Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az exfeleség viselked...

Normális az exfeleség viselkedése?

Figyelt kérdés

Párom exfelesége még a házasságuk alatt nem volt érdeklődő egyáltalán, a saját dolgain kívül semmi nem érdekelte. Érdekes módon, most így a válás után 1 évvel érdeklődik, telefonálgat, hogy vagy, mi volt a fogászaton... stb. Én meg csak nézek, hogy egyáltalán honnan tud a fogászatról (a fogászat itt csak egy példa)??? Van egy közös gyerekük, aki miatt meg kell beszélniük dolgokat, de ha egyszer elváltak, akkor a mindennapjaink nem tartoznak rá véleményem szerint.

Ha a páromtól megkérdezem, hogy ez most mi is volt, akkor az a válasza, hogy az ex biztos most így érzi jól magát és ne vigyek bele többet.

Márpedig beleviszek, mert naponta ne írjon az ex a páromnak 5-6 sms-t, és ne hívja naponta 2-3x, plusz még a gyerek is hívja este, akkor is csacsognak.

Emellett az ex majdnem minden napra kitalál valami "szerelni valót, vagy később érkezik haza, amikor a párom a gyerekre vigyáz." Lehet, hogy rémeket látok, de szerintem ráutazott arra hogy állandó feszültséget keltsen kettőnk között, hátha így szét tudja cseszni a kapcsolatunkat.

Ha a páromnak jelzem, hogy most kicsit sok az exből, akkor pár napra ritkulnak ezek, de aztán megint kezdődik.

Arra gondoltam, hogy egy nagy közös beszélgetést kéne összehozni, ahol mind a hárman jelen vagyunk. Hogy pattintsam le? Már ott tartok, hogy ha ez így megy tovább, szakítok a párommal.



2012. máj. 23. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pont elérné a célját..
2012. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg túlzás a volt feleség részéről. Jól látod: bela akar piszkálni a kapcsolatotokba. Erre a gyerek is nagyon jó ürügy. Ha össze lehetne hozni a hármas beszélgetést, tisztázni lehetne a dolgokat. Ebben a helyzetben ne tűrj sokáig.
2012. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyik délelőtt épp együtt voltunk a párommal, amikor elkezdett csörögni a telefon: ismét az ex! A párom kinyomta, mire 10 mp múlva ismét csörgött a telefon. Ez így ment kb. 10 percig, ez alatt úgy 20x hívta a páromat, majd írt egy sms-t, hogy "Most miért nem veszed fel?" Természetesen a délelőttnek annyi is lett rögtön. És csak egy annyit akart, hogy amikor megy a gyerekhez, vigyen egy darab sajtot, mert sütni akar... brrrrrrrrr
2012. máj. 23. 19:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felháborító ez a viselkedés. Csodálom, hogy még bírod. Ez nem normális dolog. Szerintem elsőként a pároddal négyszemközt kellene ezt megbeszélnetek. Mondd el neki, hogy téged ez bánt és zavar. A gyerekre nálatok nem tudna vigyázni? Nekem ez is fura. A párod minek futkos oda nap mint nap?! Oldja már meg az ex a problémáit nélküle!
2012. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az nem gond, hogy a gyerekre vigyáz, hisz az ő fia. Az hogy minden nap elhozza hozzánk, eléggé megterhelő lenne anyagilag sajnos. Így is napi 20 km, ez kevésnek tűnik, de ez napjában 2x és minden nap azért sok lenne. Az a baj, hogy az ex fél ötkor végez és hét-fél nyolcnál előbb nem ér haza. Persze délelőtt telefonál, hogy megy vásárolni (minden nap...), a párom viszont idegbajt kap attól, hogy soha nincs az exnél egy nyomorult zacsi, vagy bármi, amivel legalább hihető lenne, hogy vásárolt. Mire ilyenkor a párom hazaér, a vacsi összeesik, ő is összeesik a fáradtságtól és én is. Idegesség és feszültség, így alszunk el. Az ex meg szerintem röhög a markába. Szeretjük egymást a párommal, nem féltékeny vagyok, hanem dühös, mert mint a párom gyerekének az anyja, szinte jogot formál "szerelési és bevásárlási szolgáltatásokra", tudja jól, hogy fáradt, de csak szívja az energiáit, gerjeszti a feszültséget totálisan tudatosan.
2012. máj. 23. 20:17
 6/18 anonim ***** válasza:
Te, nem irigyellek. Nálunk is macerás az ex, (alattomos fajta) de nem mászik rá a páromra. Viszont a gyerekeken keresztül manipulálja a kapcsolatunkat. Nem tudom, melyik a jobb. Ha cseszteted a párod, akkor a kapcsolatotok sínyli meg, viszont ha már az elhagyáson gondolkozol, akkor talán inkább érdemes lenne egy kicsit a sarkadra állni éselmondani a párodnak, mivel van problémád. Csak az igazat! Azt is tudnia kell, hogy mindenben támogatod, ami a fiával kapcsolatos, de az exet koptassa le legyen szíves, mert a párodnak is tudnia kell, hol a határ, mi a fontosabb, az exe, aki vmiért ex lett és most az ő párkapcsolatával szórakozik, vagy a ti kapcsolatotok és annak a jövője, mert te már nem bírod tovább, egy szerelmes nő sem bírná túl sokáig. Remélem, meg tudjátok oldani, kár lenne egy szépkapcsolatot egy hülye miatt feladni.
2012. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Egy gyerekkel sok gond adódhat, és a gyerek mindig az apa gyereke is marad, ha elvált, ha nem. Mi a frászt csinálna, ha pl. nem engedik el időben a munkahelyéről? Ha beteg a gyerek, és boltba kellene menni, vagy ügyintézni? Ha nincs más segítsége, muszáj az apának is kivenni ezekből a részét, hiszen tudjuk, "nem a gyerektől válumk". Neki már van egy családja, ha el is váltak, azzal mindig lesz feladata, de tudtad, mikor őt választottad, hogy ő már nem, lesz csak a tied, ott a gyereke.
2012. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért az egy abnormális kategória, ami a kérdezőnél zajlik, ő egy szóval se mondta, hogy baja lenne a gyeekkel, de a régi házastárs ne akarjon már nyakig benne lenni az új pár életében, ez már nemcsak a gyerekkel kapcsolatos gond...

A nő itt sokmindent másképp csinálhatna, ha akarna, de nem akar, mert neki ez qva jó. Független életet él, van egy saját, különbejáratú bébiszittere, aki még fizet is neki gyerektartást, plusz mindig ugrik, ha vmi van. Azé gytartást többek között azért is fizetnek anyunak, hogy gondoskodjon róla, ami nem estig tartó egyedüli shoppingolást jelent... Teljesen megértelek kedves kérdező, titeket csúnyán kihasználnak a gyerek érdekeire hivatkozva... holott a gyerek érdeke inkább az lenne, hogy anyu foglalkozzon, törődjön vele, ezért vn nála elhelyezve, nem?

2012. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a hármas közös beszélgetés nem rossz ötlet, de amíg csak te akarod, nem lesz belőle semmi. Én is kartam ilyet a párom exével, mert a gyerekek miatt mi is kellene, hogy jól ki tudjunk jönni egymással, de a nő kijelentette, hogy a volt férjét nem fogja akadályozni a kapcsolattartásban, de a kapcsolata - azaz én - nem rá tartozik. Meg se akar ismerni. Én, ha a gyerekeimről lenne szó, biztos tudni akarnám, milyen emberrel vannak egyutt, mikor nincsenek nálam, de ez úgy látszik, csak engem zavar. Úgyhogy nálunk az egy év alatt egyszer sem volt alkalmam az exet megismerni, csak indirekt megnyilvánulások alapján, miszerint kéri, a párommal ne legyen a ház közösen a nevünkön, stb. Szóval elérte, hogy ne is akarjammegismerni...
2012. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Látom vannak kifejezetten utálatos exek, akik ráutaznak a volt férjük életének a tönkretételére...

A 7. válaszadónak: Értem én, hogy vannak esetek, amikor anyuci nem tud eljönni a munkahelyéről, na de minden nap??? Ugyan már!!! Karácsonykor is velem volt a gyerek, mert az anyja lepasszolta! A párom dolgozott, így a mi családunkkal ünnepelte a kicsi a karácsonyt. Ezt azért írom le, hogy értsd, nem a gyerekkel van problémám, hanem azzal, hogy eszközként a mi kapcsolatunk tönkretételére használja az ex. De abba azért nem egyezik bele, hogy mi neveljük és nálunk lakjon, nálunk legyen elhelyezve. Önös és önző érdekek vezérlik.

2012. máj. 24. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!