Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most lett elegem, mit tegyek?

Most lett elegem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még itthon lakom-nem sokáig-ezért természetesen segítek a háztartásban, főzésben, stb.

Van egy 17 éves öcsém, aki viszont semmit nem csinál, rögötn a gép elé ül, ha hazaér, magasról lekakil mindenkit, világ legtermészetesebb dolgának tartja, hogy kiszolgálják.


És ezért anyum a felelős, mindent elnéz, megenged neki, soha nem szól rá, hogy segítsen. Drága testvérem gyakran arra is képtelen, hogy az ételt elpakolja a hűtőbe-miután kivette. Minap is rászóltam, direkt nem tette el. Szóltam anyumnak, ő meg leintett, hogy elege van a zsörtölődésemből, ilyen kis dolgon miért húzom fel magam.


Ez csak a jéghegy csúcsa, ez a kis dolog, mivel krvára kezd elegem lenni abból, hogy tőlem elvárják a segítséget, és hogy szolgáljam ki tesómat is, aki egy köszönömöt nem bír soha odanyögni. Elegem van! Bezzeg megint tele a mosogató öcsém cuccaival, anyum már hívott, hogy ha hazaértem mosogassak el. De csak a saját dolgaimat fogom, meg a szüleimét. csak előre félek a lecseszéstől.


Ti mit tennétek? Nekem már megalázó ez az egész.


Köszi a válaszokat!


19/L


2012. máj. 16. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Megkéne anyukáddal beszélni.

Biztos, úgy gondolja, hogy hát fiú.

De ha beszélsz vele, máshogy fogja látni. Ne szolgáld ki

2012. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális a testvéred, akkor hajlandó volna belemenni, hogy mindenki vállalja fel a feladatokat, heti rendet csinálni, kitűzni a hűtőre, hogy naponta ki mit vállal, és azt teljesíti is. És anyukád a felnőtt, neki kellene rendet parancsolni. Akik egy fedél alatt laknak, közösen felelősek a rendért. És ha haza jön anyukád, és valaki nem csinálta meg a naposi feladatát, akkor szankcionálnám: pl nem kap vacsorát.
2012. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Áh, már próbáltam beszélni, de egyszerűen elengedte a füle mellett, meg rám szólt, hogy jaj mit nyavajgok pár tányérka miatt. Az is érdekes, nekem bőr problémáim vannak, mosogatószerekre, meg pár vegyszerre allergiás vagyok, kisebesedik a kezem, kesztyűben tudok csak takarítani...és ennek ellenére ilyenek.
2012. máj. 16. 13:40
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy az anyukák miért ilyenek a fiúkkal. Nálunk is ez volt annyi különbséggel, hogy nekem a tőlem 10 évvel idősebb bátyámat kellett kiszolgálni.


Szerintem nyugodt körülmények között ülj le vele, és beszéld meg a dolgot. Mondd meg neki, hogy szereted őket, de azért még nem akarsz az öcséd csicskája lenni. Rávilágíthatsz a jövőre is, hogy a majdani felesége sem lesz köteles mindent elé rakni. Tanulja csak szépen meg, hogy nem körülötte forog a világ, és igazán megerőltethetné magát ő is.

Mindezt nyugodt hangnemben, nem zsörtölődve.


Akár azt is hozzá teheted, hogy neked a világ össze pénzéért nem kéne olyan pasi, aki ennyire trehány disznó.

Nem abban a világban élünk, ahol az asszonynak a konyhában a helye. A nők is ugyanúgy dolgoznak, este érnek haza. Épp ezért a férfiaknak is ki kell venniük a részüket a házi munkából.


Ha ez sem segít, akkor anyukád életcélja az lehet, hogy a fia örökre vele maradjon.


24/n

2012. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
beszélj anyuddal. de ne kerekedjen belőle veszekedés. higgadtan mondd el, h ezt igazságtalannak érzed és ha anyud szerint nem nagy ügy az öcséd után is elpakolni, kis semmiség ez, amiért nem érdemes kiakadni, akkor ezentúl csinálja ő (mármint anyud), hisz őt nem idegesíti, téged meg igen. apróságnak tűnik, de engem is zavarna és nem tolerálnám hosszú távon. anyud ne a te kontódra legyen nagyvonalú az öcséddel. ezt értesd meg vele, de ne indulatosan, csupán érvekkel. egy ilyen beszélgetés után simán kihagyhatod a tesód cuccait mosogatáskor. előtte önts tiszta vizet a pohárba, mondd el, h nem mosogatsz többé, azt is h miért nem. aztán ehhez tartsd magad. megmondtad, így lett. akkor is, ha veszekszenek. (ezen az apróságon - mármint h nem mosogatsz a tesód után - meg felhúznák magukat csak a tesód stiklijein nem? :))
2012. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha már úgysem sokáig laksz otthon, bírd ki. Rövid távon ne várj semmi változást.
2012. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, tanácsokat!

Amúgy egyik barátnőmnél is így van, neki meg a bátyját kell kiszolgálnia-ahogy írta Lolita. Szomorú!


Jól van, megpróbálok utoljára beszélni anyummal-bár eddig csak terelés lett a vége.


Á, tesómnak mindent elnéznek, példa:

Amikor matek tanárnője behívatta anyumat, mert öcsém szemétkedett órán, visszaszólt, kiment, akkor a tanerőt szidta anyum, hogy mirt bántják szegénykét.

Viszont amikor én kaptam beírást, mert nem voltam hajlandó kötélre mászni-tériszonyom van és egyszerűen fizikailag képtelen voltam rá-akkor én voltam a lusta dög.

2012. máj. 16. 13:51
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

egyáltalán nem vagyok cseléd típus, de nekem egy kis házimunka egyáltalán nem megterhelő


Az meg, hogy ha már úgy is mosogatok és kihagyjak két tányért, mert az épp az öcsémé az kész röhej lenne.

Mosni meg a mosógép szokott, gondolom te se kézzel mosol. Ez se igazán megterhelő.


De mivel előre félsz attól, hogy a szüleid lecsesznek,valószínű azért mert igazuk is lesz, te leírtad a te verziódat, de azt nem tudhatjuk, hogy igaz is, mert itt fényezed magad öcsédet meg lehordod. Én soha nem bántanám egyik családtagomat sem, még egy anonim oldalon sem.



Mond az is megalázó, hogy anyukádék tányérját is el kell mosogatnod? Mert ha igen akkor benned nagy hiba van, ha meg nem akkor miért zavar, hogy öcséd tányérja is ott van.

2012. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
3%
nem a te házad, hanem anyádé és az van amit ő mond és az nincs amit megtilt. ha az öcsédnek megengedi, azt el kell fogadnod. Gondold azt hogy őt jobban stzereti mint teged és ehhez is joga van
2012. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben szüleid hibája.

Nálunk is ugyanez bátyámmal... Költözz el mást nem tudsz tenni. Sztorikat meg nem is írok, mert ha normális ember olvasná el se hinné, hogy anyuci kicsi fiacskája mi mindenre képes.

Édesanyáddal meg hiába szerintem Te is, megy a terelés, meg "majd holnaptól...."stb. Mindig ő marad a férfi a háznál...

Megszoksz vagy megszöksz.

2012. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!