Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális, vagy...

Szerintetek ez normális, vagy már problémásnak számít?

Figyelt kérdés

Amiatt aggódom, hogy a barátom túl sokat iszik-e. Nem tudom megítélni, hiszen egy huszonéves, értelmiségi, jól kereső srácról van szó. Viszont a haverjaival hetente többször is berúgnak (van, hogy 3-szor egy héten), vagyis előfordul, hogy csak ő rúg be, de a többiek is ugyananyit isznak, mert ő kicsit rosszabbul bírja az alkoholt. Ráadásul kb 4 sör megivása után már nem emlékszik az este további részére (viszont így maximum 5 sört iszik meg...). Nem szokott alkoholtól hányni, vagy annyira berúgni, hogy ne tudjon járni és nem befolyáolja azt sem, hogy korán fel tudjon kelni, nem szokott nagyon másnapos lenni, legfeljebb kicsit fáradtabb.

Szóval ez normálisnak számít ebben a korban, vagy ha valaki ennyit iszik az problémás?


2012. máj. 28. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd késõbb a szervezete még többet kiván. Mivel én nem iszom ezért nagyon soknak tartom. Nem irtad egyébként, hogy hány éves!
2012. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem földön csúszik haza és nem megy semmi rovására akkor szerintem nincs gond vele, csak ne vigye túlzásba jobban a későbbiek folyamán. Inkább most igyon mint a gyerek után vagy a gyerek helyett, szerintem majd megkomolyodik egyszer.
2012. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Hidd el, ez az átlagos ebben a korban.
2012. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem ez egyáltalán nem normális. Benned is azért merült fel ez a kérdés, mert gondolom te is ezt látod, hogy a huszonévesek nagy része ezt csinálja, de attól még akkor sem normális. Elmondom neked, hogy az én baráti társaságom ugyanilyen, mi is ezt csináltuk hosszú évekig, de szerencsére én kikerültem ebből, mert megházasodtam és gyerekem lett, aki mindennél fontosabb. A barátaim 90%-ka most 30-on túl van és alkoholista, vagy egy hajszál választja el őket a masszív függőségtől.

Az alkoholizmus nem 1-2 év alatt alakul ki, hanem folyamatos, hosszú évek alatt, akár 10-15 év is kellhet hozzá. Nem csak az az alkoholista, aki minden nap iszik, hanem az is, aki heti rendszerességgel, aki nem tud úgy elképzelni egy hétvégét, vagy baráti összejövetelt, hogy ne igyon. Ezek az időszakos alkoholisták, akik ha kell, leállnak akár hónapokra is, de aztán újra kezdik. Nagyon veszélyes és ez a fajta ivászat már régen nem a kikapcsolódásról, meg a buliról szól, elájulni sem kell hozzá, viszont a szervezetének folyamatosan biztosítja az alkoholt. Szerintem beszéld ezt meg vele, vagy mutasd meg neki, amit írtam. Ez egy marha rossz szokás, mindenhol körülveszi az embert az alkohol és nagyon könnyen a rabjává lehet válni, baráti összejövetel, szülinap, névnap, ha örülünk valaminek, ha bánat ér, munkahelyi összejövetelek, mindenhol ott van az alkohol, ami egy legális drog. Nem különb és veszélytelenebb a fűnél vagy más drogoknál.

2012. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
25 éves egyébként és sokszor együtt sörözünk, de én azért jóval kevesebbet iszom és sokszor annyit nem, hogy berúgjak. De tényleg nem tudom, hogy hol van a normális határa, met szerintem az sok, ha valaki 3-szor berúg egy héten, de azzal pl semmi bajom nincs, hogy beülnek meginni 1-2 sört a haverokkal...
2012. máj. 28. 14:08
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az még lemaradt, hogy nekem a bátyám is ezt csinálja 16 éves korától, most 34 éves. Ő már majdnem minden nap sörözi, soha nincs úgy berúgva, de szerintem ez gáz.

Meló után egy-két sör, este lemennek a Duna partra barátokkal, na ott egy-két sör, hétvégén buli, ott 8-10 sör, ha elmennek kirándulni, ott is söröznek, ha beülnek egy étterembe, ott is söröznek, szóval mindenhol ott a sör és ez marhára nem normális. Rajta például azt látom, hogyha feszültebb és iszik egy sört, egyből megnyugszik és átgondolja a dolgokat, a másodiknál meg a harmadiknál már nem is akkora nagy a probléma, szóval kissé módosult tudatállapotban van sűrűn, pedig nem részeg.

2012. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon nem normális.

Valószínűsíthetö, hogy házasságban élő, gyerekeit egyedül nevelő anyuka válna belőled, mert apuka fontosabbnak fogja tartani a sörözést a gyereknevelésnél. Mert neki az jár, a sok munka után! Különben is pofa be, mert ő tartja el majd a "sok keresetével" a családot. Ha foglalkozik is a gyerekkel, örökké piásan türelmetlen és agresszív lesz, mint ahogy az előttem szóló írta: módosult tudatállapotban fog mindig veletek lenni. Később jönnek az egészségügyi problémák és kínlódhatsz vele egy életen keresztül. Nagyon kevés százalék áll le később az itallal.Ti talán még időben vagytok.

De miért kell inni????

2012. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Annyira undorítóak vagytok, semmi baj nincs velük, elvannak egymással, semmit nem akadályoz a pasi életében, senki nem szenved kárt miatta ti meg jöttök a gyereket utáló alkoholista rossz apa dumával aki majd elhagyja őket meg félrekefél és elköveti az összes bűntettet ami létezik a földön. Némelyik embernek annyira szar az élete, hogy ahol talál egy kis hibát ott egyből lehúzza a másikat, ha én nem vagyok boldog más se legyen az...kérdező te sem vagy épp eszű ha pont itt kérdezel meg ilyen (amúgy simán megbeszélhető) dolgot magányos, rosszindulatú vagy épp uralkodó nőktől, szerinted milyen választ kapsz? hát pont ilyet, hagyd el, mert soha nem leszel boldog és elrontod az életed....jézusom.
2012. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéld ezt meg vele. Az én apukám alkoholista volt, így nagyon nem bírom, ha a barátom hétközben alkoholt fogyaszt - egy-két sör persze belefér egy forró nyári este, de több nem igazán. Hétvégén berúghat amennyire akar, azt sem nézem jó szemmel, de nem hisztizem miatta, mert fiatal még, ráadásul ő nem tehet róla, hogy nem bírom a részeg embereket.

Ha neked ez nem tetszik, akkor üljetek le, beszéljétek meg. Ha viszont együtt tudsz ezzel élni, akkor oké.

Én azért aggódnék, hogy mi lesz később? Lehet, hogy tényleg hozzászokik a szervezete, és majd többet kíván, vagy majd 40éves korában is heti 3* szeretne berúgni. Azt el tudnád-e viselni?

Egyébként nem dolgozik?

2012. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már sok.Nem azt mondom,hogy a hétvégi baráti piálás nem férne bele,vagy egy-egy összejövetel,alkalom apropóján egy-egy pohárka...de ez már messze nem az a kategória.Ez nem nevezhető normálisnak.A barátod elég jó úton halad az alkoholizmus felé.
2012. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!