Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tartozol felelősséggel...

Meddig tartozol felelősséggel a szüleidért? Kérlek olvassátok el!

Figyelt kérdés
A problémám a következő! Van egy alkoholista anyám. 2 emelet választ el minket egymástól. Ő a párjával él, én a vőlegényemmel. 44 éves lesz júliusban. Rövid élete alatt túlélt egy rákot, elütötte egy autó, számtalanszor mentettük meg mi az életét és szedtük össze mocskosabbnál mocskosabb helyekről. Lány létemre volt, hogy cigányokkal verekedtem miatta :( na most az autóbalesete 2009-ben volt. Azóta az itallal nem volt gondja. 2 hete azonban újrakezdte olyan szinten, hogy idegeneket hoz a lakásba KÁVÉZNI... eltűnik éjszakákra, betört a feje 3 helyen, két bazi nagy monokli van a szeme alatt másfél hete. Kedden elvittük öcsémékhez, hátha egy kicsit összeszedi magát és nem fog annyit balhézni, talán jót tesz egy kis környezetváltozás. Egészen pontosan 13 nap múlva lesz az esküvőm, és kb. 15 perce jöttem fel a szemközti térről, ahol a párommal követtük, hogy mégis hova megy. Ugyanis megint mehetnékje támadt. A baj az, hogy délelőtt még beszélgettünk, délután is csengetett, nem volt semmi baj, és a párja hívott, hogy anyukád ott megy a téren, ha gondolod, hozd haza. Na köszi. Elkaptuk az éjjel-nappaliban, és láttam nála a felest. Amikor el akartam venni, szó szerint kur.va anyá.zott a saját lányának. :( most hazament, de nem tudjuk, meddig marad otthon, a párja 24-48-ban dolgozik. Kb. 15 éve megy ez, elhiszem, hogy elege van, nekünk is, csak nem értem, hogy miért most kellett megint előjönnie. Ne értsétek félre, az esküvő után sem lenne jobb, csak nem tudom, hogy fogom bírni, ha nem lesz ott. És attól félek a legjobban, hogy az esküvő napján fog rádöbbenni, hogy hoppá, ma van a lányom esküvője, és akkor megint bekattan, vagy utána lelkiismeret furdalásból. Egyszerűen nem tudom, mit tegyek. A kolléganőm szerint van egy határ, amikor el kell engedni a kezét. De hogy, amikor ilyen közel lakunk egymáshoz, látom, hogy mit csinál, tudom, hogy a szemben lévő téren cirkuszol, és tudom, hogy ha nem hozom haza, akkor valami baj fogja érni. tudom, hogy ezt kéne tenni, de mégis csak az anyám :( A sírás kerülget folyamatosan :( zárassam be? vagy mit tegyek? vagy ha valami baja lesz, én mulassak az esküvőmön önfeledten??? ez megy 15 éve, tudnék még írni, de remélem ebből érthető a problémám :(

2012. máj. 20. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem a te dolgod felelni érte. Ha ő keresi a bajt folyamatosan, örökké úgysem tudod kirángatni a sz*rból. Ha ön- és közveszélyes, akkor igen, zárasd be.

Máskülönben meg hagyd, oldja meg ő a dolgait, nem őrlődhetsz fel az ostobaságai miatt. Nem áldozhatod erre az életed. Ha nincs annyi esze, hogy értékelje, annyi alkalommal kapott új esélyt a Sorstól az életre, az ő baja...

2012. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy igazad van, csak a nem tudom nézni, hogy elmegy mellettem, amikor tudom, hogy ha hagyom, megöli magát, és akkor a lelkiismeretem sem hagy majd nyugodni. Most is, ahogy elengedtem inkább, minthogy összeverekedjünk, a piros lámpán ment át félrészegen, rokkantan úgy, hogy a busz kb 10 centivel mögötte ment el. majdnem a szemem előtt ölte meg magát :( ezért vagyok szarul :(
2012. máj. 20. 21:33
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben beutalnám egy elvonóra, ha utána sem javul akkor otthonba. Én biztos nem tudnám végig nézni ahogy folyton bajba sodri magát, és mivel nem foghatom örökké a kezét ez a legjobb megoldás.
2012. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Már a kérdésed is rossz: nem tartozol gyerekként a szüleideért semmiféle felelősséggel. Ők felelősek magukért és amíg gyerek vagy, érted. Fordítva nem. Soha.


Próbáld ezt megérteni, és eszerint is cselekedni.

2012. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van rá lehetőséged hogy korlátozó gondnokság alá vonasd és én azt is mondom hogy van is értelme.

Ügyesen kell fonnod a szálakat, hogy ne még ennél is nagyobb legyen a kár (pl. lelép és sose látod többé) de ha van rá erőd elérhetsz jópár dolgot.


"Cselekvőképességet korlátozó gondnokság alá a bíróság azt a nagykorú személyt helyezi, akinek belátási képessége - pszichés állapota, szellemi fogyatékossága vagy szenvedélybetegsége miatt - nagymértékben csökkent."

2012. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy érte felelős, de tudom, hiába írom ezt le neked. Idegenként annyit tudok mondani, addig fogod a kezét, amíg magával nem ránt. Akár így, akár úgy. Nem irigyellek.
2012. máj. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszönöm! Mindenkinek megy a zöld kéz! Akkor utánanézek a gondnokságnak. CSak az a baj, hogy amikor iszik, akkori is "tiszta", max részeg, de nem őrült, vagy nem is tudom, egyszerűen elszáll az agya. Amikor meg józan, nem merünk semmit mondani neki, nehogy megsértődjön és megint menjen :( csak annyi az álmom, hogy legalább az esküvőmön legyen ott :( csak egyszerűen amikor nem iszik, látszik rajta, hogy normális, de amikor iszik, kifordul önmagából. És ezért félek, hogy majd egy józan állapotában próbál felhívni az esküvő napján, esetleg utána vagy akkor döbben rá, hogy lemarad, és akkor késő lesz, akkor bűntudatból fog inni, vagy ha ki lesz kapcsolva a telóm, akkor azért. :(és az a baj, hogy őt is megértem valamilyen szinten, mert amióta rokkant, gyakorlatilag a lakásból ki sem teszi a lábát, nyilván unatkozik, de amikor felajánlom, hogy menjünk valahova, akkor elutasítja. nem tudom, mivel tudnám befolyásolni. és az esküvő utáni időszaktól félek a legjobban :(

de köszönöm a tanácsokat, igyekszem utánanézni mindennek.

2012. máj. 20. 22:47
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Szia!Mintha az én anyámról írtál volna!Nem tartozol érte felelősséggel,felnőtt ember,úgy teszi tönkre magát ahogy akarja.Azt tudom javasolni hogy az esküvő napján valaki vigyázzon rá egész nap.Nekem is volt esküvőm,és az egész rokonságom anyámon tartotta a szemét nehogy túlzásokba essen.Nem volt gond szerencsére.Elvonóra saját maga ha nem akar nem tudod elviteteni.Az otthonban meg fizetni kell,ha nincs annyi jövedelme neked kell pótolni.És szintén nem teheted te be,neki kell akarni azt is.Nem értem milyen párja lehet ha hozzád csenget hogy menj az anyád után.Nekem az a szerencsém hogy én messze lakok anyámtól,néha meglátogatom aztán ennyi.Rengeteg rosszat okozott gyerekkoromban,és azóta is elegem van.Van saját családom.Anyám soha nem szeretett eldobott mindhármunkat.A 3. öcsémet 3 éves kora óta nem látta,sőt állítólag egy gyereket a kórházban is otthagyott már.Neki is volt balesete elütötte egy autó,azóta rokkant,nem dolgozik,jövedelme huszonvalahány ezer.Folyton kölcsönkér.Hidd el ez egy betegség amiből ha ő nem akar nem tudod kihozni,elpusztítja önmagát.Én nem akartam végignézni.Beszéltem vele szépen,csúnyán ennyi én feladtam.
2012. máj. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Te csak a saját életedért vagy felelős. Gondolj bele, hogyan lehetnél felelős az anyád életéért? Csak akkor, ha képes lennél befolyásolni a gondolatait, az akaratát, ha te mozgathatnád a kezeit, lábait, te dönthetnél helyette. Mint ahogy ez nem így van, így max terelgetni tudod, amit vagy megfogad, vagy nem. Erre mondják, aki hülye, haljon meg, akár az anyád, akár nem. Én még az esküvőn is elgondolkodnék, nehogy botrányt csináljon, aztán emiatt emlegessék életed nagy napját.
2012. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nehéz de a szüleid hibájáért nem a gyerek a felellős. Ahogy te sem tehetsz anyukád sorsáról. Ő választotta ezt az utat, és bármennyire szeretnél segíteni neki, nem fogsz tudni. Ezért azt javaslom költözzetek el a pároddal és kezdjetek új életet.
2012. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!