Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém rossz társaságba...

Az öcsém rossz társaságba keveredett, segítsek neki?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém, 14 éves. Tegnap késő délután, véletlenül megláttam az egyik presszó előtt üldögélni pár haverjával. Sörözgettek. Nem szóltam neki, mert nem akartam beégetni a haverjai előtt. Ő meg nem vett engem észre gondolom. A probléma, hogy iszik, és csajozik(de nem az ő korosztályával kezd ki, idősebb lányokkal/nőkkel (!!!!) ) És azok a r*hadékok persze,hogy belemennek, mert egy húúú egy kis fiatal sármos hülye gyerek. Nagyon féltem, félek, hogy megrontják, rászoktatják valami drogra. :(:( Tegnap óta ezen agyalok, mert anyuéknak nem igazán szeretnék szólni, ezért komoly büntetést kapna szegénykém, és ha vele próbálom megbeszélni attól tartok dühös lenne rám, mert azt hinné utánna lesekszek, és csak azért is csinálná. Képes sakkban tartani engem, mert tudja, hogy annyira szeretem őt,hogy anyuéknak egy szót sem szólnék. ://

Most még is mit tehetek? Hagyjam, hogy elkajlódjon?? Vagy kockáztassam meg a szüleinket??

16/L



2012. máj. 20. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz vele, nekem is volt egy ilyen tesóm.

Az ilyeneken nem lehet segíteni, csak annyit érsz el, hogy te is szenvedj miatta.

2012. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy mit csinált ott, mert arra jártál pár barátnőddel és láttad, csak nem mentél oda...
2012. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokat érnél ha beszélnél vele,mivel az egész baráti társaságát nem fogja otthagyni azért,mert te azt mondod,hogy ez nem jó,és ő úgyis azt fogja mondani,hogy nem csinál semmi rosszat meg,hogy nem drogozik.Nem tudom mit lehet ellene tenni,talán elmondod a szülőknek,hogy nézzenek utána,vagy esetleg közösen elmentek a szülőkkel megnézni,hogy mit csinál,ha te már tudod,hogy hova szokott járni,vagy úgy vezetnéd el arra a szüleid,hogy nem tudnak róla,és akkor hirtelen meglátjátok a tesód és nem fogja tudni,hogy te már tudtál róla.
2012. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg hogy telt a tegnapi napja,mit csinált,merre voltak.Bizalommal és kedvességgel,lazasággal közeledj felé.Ha elhajt, vagy eleve rondán válaszol,akkor viszont ne tegyél semmit!
2012. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Ennyi idősen még nincs baj azzal ha sörözget a haverokkal. Ettől még nem lesz drogos...
2012. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Úgy döntöttem rá kérdezek.. a reakció a következő volt: egy pillanatra lefagyott, aztán visszakérdezett, hogy "Te engem láttál inni?", mondtam neki, hogy igen, ahogy mondja. Erre kiröhögött, hogy ő aztán nem.. pont ő, nem kéne rá fogni azt amit én csinálok. -.-' "A fagyi visszanyal" az ő szavaival élve..

Inkább nem is foglalkozok vele többet, mindig is ilyen kis rafinált dög volt.. :S:S Köszi mindenkinek..!

2012. máj. 20. 14:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyi idősen még nincs baj azzal ha sörözget a haverokkal"

Gondolom jó szülő lesz belőled,hogy ha 14 évesen megengeded a gyerekednek,hogy igyon,mert az ilyen korba még nem baj.

Szerintem meg pont elég nagy baj,hogy már 14évesen iszik,főleg,hogy még le is tagadja,annak ellenére,hogy láttad...Én elmondanám a szülőknek,de úgy hogy az öcséd ne tudjon róla hogy elmondtad.

2012. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!