Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvetetnétek a babát, ha a...

Elvetetnétek a babát, ha a barátotok meg akarja tartani?

Figyelt kérdés
Védekezés mellett teherbe estem, 2 hete fordultam orvoshoz és akkor derült ki. Azóta nagyon sokat beszélgettünk a barátommal, a családból pedig csak anyukám tud róla. Én nem akarom megtartani, mert most nem vagyok olyan életszakaszban, hogy ezt végigcsináljam, a barátomban viszont feléledtek az apai ösztönök és azon az állásponton van, hogy meg kell tartani. Eddig az volt a megállapodás, hogy ha egyszer véletlenül becsúszna, egyikünk sem szeretné. Most a kapcsolatunkat sem érzem olyan erősnek és nem tudom, hogy mitévő legyek. Én 22 éves vagyok, ő 29.
2012. máj. 27. 21:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
ha megbizol benne 100%-ig , szereted és tudod hogy nem hagy el akkor szerintem tartsd meg a babát
2012. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
A tested felett te döntesz. Bizonytalan alapokra családot építeni nem szabad, mert a végén te maradsz egyedül a gyerekkel.
2012. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Mind szép és jó hogy benne feléledtek az apai ösztönök.

De nem neki kell végigcsinálni a 9 hónapot és utána a szülést.


Együtt laktok egyáltalán?

2012. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Az én helyzetemben, koromban, kapcsolatomban igen - már ha nem csak a hirtelen jött lelkesedés beszélne belőle, hanem munka, anyagiak terén is beleadná a részét a háttér biztosításához.

De a Te helyzetedet, kapcsolatodat csak Te tudod megítélni. Én annak a híve vagyok, hogy a partnernek joga van tudni és elmondani a véleményét, de a végső döntés a nőé, mert ő lesz az, aki aláveti magát a műtétnek illetve végigcsinálja a terhességet/a szülést. Az ő testét fogja megviselni, akármelyiket választja.

2012. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
Mióta van gyermekem,egészen máshogy viszonyulok az abortusz kérdéséhez.De ezzel nem szeretnélek terhelni.Viszont volt egy barátnőm,aki kb. ennyi idősen elvetette a babáját az általad is sorolt indokok miatt. Soha nem tudta megbocsájtani magának.
2012. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

"elvetette a babáját"

A MAGZATát. Csak hogy pontosak legyünk. A "baba" aki már megszületett.

Az abortusz lelki következményei valóban nem elhanyagolhatók, de mértékük egyén- és szituációfüggő.

És egy valójában nem kívánt gyereket egyesül küszködve felnevelni, az sem a legkecsegtetőbb kilátás.

Csak magadra hallgass, hogy Neked mi lenne a kisebb rossz.

És megkérdezhetem, milyen védekezés mellett csúszott be?

2012. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én már semmit sem tudok. Az utóbbi pár hétben haragudtam rá és eltávolodtunk. Együtt élünk, de sokat veszekszünk. Nem vagyok biztos ebben a kapcsolatban, úgy érzem, hogy nem lenne jó apa, mert most egy jó ideje csak a karrierjére koncentrál és semmi más nem érdekli.
2012. máj. 27. 22:17
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vetetném el. Joga van az élethez, ha nem szeretnétek a picit akkor adjátok örökbe.
2012. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

A te döntésed lesz végül,neked kell kimondanod majd a döntő szót...De,ha nem egyet akartok,akkor ez valószínűleg tönkre fogja tenni a kapcsolatotokat...(lehet előbb,lehet utóbb..)Akármi is lesz a döntés,a másikban mindig ott lesz a tüske..Benned,ha megtartod és nem akarod igazán,benne,ha elveteted,de ő akarta...Ez egy nagyon sz@r szitu,és sajna nincsen mindenkinek jó döntés,magadban kell tisztáznod,h vajon mi mennyit ér,mik a lehetőségek..

Azzal meg nem sokra mész,ha én azt mondom megtartottam,hiszen mikor nálunk kiderült,h becsúszott a baba,mindketten örültünk..Szóval mi igazából akartuk,csak még halogattuk volna kicsit..

2012. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

És megkérdezhetem, milyen védekezés mellett csúszott be?


Tablettát szedtem. Nem gondoltam, hogy ez bekövetkezik.

2012. máj. 27. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!