Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti így elmennétek kirándulni?

Ti így elmennétek kirándulni?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős egyetemista. Nincs nagyon saját keresetem, a tanulmányi ösztöndíjam egyéb juttatások. Ezek nem túl nagy összegek, de néhány dolgot tudok velük fedezni pl. ruhák, bankett, kirándulások a rezsin kívül végül is szinte minden.

Nem mondta még a párom, de gyanítom, hogy a nyáron a szülei szeretnének elvinni nyaralni. Most készülök venni egy kutyát és ezen kívül mesterire iratkozok, elvisz egy csomó pénzt. Így nem marad semmi pénzem pl. utazni, kirándulni. Nyár közepétől, ősztől fogok dolgozni. EGyszer már voltam a páromékkal külföldön nyaralni, akkor volt pénzem, de semmit nem engedtek, hogy fizessem, egy utolsó gombóc fagyit is ők fizettek. Nagyon kényelmetlen volt. Hogy mondjam meg, hogy én így nem szeretnék menni? 22 évesen nekem ez kellemetlen...

Vagy ti elmennétek?


2012. máj. 20. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nagyon jó viszonyban vagy a családdal, akkor nyugodtan mond meg, hogy nem tudsz most ilyenre költeni, mert nincs pénzed, csak ősztől lesz.És akkor majd szeretnéd kifizetni, mert elég kellemetlenül érzed magad. Én elmennék.
2012. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy neked kellemetlen, meg is értem, de szerintem udvariatlanság nem elmenni, arról nem is beszélve, hogy a párodnak ez hogyan esne...


Mondd el a párodnak az aggályaidat, meg fog nyugtatni. Én nem gondolom, hogy gáz lenne elfogadni, ha egyszer megtehetik, és meghívnak. Köszönetképp majd sütsz nekik valamit vagy veszel egy kis ajándékot.


Én mindenképp elmennék.

2012. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Egyértelmű. Ha számodra nagyon kényelmetlen, hogy mindent ők fizetnek, akkor ne menj!
2012. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Amikor először voltam (2 éve, egyébként 5 éve vagyunk együtt) leszögezték, hogy szó sincs arról, hogy vegyek valamit, vagy arról, hogy bármit fizessek. Sőt, a "sógornőmnek" vettem valamit és két hétig hallgattam utána...

A párom nyílván nelkülem nem menne, ez részéről nem kérdés.

A visszafizetésről szó sincs, nem vennének el egy forintot se tőlem...

A múltkor egy "köszönöm szépen"-el maradtunk, most is nem akarom ezt...

Gondolom bántó megmondani, hogy nem szeretnék menni, de azt meg hogy mondjam, hogy nincs semmi pénzem...

2012. máj. 20. 11:07
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
Ha ez számodra tényleg ennyire kellemetlen akkor mondj nemet, biztos megfogják érteni a dolgot.
2012. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megértem a problémád, én is ilyen vagyok, mégis amiket írsz, az alapján azt mondom elmennék.

Nagyon kedves embereknek tűnnek, és nyilván nem hívnának, ha teher lennél. Te meg köszönetképp megvendégeled őket egy finom vacsorával, vagy kitalálsz valamit:)

2012. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így volt (van). Ha megyek a párom családjával nyaralni, nem engednek fizetni. De após jelöltem azt mondta, neki nagyon rosszul esne, ha ezt nem tehetné meg. Ráadásul a család tagjának tekint és a gyerekeivel sem fizettet semmit. Akkor velem miért fizettetne külön..
2012. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Először is beszéld ezt meg a pároddal, bár nyilván tudja hogy nincsen most pénzed ilyenekre. Mond meg a szülőknek is, hogy az anyagi helyzeted most nem engedi meg azt hogy elmenj velük nyaralni. Ha viszont meghívnak még ezek után is akkor fogadd el, maximum mikor lesz pénzed fizesd vissza a párodnak,fizessen ő a szülők helyett ha már a szülők nem fogadnak el pénzt.
2012. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom...gondoljatok bele.

Ti vagytok a szülők, van pénzetek és szeretnétek meghívni családi nyaralásra a fiatok barátnőjét is. Jól esik, hogy meg tudjátok ezt tenni.

Erre x idő után hozzák a fiatokkal a pénzt, hogy be akarják fizetni a részüket. Nekem nagyon rosszul esne.. :P

2012. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Neeeeeeem, utólag semmiféleképpen nem lesz ilyesmi. Kicsit félek teljesen "ellene" lenni a dolognak, mert olyan érzésem is van, hogy a párom megkérné a kezemet ott (mostanában gyűrűket néz, kérdi mi tetszik stb). S akkor eléggé hülyén jönne ki ha én fújnám le az utat.



:-S

2012. máj. 20. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!