Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért félek attól, hogy kapok...

Miért félek attól, hogy kapok egy hatalmas pofont? (bővebben)

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy lehet, hogy kategóriát tévesztettem, de kb minden ide kerül, aminek nincs helye.


Szóval, 17 éves lány vagyok, bár ez most mindegy. Az a helyzet, hogy most minden rendben van, minden úgy sikerül, ahogy akarom, megy a suli, úgy néz ki, hogy elég jó lesz a bizonyítványom, olyan, amit szeretnék, megy a hobbim, összejöttem egy fiúval, itthon béke van, egyszóval minden tökéletes. Viszont ilyen még nem nagyon volt, mindig rossz volt a bizonyítvány, vagy nem ment az a bizonyos hobbi, de most kijutottam Angliába a tavaszi szünetben, megvan mindenem, ami kell, és szinte rettegek attól, hogy mikor fordul ez meg, és mi fog történni, ami elrontja ezt az egészet. Ilyenkor törvényszerű, hogy lesz valami? Próbálok nem gondolni rá, de valahogy nem létezhet, hogy minden klappol.


2012. máj. 20. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Beszélgess el egy pszichológussal :) De komolyan.
2012. máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bebeszéled magadnak,hogy rossz lesz valami.

Inkább próbáld kiűzni ezeket a gondolatokat a fejedből,ha eszebe jut koncentrálj másra,ne agyalj,foglalkozz a jelennel és élvezd az életed.

2012. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem törvényszerű. Sokan szeretik ezt hinni, hogy akinek minden összejön, annál előbb-utóbb úgyis elromlik valami (gondolok itt a a hozzád hasonló szorongókra is, és az irigykedőkre is), de ez egyáltalán nem így van. Nincsenek ilyen törvényszerűségek, vagy történik valami rossz, vagy nem, rajtad múlik...
2012. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 VforVendetta válasza:
100%
Egyetértek a második hozzászólóval.. Felesleges gondolkodnod bármin is, ami most jó számodra, azt élvezd.. addig ameddig akarod/tudod. A jelen az ami számít, most ép tudsz járni, holnap lehet lebassza egy fejszével a lábad London réme.. Az élet kíszámíthatatlan, nem lehet beskatulyázni mit követ jó és rossz történés.
2012. máj. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Mit szolnal egy nem kivanatos terhesseghez? xD
2012. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne gondolj arra, hogy mik történhetnek, hanem örülj annak, amid van, a sikerednek! :) Így a negatív dolgokat sem fogod bevonzani!
2012. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem terhességre gondolok, nem olyanra, amit befolyásolhatok, hanem olyantól, hogy pl valakivel történik valami a családban, vagyilyenek
2012. máj. 20. 22:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb biztos jön majd vmi nem jó dolog is. De ez lehet egészen apró bosszúság és tragédia közötti skálán bármi. Amúgy én is pont ilyen vagyok, hogy ha gyanúsan jól mennek a dolgok, akkor már próbálok arra készülni, hogy ha majd rossz lesz, bírjam ki vhogy...

7 éve volt egy mélypont az életemben. Utána minden remek volt több, mint 5 éven át. Az utóbbi 2 év meg igencsak tartogatott nehézségeket, és még nem nagyon látom a végét. Ez már csak ilyen... Egyszer fent, egyszer lent.

2012. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pofonok az élet vele járói, olyan nincs hogy mindig minden jó. Készülj fel rá, hogy ha most még nem is de a későbbiekben fognak csalódások érni, ahogy az is előfordul majd hogy a terveid nem sikerülnek. De ezekből a csalódásokból és kudarcokból tanulunk, hogy legközelebb kijavíthassuk a hibánkat. Még gyerek vagy, élvezd az életet és ne görcsölj rá mindenre.
2012. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert kezdessz agyalni, mert kezdessz kinőni a gyerekkorból, és kicsit félsz a felnőtté válástól magad útját járástól, a felelősségektől stb.

Ez szerintem normális valamilyen szinten.

Ilyenkor csak szólj rá magadra, hogy másra gondolj, tereld el a negatív gondolataidat határozottan.

Viszont az az élet velejárója, hogy egyszer lent, egyszer fent, de minél pozitívabban gondokodsz, és főleg cselekedsz, annál több lesz a fented.

Létezhet, hogy minden klappol, és kezd el nyugiban élvezni. Aztán mikor jön a nehézség átléped és onnan megint csak jobb lehet. De előre ne agyalj, tedd magad tönkre és ne tudd élvezni a jó részt, olyan miatt ami nem is biztos, hogy megfog történni.

Szólj rá magadra !

2012. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!