Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most lett elegem, mit tegyek?

Most lett elegem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még itthon lakom-nem sokáig-ezért természetesen segítek a háztartásban, főzésben, stb.

Van egy 17 éves öcsém, aki viszont semmit nem csinál, rögötn a gép elé ül, ha hazaér, magasról lekakil mindenkit, világ legtermészetesebb dolgának tartja, hogy kiszolgálják.


És ezért anyum a felelős, mindent elnéz, megenged neki, soha nem szól rá, hogy segítsen. Drága testvérem gyakran arra is képtelen, hogy az ételt elpakolja a hűtőbe-miután kivette. Minap is rászóltam, direkt nem tette el. Szóltam anyumnak, ő meg leintett, hogy elege van a zsörtölődésemből, ilyen kis dolgon miért húzom fel magam.


Ez csak a jéghegy csúcsa, ez a kis dolog, mivel krvára kezd elegem lenni abból, hogy tőlem elvárják a segítséget, és hogy szolgáljam ki tesómat is, aki egy köszönömöt nem bír soha odanyögni. Elegem van! Bezzeg megint tele a mosogató öcsém cuccaival, anyum már hívott, hogy ha hazaértem mosogassak el. De csak a saját dolgaimat fogom, meg a szüleimét. csak előre félek a lecseszéstől.


Ti mit tennétek? Nekem már megalázó ez az egész.


Köszi a válaszokat!


19/L


2012. máj. 16. 13:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Na, de köszi a válaszokat!


És mindenkinek ment a zöld kéz.

2012. máj. 16. 14:14
 12/19 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, s sajnálom, hogy anyukádnál ennyire zárt fülekre találsz.

Tudom, hogy nem azzal van a bajod, hogy az öcséd után el kell mosni 1-2 tányért, hanem, hogy ő nem képes még a kisujját sem megmozdítani a másikért. Ez oda-vissza működik. Ugyanúgy a másik félnek is illene tenni valamit otthon.Végülis itt kezdődik a család fogalma. Mert az nem család, ahol 1-2 ember kiszolgálja a másikat, s mindig utána pakol, a másik meg még maga után sem képes rendet tenni, nem hogy a másik után.


Figyelj, nem te jársz rosszul, hogy az öcséd ilyen. Te ha elköltözöl, megállsz a magad talpán, nem fogsz koszba élni. Ha neki viszont ennyire kinya*ják a hátsóját, sosem lesz önálló.Vagy mindig anyukádat ugrassza valamiért, vagy talál egy olyan barátnőt, aki helyette is megcsinál mindent.

2012. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

7. kommentedre reagálva


én nem úgy értettem, h lelkizz anyukáddal, h "van ez a probléms, segíts kitalálni rá valami megoldást mert én gy nagyon rosszul érzem magam". én így értettem: "van ez a probléma, amit igazságtalannak érzek és ettől rosszul érzem magam. ezért ettől kezdve a tesóm után nem takarítok én sem vagyok már gyerek, ha ő eldöntheti, mit akar és mit nem, akkor én is. nyugodtan balhézhattok majd érte, akár a fejetek tetejére is állhattok, amit utána nem mosogatok el, én bevállalom a banzájt, az sem lesz szarabb, mint ez."


a túlzott lelkizésből terelés lesz, anyud próbál majd megfőzni, meg elhitetni h rosszul fogod fel. értesd meg vele a problémát, de éreztesd vele, h nem a segítségét kérek, nem várod el, h közösen agyaljatok a problémán. mondd el, h erre és erre a döntésre jutottál, csak fontosnak tartottad, h tisztában legyen a döntésed okaival, hátterével, azaz hogy nem szimplán genyázol, keménykedsz, hanem az igazságérzeted háborog.


amúgy meg kár is több szót vesztegetni a kérdésre, már ez is sok volt. pikk pakk meg tudod oldani :)

2012. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálunk ilyen probléma nincs. Nálunk úgy van ez megoldva hogy mindenki takarítsa a saját szobáját és tartsa rendbe, nálunk a fürdőszobát legalább törölje fel az aki utoljára használta és maga után rakjon rendet az egyéb más közös szobákat felváltva takarítjuk a főzés nagy részét én csinálom mivel szakácsnak tanulok, ez az amit csak akkor nem végzek el amikor nem vagyok itthon. A favágást azt a bátyám csinálja teljes egészében. A mosogatást meg az csinálja aki otthon van és ráér mindenki elmosogat mindenki után. Nálunk ez a dolog így működik.
2012. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

ma 14:37


Ez lenne normális!

A szülők hibája az, amikor a gyerekből egy önállótlan embert nevelnek, aki felnőtt létére egy csekket sem tud befizetni a postán.

2012. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

chaa ugyanezvan velem is a tesóm 22. Mindig is így volt...


19L

2012. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

14:37 - ezen a fejlődésen mindenkinek át kell mennie.

Mikor férjhez mentem, örökké méricskéltem: én többet dolgozok, a párom nem tesz annyit...Aztán lassan rájöttünk, hogy jó érzés tiszta, rendes lakásba hazajönni, s az tesz érte, aki éppen ráér, akinek több az ideje. Ill. ha azonnal feltörlök, elmosok,elpakolok...akkor kevesebb a macera, s a másik dolgát is megkönnyítem. És nem a másikat lesem, hogy mit tesz, és magam nem érzem áldozatnak, kihasználtnak, cselédnek....De ehhez az is kell, hogy értékelem a párom munkáját is a kertben,amit én utálok, és inkább mosogatok, főzök helyette. Vagy az én csipri/csupri gondjaim a konyhában nem is foghatók ahhoz, hogy csöpög a csap, beázik a tető, zörög a kazán, trágyázni kellene a kertet. Ez a párom reszortja, ezért hálával teszem elé a meleg vacsorát, a tiszta ruhát, s próbálok tiszta lakást fenntartani,bár ez utóbbiban a férjem a profibb - ami a csillárt, plafont, sarkokat illeti:)

2012. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező!Sikerült beszélned anyukáddal?:)
2012. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az senkinek nem tűnik fel, hogy bőrbetegséggel kényszerül takarítani a lusta öccse után?:O
2012. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!