Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem? Egy ismerősöm,...

Jól tettem? Egy ismerősöm, nagyon jó barátom,11 éves, lány. Rossz társaságba keveredett, cigizett, ivott, minden.

Figyelt kérdés
Én nem voltam ott, de lefotózták, ahogy cigizik és felrakták iwiwre. Úgy éreztem tennem kell valamit. És, nagyon bűntudatom van. Nem mertem a szülei elé állni. Kinyomtattam és bedobtam a postaládájukba. És most kivan bukva, sír meg minden. Nem tudom, valamit tennem kellett. Nem hagyhattam, hogy megölje magát, de nem is hallgat rám, pedig jóval idősebb vagyok nála. És most a szülei természetesen üvöltöztek vele, meg minden. De milyen példát mutat, a 6 éves öccsének? Meg amúgy is. Ti mit tettetek volna? Bizonytalan vagyok :(
2010. okt. 31. 11:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Ez a legjobb amit tehettél. Bár lehet jobb lett volna elsőnek emgpróbálnod vele bezsélni. Vagy akár egy kis dádával megfenyegetni, hogy szolsz a szüleinek ha nem változtat :)
2010. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
majd megnyugszik és elgondolkodik. ne aggódj. 11 éves, az istenit... letörném a kezét neki és a barátainak is... hová fajul a mai fiatalság :( elszomorító :(
2010. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Jól tetted. Milyen volt ez előtt a viszonyotok? És hány éves vagy? Jó hogy legalább te átláttad hogy mit kell tenni ilyen esetben.
2010. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, a lány 11 éves, még babáznia kellene. Én is szóltam volna a szülőknek, ha a helyzet ennyire komoly. Feltételezem nem csak egy slukk cigit szívott és nem csak egy korty csokilikőrt kóstolt meg. Unokatestvérem 10 évesen nyúlta le a fél üveg sört a hűtőből, utána nekem bevallotta és mint kiderült imádja az ízét és alkoholmenteset sikerült szereznie így nem mondtam meg a szüleinek :D Egyszer cigizésen is rajta kaptam 9 évesen, de ő akkor egyszer próbálta ki, így ezért sem mondtam meg otthon :)

Szóval te nagyon jól tetted, pár hónap és kiheveri a sírást, felnőtt korában pedig megköszöni neked. Nekem is akkor kellett volna egy k*rva nagy pofont kapnom amikor először rágyújtottam.

2010. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jól tetted. Ha már úgyis téma ez köztetek, akkor talán el is beszélgethetnél vele újra, hátha most fogékonyabb lesz arra, amit mondasz neki.
2010. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%
Elég szánalmas húzás volt a részedről..
2010. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Nem tudtam a szülei elé állni. Most a szülei beszélgetnek vele. Nem tudom, remélem abbahagyja. A legrosszabb, hogy iwiwen vigyorogva fogja a cigit :S egyszóval nagyon menőnek gondolta magát. És aki belevitte az meg védi, mint állat, hogy miért tudták meg szülei, stb. De így jobb, azt hiszem mindenkinek. Ezek után remélem nem mer cigihez nyúlni, és nem egyszeri alkalom volt, ez is igaz. Én még sose cigiztem, nem is akarok, és azt sem akarom, hogy ő ilyen legyen aki már 12 évesen totálisan elbassza az életét :S
2010. okt. 31. 12:17
 8/20 A kérdező kommentje:
Szánalmas vagy nem, hagytam volna, hogy folytassa a titokbeli cigizést, ivást? És ha szánalmas volt, te mit tettél volna? A legésszerűbb tudom az lett volna, oda állok szülei elé, de ezt egyszerűen nem voltam képes megtenni.
2010. okt. 31. 12:18
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 11 évesnek nem kell cigizni!A helyzetet jól kezelted szerintem.A bűntudatot verd ki a fejedből,akkor nemlenne bűntdatod ha valami betegséggel lenne most kórházban?Én csak azt tudom mondani,hogy majd megnyugszik a kislány előbb-utóbb és lekoptatja a "drága haverokat".
2010. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyivel vagy idősebb, de jócskán éretten írsz. Felelősségteljes, önzetlen húzás volt, kizárólag a barátod érdekeit szem előtt tartva. A leányzó egy kicsit eltévedt egy felszínes, látszólag rózsaszín útra, és az ezzel járó apró-cseprő örömöket siratja. Később fel fogja mérni, hogy ez az út nem lett volna járható. Még ne akarj túl objektív dolgokat tőle, ez a jó cselekedeted akár azzal is járhat, hogy ideiglenesen elvesztetted. Ne bánkódj, ne érezd magad sz@rul, jól csináltad.


12:17-es válaszolónak írnám közben, hogy te magad vagy erősen szánalmas ezzel a hozzáállással.

2010. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!