolgaiból, akkor miért kellene neked a kis lelkére tekintettel lenni??! Ne hagyd, hogy a lelkedet rágja ezzel! Neked ez igenis rosszul esik, mert kb olyan, mintha téged szólna le minden megjegyzésével, mintha neked a rendesen viselkedő gyerek az égből hullott volna, és semmit sem kellett tenni érte.
2012. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

"Hallgassak tovább vagy netán szóljak?"

Mi lenne a célod azzal, hogy szólsz? Önmagad megvédésea a téged érintő megjegyzésektől, vagy a sógornő észheztérítése? Ha előbbi, akkor valószínűleg érdemes szólnod, de ésszel. Egyfelől figyelj oda rá, hogy tényleg csak a határt húzd meg, hogy a te piszkálásod tabu. Ne keverj bele minősítést! Ne alkalmazd az érzelmi vitákban gyakran előjövő "úgy védjük meg magunkat, hogy minél nagyobbat odaszűrunk a másiknak" módszert. Ez nagyon ritkán sikeres. Fontos lehet, hogy a pároddal megbeszéld előbb a problémát (amennyiben a sógornő a párod testvére vagy a párod testvérének a párja). Lehet, hogy több tapasztalata van a saját családján belüli viták elrendezésében, mint neked. Ez különböző családokban nagyon eltérhet. Ha esetleg a sógornő a testvéred párja (vagy a testvéred párjának a testvére), akkor is lehet értelme először a testvéreddel beszélni. Így vagy úgy, de valamit érdemes tenni. Nem szolgáltál rá, hogy méltatlanul piszkáljanak. A legjobb megoldás azonban könnyen lehet, hogy nem te szólsz, vagy ha mégis, akkor határozottan, de a lehető legdiplomatikusabb módon.


Más a helyzet, ha a sógornőnek segíteni szeretnél, hogy térjen észhez. Ezt csak abban az esetben tedd, ha felnéz rád. Ha nem vagy felépítve a szemében, akkor a segítő szándékoddal többet ártasz, mint használsz.

2012. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia,én nem venném ennyire személyeskedésnek a sógórnő beszólásait.Valószínűleg valóban látja,hogy a te kislányod sokkal "jobb" gyermek és saját magával próbálja elhitetni,hogy nem ő rontotta el.Mellesleg hozzáteszem,hogy azért két gyermekkel,főleg kis korkülönbséggel sokkal több mindent kell csinálni,viszont ott van neki anyós,aki segíthet.Valamelyik szülő azt írja,hogy a gyermek azt csinálja,amit otthon lát.Na ezt viszont élesen cáfolnám!Két lányom van,a nagy egy nyugodt,kitűnően tanuló,szótfogadó gyermek,akiről rosszat még oviba,suliba senkitől nem hallottam.A kicsi három éves azonban iszonyat akaratos,hisztis,verekedős,nagyon nehezen tudom kordában tartani.Mindkettőt mi neveljük és még csak azt sem lehet mondani,hogy a kis korkülönbség miatt nincs a kicsire időm,mert hat év van köztük.Mindent megteszek és higyjétek el,nem azt látja itthon,hogy verekszünk,sikítunk,kiabálunk.Két gyerek,két élesen különböző természettel.
2012. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem hangzik támadásnak.
2012. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tulajdonképp nem támadja őt senki,csak bizony megesik néhány megjegyzés anyósomtól és akkor jön elő ez a szöveg.Engem nem érdekel az hogy neveli vagy épp nem neveli a gyerekeket csak jó lenne ha védené magát akkor nem engem használna fel pajzsnak.

Kemény melom van abban hogy a lányom olyan amilyen,elég nehéz természetű,erre bevágja hogy majd meglássuk milyen lesz 1év mulva...tavaly is ezt mondta.Nem nekem mondja hanem az anyjának de ugy hogy én is jelen vagyok.Megvallom rosszul esik.


Férjem testvére egyébként és már ő is mondta hogy neveletlenek,de hagyjam a sógornőm van elég baja.Konkrétan most nem szeretné ha hozzánk jönnek a gyerekek inkább mi menjük oda hogy ne csináljanak nálunk kárt.

2012. máj. 15. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!