Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki egyetemre megy, az egyetem...

Aki egyetemre megy, az egyetemi évei alatt teljesen megbolondul, megváltozik szerintem. Ezt ti is észrevettétek? Vagy csak én?

Figyelt kérdés
Egy haverom vonat elé ugrott,egy másik barátnőm mióta egyetemista lett,teljesen kifordult önmagából,van aki anorexiás,más 14 kilóz fogy semmi nélkül,majd idegosztályon köt ki.
2012. máj. 27. 13:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
na meg azt is észrevettem,amit az utolsó írt
2012. máj. 27. 13:57
 12/22 anonim ***** válasza:
Még néhány félév és én is lassan megőrülök, de az ismerősök közül ezzel csak én vagyok így.
2012. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Az ilyen öngyilkos jelöltekben már régebb óta benne van, érlelődik az ilyen dolog ezt nem az egyetem hozza ki.

Persze még beszélhetünk a teljesítmény kényszerről, a megfelelésről és akadnak, akik nem bírják az egészet, nem veszik olyan könnyen az akadályokat de ezeket a tulajdonságokat már készen viszik az egyetemre.

2012. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%

Fogadjunk BME-sek.

Ott tényleg tönkreteszik az embereket, a tanárok mindent megtehetnek a diákoknak meg csak kötelezettségeik és semmibe vannak véve. Nem gondolnak rá, h akikkel kicsesznek, mert nem ismerik el h ők hibáztak amikor a vizsgán egy feladat szövegét elírták, annak tönkremehet emiatt az élete. Vagy pl. az hogy egy tárgyból 80% megbukik az a tanárt kéne minősítse, és nem a diákot, akkor a a tanárt miért nem rúgják ki? Azért mert komcsi időnkből ránk maradt, hogy felülről mindent tűrjünk és alulról nyaljunk ugyebár... Sok szolgaszívű birkaember :( Ha valaki kiáll az igaz ügyért azt meg csak hátbatámadják, mert félnek a terrortól amit fölülről alkalmaznak...


A többi egyetem viszont úgy hallottam lóf.sz, úgyh aki nagyon szenved és nem hajlandó az igazáért se kiállni át kell menni máshova, öngyilkosnak lenni ilyen baromság miatt kár :/

Az a szomorú h ezekkel az emberekkel nem törődik senki, elkönyvelik megint valaki öngyilkos lett, nem keresik a mélyebben gyökerező hibákat, ami az egész elcseszett rendszerben van, meg az emberekben.

2012. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én az SZTE-re járok ,eddig káros hatásokat nem vettem észre magamon. Az általános és középiskolában nem fogadtak el az emberek mert kreatívabb voltam mint ők. Voltak saját ötleteim. Egyetemre kerültem, és lám. Mindenki elfogad, lettek végre tanáraim. Nem arcra osztályoznak, olyat tanulok amit szeretek. Én nem fordultam ki önmagamból, és nem lettem anorexiás sem. Elfogadnak olyannak amilyen vagyok. :) Szóval imádom az SZTE-t :)
2012. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
nem BME,csak ilyen humán szakokról van szó
2012. máj. 27. 15:11
 17/22 anonim ***** válasza:
A humán szakkal meg az lehet h a gond, hogy nem látja, h ilyen tudással fog-e bármit is érni az életben...
2012. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

a humán szakkal az a baj hogy bődületes mennyiségű anyagot kell(ene) elsajátítani és aztán meg lehet, hogy mégse kap az ember munkát.

én csak szimplán stresszesebb vagyok, mióta egyetemre járok, meg kávéfüggő lettem.

2012. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

15. vagyok az SZTE-s. Humán szakon vagyok. Konkrétan magyar szakon.Iszonyú mennyiségű az olvasnivaló, és a tanulnivaló de nem hülyültem meg. :)


20/L

2012. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg ezek a problémák régóta őrlődtek már, csak nem bírták a stresszt a barátaid és ezt hozták ki belőlük.

Mindenkiből mást hoz ki ez a helyzet, nekem egyetlen egy ismerősöm van akit negatív irányba változtatott meg a dolog mindenki más maradt ugyanaz az ember.

Az viszont nem igaz, hogy a BME az egyetlen szopatós egyetem, sokkal rosszabb vizsgákról hallottam más karokról.

2012. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!