Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon kinek van igaza és mi...

Vajon kinek van igaza és mi lenne a mindenki számára megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés

Adott egy 30-as pár, 2 kisgyerekkel.

Apuka napi 10-12 órát dolgozik, így ő nem tudja hozni-vinni az oviba őket. A legtöbb hétvégén is melòzik.

Anyuka 8 órában dolgozik és ugye ő hordja a gyerekeket.

A házimunka nagy részét is anyuka kénytelen elvégezni, mivel apuka ált.nincs otthon, ill. nem is érdekli az egész. Anyuka emiatt alig tud foglalkozni a gyerekekkel, apuka többet van velük munka után.

Jogos a nő felháborodása, amiért a férfi mindent tőle vár el otthon vagy a másik félnek van igaza arra hivatkozva, hogy ő többet dolgozik?

Kb. egyformán keresnek amúgy.


Mi lenne a jó megoldás, hogy egyik fél se érezze kihasználva magát?


Köszi!


2012. máj. 25. 18:33
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén, hogy próbálom úgy beosztani az időt, hogy vagy nem megyünk minden nap a játszótérre (ha pl. főznöm kell) vagy ha megyünk, de tudom, hogy dolgom van, akkor nem órákat vagyunk ott, hanem kb. fél órát és megyünk haza, én meg főzök, mosok vagy amit kell. Főzni, mosni nem kell minden nap. A gyerkőc az oviban úgyis 2x is van levegőn, semmi baja nem lesz, ha heti 2x nem megyünk ovi után játszótérre. Ettől függetlenül nekem is folyamatos lelkiismeret furdalásom van, hogy csinálni kell a házimunkát, pedig szívesebben törődnék a gyerkőccel, de hát nem állunk úgy anyagilag, hogy bejárónő csinálja meg helyettem. És attól, mert én főzök, mosok, azért tudunk beszélgetni és segít is közben.
2012. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

1 kivételével mindenkiét hasznosnak ítéltem. A lepontozó(k)nak meg kívánom, hogy az legyen a legnagyobb örömük az életben, hogy más emberek kulturált, normális válaszit lepontozzák... :)


Nálam is előfordulnak amúgy hosszú munkanapok, amikor csak 7 körül érek haza és őszintén szólva nekem az 1 helyen végzett munka kevésbé fárasztó, mint mellette reggel és este rohanni a gyerekekért, utána meg otthon robotolni, azután még magamat is használható állapotba hozni másnapra és akkor még a 3. műszakról nem is beszéltem, ami ugye a gyerekek lefektetése után vár :)

Szóval szerintem ebben, hogy így élünk, jó adagnyi kényelmesség is van a párom részéről és ez az, ami igazán zavar, nem az, hogy a 10 óra munka után hazaérve nem ragadja meg a porszívót...

Neki halál kényelmes az, hogy reggel egyedül elindul dolgozni, du. hazafelé jövet nyugodtan megállhat akárhol, mert rá nem néznek vádló szemmel az óvónők és nem 2 síró gyerek várja, ha 10 perccel később ér oda a szokásosnál, meg hát utána is hazatérve nyugodtan leülhet, nem kell edzésre/játszótérre rohannia a gyerekekkel, majd hazatérve harcolni velük kézmosás, átöltözés stb. ügyében, kaját csinálni, elpakolni, mosógépet elindítani, teregetni, összepakolni stb, stb, stb.

Na jó, kicsit belelovaltam magam, de akkor is igazságtalannak érzem, hogy egy nőnek egyszerre 3-4 szerepben kell kitűnően teljesítenie egy szó nélkül, míg egy férfitől még mindig csak a pénzkeresés az elvárt és ha mellé még a gyerekekkel is foglalkozik, akkor mindjárt egy istenként tekintenek rá...

2012. máj. 26. 07:55
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én dolgozom napi 10-12 órát (10 az alap, de előfordul túlóra elég gyakran), illetve a heti két pihenőnap nem hétvégére esik, hanem össze-vissza. A férjem elvileg 8 órát dolgozik, gyakorlatban maga osztja be az idejét, néha 4-5 órát, néha 13-15-öt, amennyi munka éppen van.


Külön egyezkedés nélkül megcsinálja a házimunkát, ha ő ér haza előbb, vagy ha a szabadnapomon annyira fáradt vagyok, hogy délig alszom. Hétvégén (ha nem akkorra esik a szabadnapom) rendszeresen nekiáll takarítani.

Ha valamiért mindketten el vagyunk havazva, akkor meg úszik a lakás, aztán az rakja rendbe, akinek hamarabb lazul az időbeosztás.


Azt is ő vetette fel, hogy ha lesz gyerek, akkor az maradjon vele otthon, aki éppen kevesebbet keres, mert így ésszerűbb. Szóval ő simán vállalná, hogy otthon marad vele, ha én keresek jobban.

2012. máj. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!