Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt egy abortuszom és azóta...

Volt egy abortuszom és azóta úgy érzem hogy a párom elhidegül tőlem kérdeztem h valami gond van e? De ő azt állítja nincsen semmi gond meg hogy nagyon szeret stb. de én akkor is érzem h elhidegül tőlem és nem tudom miért!

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek erről ?

2012. máj. 24. 15:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen ezért hát ezt találtuk a leghelyesebb döntésnek és nagyon sajnáltuk... de nekem 2és fél hónap alatt 3-szor újult ki ez a fertőzés pár napja volt az abortuszom megmondták az orvosok is h így valószínűleg a baba fertőzött engem és jobb volt elvetetni .. :(( és nem tartom magam gyilkosnak !!!!!!!!!
2012. máj. 24. 16:18
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos én is sok olyan esetet ismerek, ahol szakítottak utána. Olyat is ismerek, ahol a srác szabályosan elrángatta abortuszra a lányt, aztán ő dobta ki.

Kérdező, a retardáltakkal ne foglalkozz, mindenhol ott vannak sajnos. A tej dolgában meg esetleg kérdezz meg egy orvost, hátha tud okosat mondani.

Én ezt találtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2012. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. máj. 24. 16:24
 14/21 anonim ***** válasza:
Szia,ha nem volt tervezett a baba,akkor az is elképzelhető,hogy fél,hogy újra teherbe esel.Ez csak egy lehetséges indok,természetesen más is lehet.
2012. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
lehetséges.. eddig alig véreztem most nagyon görcsölök és újra nagyon vérzik mi ez ?
2012. máj. 25. 07:11
 16/21 anonim válasza:
62%

Mindenképp menj vissza az orvoshoz, ha lehet, még ma! Elsősorban a vérzésed miatt, és ő tud választ adni a másik kérdésedre is. Az abortusznak sok szövődménye lehet.

Statisztika: a párkapcsolatok abortusz után 75%-ban tönkremennek, nem maradnak együtt. Az abortusz ugyanúgy kihat a férfiakra is, mint a nőkre. Ő is ugyanúgy szülő, mint a nő. Kívánom, hogy rendeződjön a kapcsolatotok! Az abortusz utáni szindrómára van segítség. Itt egy link: [link]

ahol egy csomó info van róla. Olvassátok át együtt.

2012. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2012. máj. 25. 08:44
 18/21 anonim válasza:
45%

Szia!


Szerintem a párodon kijött az abortusz utáni szindróma. Ha tényleg szereted, és a közös abortusz után is úgy gondolod, hogy van közös jövőtök, szerintem keressetek együtt egy szakembert. Neked is segíteni fog, mert valamelyest biztosan téged is megviselt, és hát lehetséges, hogy rajta is. Azt hiszem vannak olyan pszichológusok, akik foglalkoznak ilyenekkel. Singer Magdolna mondjuk nem a művi abortuszosokkal, hanem azokkal foglalkozik elsősorban, akik elvetéltek, vagy meghalt egy megszületett gyerekük, de hátha az ő nevén, nyomán találsz valakit, aki segíthet nektek. Én személy szerint az abortuszt mint olyat elítélem, ugyanakkor tudom, hogy akik átestek rajta (akár anya, akár az apa, akár már meglévő testvér) segítségre szorulhatnak...Csak ma Magyarországon erről nagyon kevesen beszélnek, és sokmindenki (akár pro-akár kontra abortuszos)homokba dugja a fejét. Szóval ezért írtam a Singert, hogy hátha ő alapszinten tud segíteni, vagy csak a honlapjai, mert ott is sok hasznos infó van, keress rá.

aztán, ha úgy döntesz, hogy tényleg P.A.S.-ban szenved a párod, és elmennél vele terápiára, újabb kérdés, hogy hogyan tálald, mert a pasik e téren többnyire gyagyák...

2012. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)) a segítséget :)
2012. máj. 25. 16:03
 20/21 anonim ***** válasza:

Nézd, kedves kérdező, minden közhasznú félreértéssel szemben a férfi sem egy gépezet:))) A múltban esett meg az a sztori, hogy szülészeti gyakorlatra érkezett egy csapat ötödéves medikus... (mondom, ötödéves medikus:)). Az egyik srác bement a kismamák egyik kórtermébe, ahol a nők éppen szoptatták az újszülötteiket. Az ajtóban lemerevedett, elvörösödött, percekig döbbenten nézett, majd se szó, se beszéd, kihátrált mint aki szellemet látott... (oszt másnapra rendbe rakta magában a dolgot valahogy:))

Naszóval ez egy medikus, és egy szimpla eset, kajáltak a babák, ahogy szoktak... csak neki volt új hatás, ami először sokkolta, rendbe kellett tennie magában...

Na, ehhez képest a te párod megtapasztalta a terhesség, és az abortusz dolgát, ami ennek mondjuk 100x-osa...

Nincs abban semmi különös, ha rendbe kell tennie magában ezeket az új tapasztalásokat, és abban sem, ha ez eltart pár hétig... valóban van rá kb 1-2% esély, hogy külső segítség nélkül nem fog menni, a 99% meg arra, hogy menni fog...

Az viszont tuti önsorsrontás (vagy kapcsolat-sorsrontás) ha te azon pörögsz, hogy elhidegül, meg tönkremegy a kapcsolat... ez ilyen önbeteljesítő jóslatként képes működni... beszélgessetek a dologról (már a terhességről meg az abortuszról, ne az általad vélt elhidegülésről), de semmiképp ne eröltesd.

Persze tényleg van valamekkora esély az abortusz után az elhidegülésre (többnyire fordított szereposztásban) ahogy minden más jelentős változás (új munkahely, új lakhely, stb) kapcsán is, ezek az életben jelentős dolgok egy kapcsolatban mindig rizikófaktorok, van, hogy robbantják, van, hogy még jobban összehozzák. Viszont az ettől parázás, és az abból következő kétségbeesett dolgok biztos, hogy csak rontanak.

Ha mondjuk pár hónap alatt sem rendeződik a kapcsolat, akkor tényleg érdemes elfilózni a párterápián...

2012. máj. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!