Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon kinek van igaza és mi...

Vajon kinek van igaza és mi lenne a mindenki számára megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés

Adott egy 30-as pár, 2 kisgyerekkel.

Apuka napi 10-12 órát dolgozik, így ő nem tudja hozni-vinni az oviba őket. A legtöbb hétvégén is melòzik.

Anyuka 8 órában dolgozik és ugye ő hordja a gyerekeket.

A házimunka nagy részét is anyuka kénytelen elvégezni, mivel apuka ált.nincs otthon, ill. nem is érdekli az egész. Anyuka emiatt alig tud foglalkozni a gyerekekkel, apuka többet van velük munka után.

Jogos a nő felháborodása, amiért a férfi mindent tőle vár el otthon vagy a másik félnek van igaza arra hivatkozva, hogy ő többet dolgozik?

Kb. egyformán keresnek amúgy.


Mi lenne a jó megoldás, hogy egyik fél se érezze kihasználva magát?


Köszi!


2012. máj. 25. 18:33
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
65%

Dolgozunk mindketten a férjemmel.

Főzni nem tud és nem is akar, nem is baj, én imádok. Takarítani se szeret, de szokott, mert mindenre egyedül nem jut időm sajnos és szereti a tisztaságot ő is.

Van egy fiunk, néha átpelenkázza és megeteti. De én úgy vállaltam gyereket, hogy a legrosszabbra készültem fel. Magyarul arra, hogy mindent nekem kell csinálni. Na nem teljesen így lett, de az itthoni teendők oroszlán részét én csinálom. Nem is panaszkodom.

A férjem viszont szeretne még legalább egy gyerkőcöt. Én meg ismerem a határaim, köszöntem, egyre van erőm, relatíve időm ( bár lenne több!) és ha minden kötél szakad egy gyermeket egyedül is el tudok tartani. Előre kell gondolkodni, nem utólag.


Kérdező! A férjed a gyermeketek születése előtt kivette a részét a házimunkából? Mert ha nem akkor ezt előre sejthetted.

2012. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai világban annak is kéne örülni ha van az embernek munkája és nem hal éhen a család.Egyébként az viszont jó dolog hogy két kisgyerek van mert ha a szülők nem tudnak velük foglalkozni akkor legalább tudnak egymással játszani.Egyedüli gyerekként viszont ez nagyobb gond lenne
2012. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%

A párod 10-12 órát dolgozik,sőt sokszor hétvégén is.Annyit dolgozik,hogy mindenetek meg legyen.Mennyi idősek a gyerekek? Mert ők már maguk is eljátszanak a szobájukban,mig te főzöl.

Persze most nem azt mondom,hogy a férjnek nem kell kivenni a részét a házimunkából,de én személy szerint megelégednék azzal,hogy foglalkozik a gyerekekkel.

Ha én is ennyit dolgoznék,akkor elvárnám,hogy segítsen.

2012. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
65%
de a szüleid nem ugyanannyi órát dolgoztak a munkahelyükön véletlenül? persze, hogy egyenlően kell megosztani a munkát - na de minden munkát, nem csak a házit. ő többet vállal a munkahelyi melóból - te többet vállalsz az otthoniból - és így vagytok egálban
2012. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Azt írod 10-12 órát dolgozik a férjed. Ez 2-4!!!! órával több, mint a te munkád. Főzni több napra is lehet, a mosást a gép megcsinálja, csak teregetni kell (azt lehet a gyerekekkel játékosan), mit takar még a hétközi házimunka? Gondolom takarítani hétvégén takarítasz. Nem mondom, hogy nem sok, éppen elég, de ha a férjed naponta 2-4 órával többet dolgozik, akkor inkább az várható el, hogy te végezd a házimunkát. Vagy ha megtehetitek vegyetek fel bejárónőt, aki legalább a takarítás nyűgjét leveszi a válladról. A férjed mit dolgozik?
2012. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

OK, látom nagyjából 1 véleményen van mindenki, tényleg átgondolom a dolgokat :-)

Viszont az merült még fel bennem, hogy fordított felállásnál vajon hogy müködne? Ha a nő dolgozik többet, akkor az a természetes, hogy a férfi végzi a házimunkát?

Mert igy lenne igazságos, nem?


A másik pedig, hogy azt azért ne tévesszük szem elől, hogy egy nőnek a gyerekvállalás igen csak felforgatja az életét, mig egy férfinál ált. nem változik semmi, vagy csak nagyon minimálisan.

Most arra gondolok, hogy pl. a párom a gyerekek előtt is ennyit dolgozott vagy még többet, tehát nem újdonság neki, mig én 1x kénytelen voltam feladni a melót és beleszokni az új szerepembe, majd most nemrég mé mellé visszaszokni a régi szerepembe is.

Vagy én túlzom el az egészet és mindenkinek halál természetes, hogy a nőknek sokkal több téren kell egyszerre teljesiteniük?

2012. máj. 25. 21:22
 27/33 anonim ***** válasza:
50%

Igen, véleményem szerint ha a nő dolgozna többet, akkor a férfinak kellene a házimunka javát vállalni. Azért mondom, hogy javát, mert van, aki pl. főzni nem tud. Ez szokott lenni a mumus.

Úgy gondolom eléggé természetes dolog, hogy az anyák végzik a gyerek körüli teendők oroszlánrészét. Az állatvilágban is hasonló példákat látsz, a nőstények törődnek a kölykökkel. Ez így természetes.

Nekem 4 éves a lányom. Hasonló a szitu, de azért mégis más. Én 6 órában dolgozom, a férjem normál 8 órás munkakörben van. A házimunka nagy részét én végzem, Ő a gyerek mellett segít rengeteget. Nem mondom, néha el szokott mosogatni, illetve pakolni sokszor Ő pakol. Az én családomban az volt a természetes, hogy a főzésen kívül minden házimunkát anyukám csinál, apu csak azért főz, mert imád és nagyon jól tud.

2012. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

És olyankor mi van, ha én ovi után edzésre/játszótérre hordom a gyerekeket és egyszerre érünk haza?

Akkor sem elvárható egy férfitól, hogy pl. letörölje az asztalt vagy felsöpörjön, hanem az a természetes, hogy amíg az asszony takarít, ő leül tv-zni?

2012. máj. 25. 21:28
 29/33 anonim ***** válasza:
50%
27-es vagyok. Ja azt elfelejtettem írni, hogy másodállásunk is van, annak a 90%-át én végzem.
2012. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
De te minden nap takarítasz? Én galád módon dehogy takarítok, meg is őrülnék. Én hétvégén takarítok.
2012. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!