Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék anyukámmal...

Nem szeretnék anyukámmal összeveszni, de ezt nem lehet vele megbeszélni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok,szeptembertől a fővárosban szeretnék továbbtanulni(egyetemen)

anyukámnak van ott is egy lakása,ezért úgy volt,hogy ott fogok lakni.valószínűleg nem fognak felvenni,de van munkám,és gyűjtöm a pénzt a tandíjra,mert mindenképpen tovább szeretnék tanulni.anyámnak mindennel baja van,folyamatosan kritizál.az iskola amit választottam az se jó,meg szerinte nagyképű vagyok,mert "igényt tartok" a lakásra úgy is,hogy nem vesznek fel...pedig egy fillért sem kérnék tőle a tandíjra,meg dolgoznék is iskola mellett.hiába próbálom vele megbeszélni,még ha jutunk is vmire,pár héten belül kezdené elölröl az egészet,ismerem...mondván,hogy amig az Ő lakásában élek,neki is van beleszólása abba hogy hogy akarom élni az életem,mit csinálok.amúgy jó a kapcsolatunk,de bizonyos dolgokban sosem tudtunk közös nevezőre jutni.

az albira is gondoltam már,de azt meg nem tudom hogy tudnám kifizetni...ki kéne bírnom ezt a pár évet,("lenyelni" mindent) amig anyagilag tudok függetlenedni tőle,vagy kezdjem most?


2009. jún. 29. 03:32
 1/6 anonim ***** válasza:
en a helyedbe kezdenem most!
2009. jún. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért próbálnék még nem függetlenedni, ha lehetséges, mert sok pénzt tudnál megspórolni, ha a lakásában laknál. Ő úgysem használja, nem? Amúgy 19 évesen azért illene lenne hagynia, hogy azt tanulj és ott, ahol akarsz. Meg van benned a hajlandóság, hogy tovább tanulj és fedezni is akarod anyagilag, akkor mi a problémája? Zsarol,hogy csak akkor kapod meg a lakást, ha felvesznek?
2009. jún. 29. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak az a baja, hogy fizetősre vettek fel? És ha újra érettségiznél ősszel és megpróbálnál ingyenesre bejutni? Csak találgatok, hátha ettől megnyugodna. Addig dolgozhatnál és összehozhatnál egy kisebb összeget. Amúgy hova akarsz bejutni és mennyi pontod lett?

19/l

2009. jún. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bonyolult a helyzetem,mert a szakot-ahova felvételiztem-fél éve találtam ki magamnak,előtte teljesen más pályára készültem 10 évig,ez is a problémája.tavaly érettségiztem,idén emelteztem angolból,több pontot nem tudtam összeszedni.még egy évet pedig azért nem szeretnék várni,mert úgy hallottam jövőre még nehezebb lesz bekerülni,és nem akarok még egyszer koppanni!
2009. jún. 29. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig én librerális elveket vallok és egyáltalán nem értek egyet a teljesen önfeláldozó anyaképpel, de ez az eset attól távol áll... Én azt mondom, ha Anyukádnak van ott Pesten egy lakása, ami üresen áll, akkor kötelessége azzal segíteni Téged a boldogulásban. Ha egy jó anyagi helyzetben levő anya elnézi, hogy a gyereke albérletre gürizik a tanulás mellett, míg a lakás porosodik.... Hát nem tudom, nekem ez fura, meglenne róla a véleményem. Küzdj azért, ami végülis jár Neked. Persze ezt szó szerint ne mondd, azt mondd, hogy mindent megteszel azért, hogy jövőre felvegyenek. De amúgy lehet, nem gondolja komolyan, amit mondd, de a képedbe fogja dörgölni a jövőben is... Én nem tenném. Minek van az embernek bármije, ha nem osztja meg azzal, akiket szeret? Főleg ezzel Anyukádnak semmivel nem lenne kevesebb, neki gyakorlatilag mindegy, hogy az általa nem használt lakásában nincs senki, vagy Te vagy ott...

Nem tudom, mi nagyon csórók vagyunk, de nem tudom elképzelni, hogy ha Anyukámnak lenne valamije, ne juttasson nekem is belőle...

2009. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok anya ilyen, a gyerekén veszeti le a bajait, enyém is ezt teszi.

Elvárja, hogy keressek suli mellett egy 160-70 ezres állást. Mert az olyan könnyű. Még ő se keres annyit...

2009. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!