Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tartozol felelősséggel...

Meddig tartozol felelősséggel a szüleidért? Kérlek olvassátok el!

Figyelt kérdés
A problémám a következő! Van egy alkoholista anyám. 2 emelet választ el minket egymástól. Ő a párjával él, én a vőlegényemmel. 44 éves lesz júliusban. Rövid élete alatt túlélt egy rákot, elütötte egy autó, számtalanszor mentettük meg mi az életét és szedtük össze mocskosabbnál mocskosabb helyekről. Lány létemre volt, hogy cigányokkal verekedtem miatta :( na most az autóbalesete 2009-ben volt. Azóta az itallal nem volt gondja. 2 hete azonban újrakezdte olyan szinten, hogy idegeneket hoz a lakásba KÁVÉZNI... eltűnik éjszakákra, betört a feje 3 helyen, két bazi nagy monokli van a szeme alatt másfél hete. Kedden elvittük öcsémékhez, hátha egy kicsit összeszedi magát és nem fog annyit balhézni, talán jót tesz egy kis környezetváltozás. Egészen pontosan 13 nap múlva lesz az esküvőm, és kb. 15 perce jöttem fel a szemközti térről, ahol a párommal követtük, hogy mégis hova megy. Ugyanis megint mehetnékje támadt. A baj az, hogy délelőtt még beszélgettünk, délután is csengetett, nem volt semmi baj, és a párja hívott, hogy anyukád ott megy a téren, ha gondolod, hozd haza. Na köszi. Elkaptuk az éjjel-nappaliban, és láttam nála a felest. Amikor el akartam venni, szó szerint kur.va anyá.zott a saját lányának. :( most hazament, de nem tudjuk, meddig marad otthon, a párja 24-48-ban dolgozik. Kb. 15 éve megy ez, elhiszem, hogy elege van, nekünk is, csak nem értem, hogy miért most kellett megint előjönnie. Ne értsétek félre, az esküvő után sem lenne jobb, csak nem tudom, hogy fogom bírni, ha nem lesz ott. És attól félek a legjobban, hogy az esküvő napján fog rádöbbenni, hogy hoppá, ma van a lányom esküvője, és akkor megint bekattan, vagy utána lelkiismeret furdalásból. Egyszerűen nem tudom, mit tegyek. A kolléganőm szerint van egy határ, amikor el kell engedni a kezét. De hogy, amikor ilyen közel lakunk egymáshoz, látom, hogy mit csinál, tudom, hogy a szemben lévő téren cirkuszol, és tudom, hogy ha nem hozom haza, akkor valami baj fogja érni. tudom, hogy ezt kéne tenni, de mégis csak az anyám :( A sírás kerülget folyamatosan :( zárassam be? vagy mit tegyek? vagy ha valami baja lesz, én mulassak az esküvőmön önfeledten??? ez megy 15 éve, tudnék még írni, de remélem ebből érthető a problémám :(

2012. máj. 20. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Nem értem milyen párja lehet ha hozzád csenget hogy menj az anyád után."

Talán második, harmadik, sokadik. Úgysem hallgatna rá. A lánya, meg a lánya. Nagy átok az alkohol. Bárkinél.

2012. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
sziasztok! köszönöm a bíztató szavakat. A gond egyébként nem az, ha az esküvőn eljön milyen lesz, az öcsém esküvőjén sem volt semmi gond. Itt a probléma az, hogy nem is biztos, hogy eljön. Vagy mert épp a várost fogja járni valahol, vagy olyan monokli lesz rajta, hogy nyilván nem tud majd eljönni :( tudom, hogy nem vitethetem el, igyekszem segíteni neki, de nem nagyon hallgat rám, és nagyon nehéz nézni, hogy tönkreteszi magát :( főleg, hogy tudom, hogy utána milyen lesz, sírni fog, és megint meg fogom sajnálni :( pedig tudom, hogy nem kellene :( kicsit kivagyok már. 12 nappal előtte megint nem tudom, hogy mi van vele :(
2012. máj. 21. 13:40
 13/15 A kérdező kommentje:
nos, a fejlemény: édesanyám intenzív osztályra került, mert megverték, az agyában kialakult egy vérrög :( az életveszélyen túl van, de az esküvőnkön nem lehet ott :(
2012. máj. 27. 22:12
 14/15 anonim ***** válasza:
sajnálom hogy így alakult.Hátha ezután majd megváltozik.
2012. máj. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, de te is beláthatod, ez sorsszerű volt. A felsőbb erők elintézték, hogy ne csinálhasson botrányt az esküvőn.
2012. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!